Čtyřka bez kormidelníka dojela na MS šestá

31. 8. 2013 9:30
Čtyřka bez kormidelníka Matyáš Klang, Jakub Podrazil, Jan Pilc, Milan Doleček obsadila na veslařském mistrovství světa v korejském Čchungdžu šesté místo.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Čchungdžu - Čtyřka bez kormidelníka Matyáš Klang, Jakub Podrazil, Jan Pilc, Milan Doleček obsadila na veslařském mistrovství světa v korejském Čchungdžu šesté místo. Pro první českou posádku, která se na šampionátu představila v bojích o medaile, byl úspěchem již samotný postup do finále.

Svěřenci trenéra Petra Blechy od začátku bojovali s britskou čtveřicí o páté místo. Na prvním mezičase byli pátí, na kilometru je jejich hlavní soupeři předjeli a těsné vedení udrželi až do cíle. Nakonec čeští veslaři za Brity zaostali o 0,24 sekundy. Z vítězství se radovali Nizozemci, kteří ve finiši předčili australskou posádku.

Ve finále B se představila párová čtyřka Petr Buzrla, Jakub Houska, Petr Ouředníček, Martin Basl, která dojela pátá. Celkově tak svěřenci trenéra Sergeje Kruťjakova skončili jedenáctí.

Další dva čeští finalisté se v Čchungdžu představí v neděli, kdy budou o medaile bojovat skifaři Ondřej Synek a Miroslava Knapková. Oba letošní mistři Evropy patří mezi hlavní kandidáty na zlato. Finále B v poslední den MS pojede čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Ondřej Vetešník a Jan Vetešník.

Mistrovství světa ve veslování v Čchungdžu (Korea):

Muži:

Dvojka bez kormidelníka: 1. Murray, Bond (N. Zél.) 6:34,98, 2. Chardin, Mortelette (Fr.) 6:41,74, 3. Blink, Steenman (Niz.) 6:45,67.

Dvojskif lehkých vah: 1. Brun, Strandli (Nor.) 6:36,04, 2. Schürch, Gyr (Švýc.) 6:37,11, 3. R. Chambers, P. Chambers (Brit.) 6:38,04.

Čtyřka bez kormidelníka: 1. Nizozemsko (Meylink, Hendriks, Versluis, Lücken) 6:13,95, 2. Austrálie 6:14,58, 3. USA 6:15,46, ...6. ČR (Klang, Podrazil, Pilc, Doleček) 6:22,95.

Párová čtyřka: 1. Chorvatsko (Sain, M. Sinkovič, Martin, V. Sinkovič) 5:53,57 , 2. Německo 5:54,39, 3. Británie 5:54,78 ...finále B: 5. ČR (Buzrla, Houska, Ouředníček, Basl) 6:14,93.

Ženy:

Dvojka bez kormidelnice: 1. Gloverová, Swannová (Brit.) 7:22,82, 2. Cogianuová, Nialbuová (Rum.) 7:25,75, 3. Prattová, Scownová (N. Zél.) 7:27,58.

Dvojskif lehkých vah: 1. Milaniová, Sancassaniová (It.) 7:17,31, 2. Hedstromová, Bertková (USA) 7:20,73, 3. Müllerová, Noskeová (Něm.) 7:22,24.

Párová čtyřka: 1. Německo (Thieleová, Bärová, Richterová, Oppeltová) 6:41,86, 2. Kanada 6:45,02, 3. Polsko 6:46,27.