MS: Házenkáři přestříleli Rusko a zahrají si o 17. místo

26. 1. 2015 18:37
Filip Jícha na MS.
Filip Jícha na MS. | Foto: Pavel Lebeda/chf.cz

Dauhá - Čeští házenkáři zvítězili na světovém šampionátu v Kataru v prvním ze dvou zápasů Prezidentského poháru o umístění nad Ruskem 32:30 a připsali si v Dauhá třetí výhru po sobě.

Národní tým zakončí své účinkování na turnaji úterním utkáním o 17. místo proti Bělorusku a ve hře bude také zisk Prezidentského poháru.

Hrálo se pro pár fanoušků

Do haly Duhail dorazilo na Prezidentský pohár jen pár desítek diváků. Češi se ale snažili přistoupit k zápasu dvou zklamaných týmů, které nepostoupily ze skupiny do vyřazovacích bojů, naplno a brzy se dostali do dvoubrankového vedení.

Rusko, které vyřadilo Čechy v baráži o minulý světový šampionát, ale ztrátu okamžitě smazalo a pak se skóre velkou část první půle přelévalo. V útoku se činil především Jurka, který v úvodním dějství nastřílel z křídla šest branek, dařilo se i Zdráhalovi se čtyřmi trefami.

Jeho proměněná sedmička ve 23. minutě poslala reprezentanty do vedení 13:11 a nastartovala jejich nápor. Češi si vytvořili třígólový náskok, ale sborná v poslední sekundě prvního poločasu snížila na rozdíl jedné trefy. V závěru úvodní části zůstal po jednom ze soubojů ležet na palubovce kapitán Jícha, ale po ošetření v druhé půli pokračoval.

Vstup do druhého poločasu Čechům vyšel

Stejně jako v předchozích zápasech národnímu týmu vyšel vstup do druhé části a v 37. minutě to bylo po Linhartově trefě už o pět branek. Ruský kouč si vzal oddychový čas a jeho svěřenci začali ztrátu rychle mazat.

V polovině druhé půle už bylo opět vyrovnáno. Češi sice za chvíli znovu vedli o dvě branky, ale pak doplatili na několik vyloučení. Pro Horáka po třetím dvouminutovém trestu zápas skončil a Žitnikov otočil skóre.

V české brance ovšem začal opět zářit hrdina předešlých dvou vítězných zápasů Štochl a právě díky němu reprezentanti zvládli koncovku lépe. Poté, co Jurka s Petrovským zařídili náskok 31:28, ještě soupeř snížil na rozdíl jedné trefy, ale další český gól už rozhodl.