Enrique se zastal Wengera, ale koučům by dával jen půlroční smlouvy

ČTK ČTK
15. 3. 2016 18:40
Kouč fotbalové Barcelony Luis Enrique se postavil za kritizovaného Arséna Wengera, který vede Arsenal téměř 20 let. Bývalý španělský reprezentant ale zároveň navrhl, aby kluby dávaly trenérům jenom půlroční smlouvy.
Luis Enrique
Luis Enrique | Foto: Reuters

Barcelona - Trenér fotbalistů Barcelony Luis Enrique se před středečním odvetným utkáním osmifinále fotbalové Ligy mistrů s Arsenalem postavil za kritizovaného kouče soupeře Arséna Wengera, který vede londýnský tým téměř 20 let. Bývalý španělský reprezentant ale zároveň navrhl, aby kluby dávaly trenérům jenom půlroční smlouvy.

"To, že je tak dlouho ve stejném klubu, svědčí o jeho trenérských kvalitách i touze pokračovat v práci," řekl na tiskové konferenci Enrique, jehož svěřenci vyhráli úvodní osmifinále v Londýně 2:0.

Wenger je pod tlakem fanoušků, kteří jsou po slibném úvodu sezony opět nespokojení a požadují Francouzův odchod. Arsenal, kde působí i čeští reprezentanti Petr Čech a Tomáš Rosický, v neděli vypadl z Anglického poháru, v Premier League se mu vzdaluje vedoucí Leicester a je také na pokraji vyřazení z Ligy mistrů.

Dával by smlouvy jen na půlrok

"Nemohu mluvit o jeho současné situaci, ale pokud je tady tak dlouho, něco to říká o jeho schopnostech. Trenérů je hrozně moc a klubů pořád stejně, takže konkurence je obrovská," prohlásil Enrique.

Neumí si představit, že by ve Španělsku nějaký trenér vydržel v jednom klubu tak dlouho jako Wenger v Arsenalu. "To je nemožné, nikomu se to tady ještě nepovedlo. Je to obdivuhodné," ocenil pětačtyřicetiletý kouč.

Sám by však s trenéry podepisoval pouze krátkodobé smlouvy. "Mám na to docela drastický názor. Dával bych pouze šestiměsíční kontrakty. Pokud nejsi absolutně spokojený, tak jdeš. A bylo by to levnější i pro kluby," uvedl Enrique, který od roku 2014 získal s Barcelonou pět trofejí včetně triumfu v Lize mistrů. V katalánském celku má smlouvu do června 2017.

 

Právě se děje

Další zprávy