Franck Ribéry

Franck Ribéry

Francouzský záložník se narodil 7. dubna 1983 a v současné době nastupuje za německý velkoklub Bayern Mnichov, v jehož dresu vyhrál v roce 2013 prestižní Ligu mistrů. Je rovněž čtyřnásobným vítězem bundesligy.

Před Bayernem působil v několika klubech francouzské ligy, poté v tureckém Galatasarayi a na výsluní se dostal po dvouletém působení v Olympique Marseille.

Na reprezentační úrovni je jeho největším úspěchem stříbro ze světového šampionátu 2006, na němž se skvělými výkony zařadil mezi největší hvězdy fotbalu.

Poznávacím znamením Kaisera Franka, jak se Ribérymu v Německu přezdívá, je dlouhá jizva na pravé tváři. Má ji od svých dvou let, kdy havaroval v autě a proletěl předním sklem vozidla.

Ribéry má také jeden velký problém. Ve Francii byl vyšetřován společně se spoluhráčem Benzemou za sex s nezletilou prostitutkou. V současné době je případ odložen.

Ribéry se podrobil operaci kotníku a čeká ho deset týdnů léčby

Fotbalisté Fiorentiny se budou muset zhruba deset týdnů obejít bez francouzského záložníka Francka Ribéryho. Šestatřicetiletý bývalý reprezentant se podrobil operaci pravého kotníku a podle informací italského klubu může teprve za dva týdny začít s rehabilitací.

Ribéry si zranění způsobil na konci listopadu v ligovém utkání s Lecce. Kvůli zákroku odcestoval do Německa, kde v minulosti hájil barvy Bayernu Mnichov.

Pokračovat