reklama
 
 

Šlesingr nezopakoval pódiové umístění, ve stíhačce dojel sedmý

AKTUALIZOVÁNO 7. 1. 2017
Biatlonista Michal Šlesingr vstupoval do stíhacího závodu v německém Oberhofu s nejlepší výchozí pozicí z českých závodníků a nakonec skončil sedmý. Suverénně vyhrál Francouz Martin Fourcade. Ondřej Moravec dojel jednadvacátý, Michal Krčmář osmadvacátý a Adam Václavík třiatřicátý.

Oberhof - Biatlonista Michal Šlesingr neudržel v Oberhofu ve stíhacím závodu kvůli šesti chybám na střelnici druhé místo ze čtvrtečního sprintu a dojel sedmý. Poosmé v této sezoně Světového poháru vyhrál Francouz Martin Fourcade a upevnil si průběžné vedené v seriálu.

Z Čechů střílel nejlépe Ondřej Moravec, který musel jen na dvě trestná kola, přesto klesl z 19. na 21. místo. Michal Krčmář chyboval čtyřikrát a z 21. místa se propadl na 28. pozici. Adam Václavík vyjížděl ze sedmnáctého místa, chvilku byl desátý, ale na třetí položce netrefil čtyři terče, celkem udělal sedm chyb a dojel třiatřicátý.

Šlesingr začal čistou položkou vleže a pak se na každé zhoršoval. Ve druhé položce měl jednu chybu, ve třetí dvě a při čtvrté, v které závodníkům komplikoval míření silný vítr, celkem tři. Po propadu definitivně přišel o šanci bojovat o stupně vítězů. Ze střelnice vyjížděl jedenáctý, ale v posledním kole dokázal čtyři soupeře předjet.

"Sedmé místo je slušný, docela jsem se na něj nadřel v posledním kole po stojce. Ale je to škoda, šance byla. Na druhou stranu podmínky jsou těžké a je to o tom, kdo s tím zabojuje líp a mně se to nepovedlo," řekl Šlesingr Radiožurnálu.

Suverén Fourcade vyrážel ze sedmého místa a do čela se dostal po třetí střelecké položce, už před sebe nikoho nepustila a vyhrál s velkým náskokem. V jedenáctistupňovém mrazu mohl v posledním kole zvolnit a proklepávat si zmrzlé ruce. V závěru tleskal fanouškům a cílem projel exhibičně pozadu.

autor: ČTK | 7. 1. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama