Slzy Davidové, křeče ostatních. Tlak sílí, loni ale českou krizi uťal lednový uragán

av av
4. 1. 2019 7:28
Český biatlon v úvodním prosincovém trimestru svým fanouškům příliš radosti nepřinesl. Podobně jako v minulé sezoně. Tehdy se v lednu všechno rychle otočilo k lepšímu.
biatlon, SP 2018/2019, Pokljuka, vytrvalostní závod žen, oslava třetího místa Markéty Davidové
biatlon, SP 2018/2019, Pokljuka, vytrvalostní závod žen, oslava třetího místa Markéty Davidové | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Úvodní euforie v Pokljuce

Na začátku prosince ve slovinské Pokljuce všechno odstartovalo přímo pohádkově. Markéta Davidová v pouhých dvaceti letech dokráčela ke svému prvním pódiovému umístění mezi dospělými. Ve vytrvalostním závodě doběhla třetí, když poprvé v kariéře udělala ve čtyřpoložkovém klání jedinou střeleckou chybu. I čtvrtým nejlepším běžeckým časem probudila v českých fanoušcích bezbřehý optimismus. Očekávaná budoucí hvězda naplno zazářila ve Světovém poháru ještě mnohem dřív, než se všeobecně předpokládalo. Nová Gabriela Koukalová, hlásaly titulky.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Do nového mýtného systému je přihlášeno jen 82 tisíc aut. Hrozí kolaps, říká ministr

Do nového mýtného systému, jenž má být spuštěn od letošního prosince, bylo dosud přihlášeno 82.000 vozidel, celkem se očekává 450 000 vozů. Většinu z registrovaných tvoří velcí dopravci, z menších firem, které ovšem v současném systému tvoří v souhrnu většinu, se zaregistrovalo pouze pět procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy