ŽIVĚ: Basketbalistky zvládly důležitý zápas s Mali

Sledujte druhý zápas českých basektbalistek on-line
Američanka Candace Parkerová přechází přes bránící Petru Kulichovou.
Američanka Candace Parkerová přechází přes bránící Petru Kulichovou. | Foto: Reuters

Minuta po minutě

81:47 Konec zápasu. Trojkový pokus neproměnila Mokrošová, na druhé straně nestihly zakončit Malijky.

81:47 40. minuta - Znovu pod košem uspěla Sissoková.

81:45 40. minuta - Svobodová se prosazuje nebojácně zpod koše, na druhé straně dvě šestky pro Bagayokovou, úspěšná byla jen jednou.

79:44 39. minuta - Teprve druhou trojku Mali trefuje necelé dvě minuty před koncem Toureová. Pod košem uspěla i Sissoková.

79:39 Na obou stranách dvě pěkné kombinační akce, poté se trefuje Mokrošová.

75:37 38. minuta - Dvě šestky po přistrčení Coulibalyové dává Hartigová.

73:35 37. minuta - Svobodová přidala jednu šestku, Mokrošová po zisku boduje z rychlého protiútoku.

70:35 Individuálně se prosadila po pěkné otočce Hartigová.

68:35 36. minuta - Romana Hejdová z rychlého protiútoku snadno zvyšuje.

66:33 35. minuta - Romana Hejdová proměnila po faulu Sinintové jednu šestku, Hartigová doskočila a krásně našla Hejdovou, která zpod koše nezaváhala.

63:33 33. minuta - Za tři body se prosadila Michaela Hartigová, Mali si bere oddechový čas.

60:33 32. minuta - Jednu šestku přidala Michaela Hartigová.

59:33 32. minuta - Pěkný rychlý protiútok zakončila Elhotová.

56:33 Skončila třetí čtvrtina. Skóre uzavřela zpod koše Iva Večeřová, české basketbalistky vedou o třiadvacet bodů.

54:33 29. minuta - Sissoková je k nezadržení, další odvážný nájezd. Šťastně se trefila i Bagayoková.

54:29 Sissoková dává koš s faulem.

54:26 28. minuta - Teprve podruhé v této čtvrtině se prosadily Malijky, skóruje Sissoková.

54:24 25. minuta - Malijky ztratily míč, Machová svou střelu z rychlého protiútoku proměnila, po další ztrátě soupeřek přidává trojku.

49:24 24. minuta - Češky na soupeřky znovu vlétly, Machová byla úspěšná za tři body, Večeřová dala šestky.

44:22 22. minuta - Z dálky se prosadila střelou JAna Veselá.

42:22 Hana Machová získala míč a snadno zvyšuje na rozdíl dvaceti bodů.

40:22 21. minuta - Češky ubránily, rychlý protiútok proměnila Jana Veselá.

38:22 Skončil první poločas. Koš už nepadl, po dvou čtvrtinách vedou české basketbalistky o 16 bodů. Ve druhé části ale soupeřky zabrzdily český nástup, čtvrtinu dokonce vyhrály 18:15.

38:22 19. minuta - Po faulu Hartigové snižuje Sissoková.

38:20 Opět lehce zpod koše skóruje za Mali Sissoková.

38:18 28. minuta - snižuje znovu Maigaová, ale Elhotová fantasticky ze stejného místa přidává další trojku!

35:14 17. minuta - Nejmladší basketbalistka olympijského turnaje přidává další trojku, za dva body odpovídá Maigaová.

32:14 16. minuta - Češky teď třikrát ztratily míč, ale Kateřina Elhotová napravila proměněnou trojkou.

29:14 15. minuta - po sérii nepřesností se z velké dálky prosadila Bagayoková, zpod koše znovu snižuje Sissoková.

29:9 Jana Veselá si krásně naběhla pod koš, dala i s faulem, šestku nepřidala. Sissoková odpovídá po rychlé kombinaci.

27:7 12. minuta - Edita Šujanová proměňuje přihrávku pod koš.

25:5 Maigaová po faulu Šujanové proměňuje jen jeden trestný hod.

25:4 11. minuta - Eva Vítečková střílí skvěle, rozdíl už je jednadvacet bodů.

23:4 Skončila první čtvrtina. Po nepřesnostech v posledním útoku se dostala k míči Machová, která se poprvé trefila za tři body.

20:4 10. minuta - Maigaová šla tvrdě pod koš, proměnila, ale šestku za faul už nepřidala.

20:2 9. minuta - Další dva body Evy Vítečkové, která se nebojí vystřelit z dálky.

18:2 7. minuta - Eva Vítečková proměnila střelu ze střední vzdálenosti, české basketbalistky využívají výškové převahy pod košem i dobrou střeleckou úspěšnost. Iva Večeřová přes hlavu přidává další dva body.

14:2 6. minuta - Po faulu Kulichové zaznamenala první dva body Mali Coulibalyová. Na druhé straně odpovídá Veselá.

12:0 5. minuta - Po shození Machové bez problémů zpod koše zvyšuje Kulichová.

10:0 Další obranný doskok Petry Kulichové, Machová ale z těžké pozice neproměnila.

10:0 5. minuta - Jana Veselá si pěkně zběhla pod koš, 10:0.

8:0 Na hřišti je v dresu soupeřek zkušená Hamchetou Maigaová, největší hvězda Mali, která hrála i za Gambrinus Brno. První střelu zpod koše ovšem neproměnila, stejně si ale vedla na druhé straně i Petra Kulichová.

8:0 Machová byla úspěšná, Češky vedou o osm bodů.

7:0 Hana Machová získala míč a z rychlého protiútoku zvyšuje vedení, navíc je faulovaná. Mali si bere oddechový čas.

5:0 3. minuta - podruhé se Vítečková netrefila, ale Iva Večeřová si doskočila.

3:0 2. minuta - Eva Vítečková dostala míč do rohu a proměnila první trojkovou střelu.

0:0 Úvod provázejí nepřesnosti, koš jsme ještě neviděli.

0:0 Zápas Česko - Mali právě začal.

0:0 Češky nastoupí v základní sestavě Vítečková, Veselá, Machová, Kulichová a Večeřová.

Mali v prvním zápase prohrálo s Novým Zélandem jen o čtyři body 72:76.

Afričanky by měly být teoreticky nejslabším soupeřem českých basketbalistek ve skupině, při své plánované cestě minimálně do čtvrtfinále musí Češky vyhrát. Případné klopýtnutí by jejich šance hodně nahlodalo.

V prvním zápase prohrály svěřenkyně Jana Bobrovského s favorizovanými Američankami jasně 57:97.

Čtěte více: Debakl. Basketbalistky na Američanky nestačily

Druhé vystoupení českých basketbalistek ve skupině B proti Mali začíná v 5:15 českého času.