Synek je znovu nejlepším domácím veslařem. Celkově počtvrté

9. 11. 2013 15:22
Ondřej Synek.
Ondřej Synek. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Úřadující mistr světa ve skifu Ondřej Synek po dvou letech vystřídal na pomyslném trůnu nejlepšího českého veslaře Miroslavu Knapkovou, která byla letos druhá.

Nejlepším trenérem byl v sobotu vyhlášen Milan Doleček starší, pod jehož vedením se Synek připravuje.

Vyhlášení ankety o nejlepší českou veslařskou posádku roku 2013 se konalo v Centru pohybové medicíny v Praze. O vítězi hlavní kategorie ale nebylo pochyb, jedenatřicetiletý veslař pražské Dukly totiž v letošní sezoně vyhrál všechny mezinárodní závody včetně rozjížděk. První porážku si připsal až na exhibičním Chalupa Cupu po skončení sezony. Celkově je to Synkovo čtvrté vítězství v této anketě.

Cíl je jasný: zlato z olympiády

S letošním rokem s vrcholem na MS v korejském Čchungdžu tak je Synek maximálně spokojený. "Udělal jsem pro úspěch maximum. Vyhrál jsem všechno až na sranda závod na konci. Něco podobného se mi ještě nestalo, že bych v sezoně vyhrál všechny rozjížďky, čtvrtfinále a podobně," řekl ČTK Synek. Domácí anketu ovládl i v letech 2007, 2008 a 2010.

Světovým šampionem se letos stal podruhé v kariéře, proto si také netroufl říct, že má za sebou životní sezonu. "Těžko se to porovnává, už jsem titul jednou získal a teď je hlavním cílem zlatá olympijská medaile," podotkl Synek, který má ve sbírce stříbro z olympiády v Pekingu i Londýně.

Nejcennější byl skalp Drysdala

Navíc si hodně cení i prvního zlata z MS, v roce 2010 totiž porazil hlavního soka Mahého Drysdala u něj doma na Novém Zélandu. "Tím, že jsem starší a zkušenější, tak to bylo letos trochu jednodušší. Před třemi lety to bylo těžší i emotivnější díky tomu, že jsem porazil hlavního konkurenta u něj doma," řekl Synek.

Nejlepší juniorskou posádkou byla vyhlášena dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic, Jakub Starnovský, kteří získali na juniorském mistrovství Evropy stříbro a ve světové konkurenci obsadili páté místo.

Anketa o nejlepší českou veslařskou posádku roku 2013:

Senioři: 1. Ondřej Synek (skif); 2. Miroslava Knapková (skif); 3. Matyáš Klang, Jakub Podrazil, Jan Pilc, Milan Doleček ml. (čtyřka bez kormidelníka).

Junioři: 1. Lukáš Helešic, Jakub Starnovský (dvojka bez kormidelníka); 2. Štěpán Adam Havlíček (skif); 3. Martin Omelka, Jan Vodínský, Miloslav Šágr, Tom Svoboda (čtyřka bez kormidelníka).

Trenér roku: Milan Doleček starší.