Arsenal porazil Everton, Leicester pokračuje v neohrožené jízdě

19. 3. 2016 15:40
Fotbalisté Arsenalu vyhráli duel 31. kola anglické Premier League na hřišti Evertonu 2:0 a upevnili si třetí místo v tabulce.
Danny Welbeck a Hector Bellerín slaví gól Arsenalu
Danny Welbeck a Hector Bellerín slaví gól Arsenalu | Foto: Reuters

Liverpool - Rozhodl první poločas. Fotbalisté Arsenalu vyhráli duel 31. kola anglické Premier League na hřišti Evertonu 2:0 a poprvé po třech zápasech naplno bodovali. Svěřenci Arsénea Wengera ztrácejí 11 bodů na první Leicester, který vyhrál 1:0 na hřišti Crystal Palace.

O vítězství Leicesteru rozhodl Rijád Mahríz, který využil přesný střílený centr Jamieho Vardyho. Alžírský záložník už v této sezoně nastřílel 16 gólů, navíc přidal 11 asistencí.

Leicester počtvrté z pěti posledních zápasů zvítězil výsledkem 1:0. Celkem 13 z 19 výher svěřenců Claudia Ranieriho v této sezoně bylo pouze o jeden gól.

Arsenal během uplynulého týdne vypadl z Ligy mistrů a FA Cupu, takže v Premier League má poslední šanci na zisk trofeje z této sezony.

Základ k první březnové výhře v Premier League položil Arsenal v úvodním poločase. Nejprve šance Dannyho Welbecka ještě skončila na tyči, ale už po sedmi minutách hry se anglický útočník radoval z gólu. Po přesné přihrávce Sáncheze obešel Roblese a skóroval do prázdné brány. Welbeck se v této sezoně v lize trefil třikrát v pěti zápasech.

Arsenal převahu využil podruhé tři minuty před přestávkou. Bellerín krásnou přihrávkou poslal do úniku Alexe Iwobiho a devatenáctiletý útočník skóroval poprvé v dresu Arsenalu. Přitom šlo o jeho první zápas v základní sestavě v Premier League.

Evertonu se ani ve druhém poločase nepodařilo vytvořit tlak a Davida Ospinu, který nastupuje místo zraněného Petra Čecha, střelecky neohrozil.

Chelsea jen remizovala

Mistrovská Chelsea remizovala s West Hamem 2:2 a prodloužila svoji ligovou neporazitelnost na 14 zápasů. Je v této sezoně po Tottenhamu teprve druhým týmem Premier League, kterému se podařilo na toto číslo dostat.

West Ham na Stamford Bridge dvakrát vedl. Skóre otevřel krásnou střelou Manuel Lanzini, v nastaveném čase prvního poločasu vyrovnal Cesc Fábregas neméně povedenou ranou z přímého kopu.

Na začátku druhého poločasu Creswell trefil břevno domácí branky, ale po hodině hry už hostům vrátil vedení střídající Andy Carroll. Chelsea se z velkého tlaku podařilo vyrovnat minutu před koncem. Po sražení Loftuse-Cheeka proměnil Fábregas penaltu a poprvé od prosince 2009 zaznamenal v Premier League dvě branky v jednom zápase. Tehdy to bylo ještě v dresu Arsenalu.

Důležitou výhru si připsal Norwich, který se po výhře 1:0 na hřišti West Bromwiche, dostal na úkor Sunderlandu ze sestupových pozic.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Anglická fotbalová liga - 31. kolo:

Everton - Arsenal 0:2 (7. Welbeck, 42. Iwobi), Chelsea - West Ham United 2:2 (45.+3 a 88. z pen. Fábregas - 17. Lanzini, 61. Carroll), Crystal Palace - Leicester 0:1 (34. Mahriz), Watford - Stoke 1:2 (86. Deeney - 18. Walters, 51. Joselu), West Bromwich - Norwich 0:1 (50. Brady), Swansea - Aston Villa 1:0 (53. F. Fernández).