Slzy Davidové, křeče ostatních. Tlak sílí, loni ale českou krizi uťal lednový uragán

av av
4. 1. 2019 7:28
Český biatlon v úvodním prosincovém trimestru svým fanouškům příliš radosti nepřinesl. Podobně jako v minulé sezoně. Tehdy se v lednu všechno rychle otočilo k lepšímu.
biatlon, SP 2018/2019, Pokljuka, vytrvalostní závod žen, oslava třetího místa Markéty Davidové
biatlon, SP 2018/2019, Pokljuka, vytrvalostní závod žen, oslava třetího místa Markéty Davidové | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Úvodní euforie v Pokljuce

Na začátku prosince ve slovinské Pokljuce všechno odstartovalo přímo pohádkově. Markéta Davidová v pouhých dvaceti letech dokráčela ke svému prvním pódiovému umístění mezi dospělými. Ve vytrvalostním závodě doběhla třetí, když poprvé v kariéře udělala ve čtyřpoložkovém klání jedinou střeleckou chybu. I čtvrtým nejlepším běžeckým časem probudila v českých fanoušcích bezbřehý optimismus. Očekávaná budoucí hvězda naplno zazářila ve Světovém poháru ještě mnohem dřív, než se všeobecně předpokládalo. Nová Gabriela Koukalová, hlásaly titulky.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Z kurdské věznice v Sýrii utekli po vzpouře zajatci z řad IS

Ve věznici na severovýchodě Sýrie, kde jsou zadržováni údajní bojovníci teroristické sítě Islámský stát (IS), v neděli vypukla vzpoura a vícero radikálům se podařilo utéct.

Podle světových zpravodajských agentur to uvedl mluvčí arabsko-kurdské koalice SDF, kterou podporuje mezinárodní koalice v čele s USA. Kurdské ozbrojené síly se následně snažily uprchlé vězně opět zajmout a ve věznici obnovit pořádek.

"Nepokoje ve věznicích propukají často. Tentokrát je ale rozsah vzpoury velký," citovala AP mluvčího SDF. "Situace uvnitř věznice je aktuálně napjatá a poslali jsme protiteroristické jednotky a další posily, abychom situaci dostali pod kontrolu," sdělil. 

Podle lidskoprávní organizace Human Rights Watch má celkem SDF ve vazbě kolem 12 tisíc chlapců a mužů, z toho až čtyři tisíce cizinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy