9. 8. 2008 15:41
Česká republika - USA 57:97
Američanka Candace Parkerová přechází přes bránící Petru Kulichovou.
Američanka Candace Parkerová přechází přes bránící Petru Kulichovou. | Foto: Reuters

Peking - České basketbalistky sice v prvních minutách Američanky zaskočily, ale hlavní favoritky olympijského turnaje zabraly a už ve druhé čtvrtině si vypracovaly rozhodující náskok.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě

Hvězdami nabitý tým Spojených států možná svěřenkyně Jana Bobrovského trochu podcenil, a ty se díky výborné střelecké mušce dostaly až do jedenáctibodového vedení. První bod zaznamenaly Američanky až po více než třech minutách.

Becky Hammonová v dresu Západu v zápase All Star WNBA.
Becky Hammonová v dresu Západu v zápase All Star WNBA. | Foto: Reuters
Čtěte více:
Čínské basketbalistky překvapily. Zdolaly Španělky
Basketbalistky vzhlíží ke čtvrtfinále. Postup je sen

Jenže pak se soupeřky začaly prosazovat typickým silovým pojetím, Češkám odešla střelba, znervózněly a začaly ztrácet jeden míč za druhým.

Američanky každou chybu nemilosrdně trestaly, ještě do konce první čtvrtiny otočily skóre a ve druhé části už jasně dominovaly.

Do konce prvního poločasu si vypracovaly už osmnáctibodový náskok, který postupně narůstal i po přestávce.

Vítečková alespoň na konci třetí čtvrtiny kosmeticky snížila, když ke trojce přidala ještě dva úspěšné dvoubodové pokusy.

V závěrečné části pokračovaly Američanky s přehledem ve skvělém výkonu, parádní představení předvedla pod košem hlavně Fowlesová, která si nakonec připsala šestnáct bodů a stala se druhou nejlepší střelkyní svého týmu.

Vítězství amerických barev přihlížel i prezident Bush.
Vítězství amerických barev přihlížel i prezident Bush. | Foto: Reuters

Ale trenérka Donovanová dala šanci všem hráčkám, které se o téměř sto bodů podělily poměrně rovnoměrně.

Češky si nakonec připsaly celkově sedmadvacet ztrát a po překvapivě skvělém začátku si z prvního zápasu odnesly čtyřicetibodový debakl.

Druhý zápas ve skupině B čeká svěřenkyně Jana Bobrovského v pondělí v 5:15 českého času proti Mali. A pokud chtějí myslet na postup ze skupiny, s africkým soupeřem si musí poradit.