V Římě uráželi Kordovu přítelkyni, dceru Nedvěda. Tenista oplácel provokacemi

av av
12. 5. 2024 21:13
Když hraje v areálu Foro Italico domácí tenista, místní fanoušci jsou často jako utržení ze řetězu. Dalším hráčem, který se s vášnivým publikem dostal do konfliktu, byl Američan Sebastian Korda.
Sebastian Korda.
Sebastian Korda. | Foto: Reuters

Syn bývalého českého tenisového šampiona Petra Kordy svedl na "tisícovce" v Římě dlouhou, emocionálně i fyzicky náročnou bitvu s Italem Flaviem Cobollim.

V rozhodující třetí sadě prohrával třiadvacetiletý rodák z Bradentonu na Floridě s brejkem, v poslední fázi duelu ale dokázal otočit skóre, splnit roli favorita a postoupit do třetího kola po setech 7:6, 4:6, 6:4.

Když skvostným forhendovým cross prohozem proměnil mečbol, otočil se s ledovým klidem na skupinku nejhlučnějších italských fanoušků, zamával jim a poslal vzdušný polibek, což - jak je patrné ze záběrů - příznivci Cobolliho nesli velmi nelibě.

Ještě jednu "pomstu" Římanům připravil během následného pohledu do kamery, do níž otevřeně vyhlásil podporu fotbalovému Juventusu.

Mělo to svou souvislost, turínský klub pojí s týmem AS Řím takzvaná "věčná" rivalita a Kordovou přítelkyní je Ivana Nedvědová, dcera českého fotbalisty Pavla Nedvěda, držitele Zlatého míče a ikony Juventusu.

Právě ona se podle amerického tenisty stala během zápasu terčem urážek římských fanoušků.

"Dvě a půl hodině nevhodně mluvili o mé přítelkyni, rodině i týmu. Děkuji vám za extra motivaci. Pořád vás mám ale všechny rád," vzkázal Korda po utkání.

V nedělním třetím kole 27. hráč světového žebříčku nedokázal vydřenou výhru potvrdit a prohrál ve dvou setech s favorizovaným krajanem Taylorem Fritzem.

Problémy s římskými diváky měla v průběhu aktuálního ročníku prestižního turnaje, který je generálkou na blížící se grandslamové Roland Garros, také další Američanka Sofia Keninová.

 

Právě se děje

Další zprávy