Biatlonistky byly kousek od ostudy, nakonec vybojovaly sedmé místo

ČTK Sport ČTK, Sport
8. 2. 2019 23:59
Moc nechybělo a české kvarteto v závodě štafet biatlonistek v rámci Světového poháru v Canmore bylo dostiženo. Nakonec ale čtveřice Lucie Charvátová, Veronika Vítková, Markéta Davidová a Eva Puskarčíková získala sedmou pozici
Mráz v závodě štafet na SP v kanadském Canmore
Mráz v závodě štafet na SP v kanadském Canmore | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Pro vítězství si v dramatickém závodě doběhly závodnice Německa před Norkami a Francouzkami.

Češky jely ve stejném složení, v němž před měsícem v Oberhofu vybojovaly nečekaný bronz. V pátek ale naděje pohřbila na úvodním úseku Charvátová dvěma trestnými koly.

Předávala na 17. místě a jen těsně unikla dostižení v té době vedoucí Italkou. Vítková sice výborně střílela, ale v běhu nestačila a do elitní desítky Češky posunula Davidová. Finišmenka Puskarčíková si v těžkých podmínkách poradila se střelbou a devátou příčku vylepšila na konečnou sedmou.

"Lucce se zasekl náboj, rozhodila se. Verča na střelnici předvedla super výkon a byl to odrazový můstek, Markéta ztrátu stahovala a Eva se s tím dobře vypořádala. Sedmé místo bereme nakonec všemi deseti," uvedl kouč Jiří Holubec.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy