Tomáš Vincour

Český hokejový útočník se narodil 19. listopadu 1990. Momentálně se zkouší prosadit v NHL v týmu Colorado Avalanche.

Odchovanec Komety Brno si premiéru mezi seniory odbyl v 1. lize během sezony 2005/06, ovšem v roce 2007 odešel po několika startech do zámoří, kde vystřídal několik týmů z nižších soutěží. V roce 2009 jej draftoval Dallas, první starty v NHL si připsal v sezoně 2010/11. Během sezony 2012/13 byl vyměněn do Colorada, ovšem ani zde se zatím nedokázal trvale prosadit do prvního týmu.

Ročník 2013/14 strávil v KHL, kde hrál za Kazaň, poté se vrátil do Colorada.

Připsal si několik startů za českou reprezentaci.

Liberec rozdrtil Plzeň, Plekanec s Brnem v Kladně nebodoval. Wolski už má sedm gólů
Extraliga

Liberec si upevnil vedení v hokejové extralize. Jágrovo Kladno zvládlo souboj proti Plekancově Kometě a Wolski má po čtyřech zápasech sedm gólů.
Hradec Králové zahájil čtvrtfinále Ligy mistrů proti Kovářovu Zugu remízou
Hokej

Švýcarský tým českého útočníka Jana Kováře brzy vedl, ale ve třetí třetině Tomáš Vincour srovnal na konečných 1:1. Odveta je na programu za týden.
Sparta v přípravě porazila Mannheim, za Litvínov čtyřikrát skóroval Lukeš
Extraliga

Litvínov obsadil na turnaji v Drážďanech třetí pozici po výhře nad Landshutem 4:3 na nájezdy. Sparťané zabrali po třech porážkách v řadě.
Liberec rozhodl proti Hradci góly v oslabení, Olomouc ustála plzeňskou kanonádu
Extraliga

Liberec přestřílel v taháku 48. kola extraligy Hradec 6:3 a udržel se na prvním místě tabulky. Olomouc vyhrála v Plzni díky 50 zákrokům Jana Lukáše.
Jágr se v Kladně dočkal gólu po necelých šesti letech. Proti Ústí přidal i dvě nahrávky
Hokej

Jaromír Jágr přispěl gólem a dvěma nahrávkami k výhře Kladna v přípravném utkání proti Ústí nad Labem. Rytíři zvítězili v divokém zápase 6:4.
Kometa vydřela druhou výhru nad Třincem. I když přišla o dvoubrankový náskok
Extraliga

Kometa Brno porazila ve třetím extraligovém finále Třinec 3:2, rozhodla trefa Tomáše Vincoura ze třetí třetiny.
Ztracený náskok, promarněná přesilovka a šťastná výhra. Nebyli jsme lepší, přiznal střelec Horký
Extraliga

Kometa se ujala ve finále vedení, doma porazila Třinec 3:2. Stačilo jí k tomu osmnáct střel a nevadila ani nevyužitá dvojnásobná přesilovka.
Hradec proti Davosu neměl šanci, čestný gól vstřelil až za stavu 0:5
Hokej

Hradec králové den po porážce s Kanadou na Spengler Cupu podlehl domácímu Davosu 1:5.
První třetina nás stála postup, litovali Brňané. Účast v Lize mistrů přesto hodnotí pozitivně
Hokej

Kometa nedokázala doma využít nadějnou remízu z Finska, do semifinále Ligy mistrů postoupila Jyväskylä. Brno ztratilo odvetu už v první třetině.
Haščák režíroval třetí porážku Sparty. Připadám si jako v jiném týmu, řekl
Hokej

Kometa je velkým překvapením letošního play off. Favorizovanou Spartu porazila již třikrát v řadě a je blízko semifinále.
Zválcovaný Kováčik: Třicet sekund jsem byl mimo. Vincourovi jsem za bitku poděkoval
Extraliga

První čtvrtfinále mezi Spartou a Kometou (2:3) bylo divoké a mnohé bolelo. Asi nejvíc trpěl obránce Komety Jozef Kováčik.
Oblíbená zakončení? Zatím jen ty dvě, směje se úspěšný exekutor Vincour
Extraliga

Díky brankám Tomáše Vincoura získala brněnská Kometa bonusový bod v nedělním utkání lídrů tabulky, a snížila tak náskok Třince na tři body.
Konečně prolomil smůlu. Celá Kometa mi věřila, těšila Vincoura premiérová trefa
Hokej

V první polovině zápasu ještě Zlín držel s domácími krok, ale v té druhé již Kometa potvrdila roli papírově silnějšího týmu a zajistila si výhru.
Padesát let čeká Kometa na titul. Letos to zkusí s megahvězdami
Extraliga

Erat, Kvapil, Zaťovič, Gulaši a další zkušené borce přivedla do svého kádru přes léto hokejová Kometa. Budou ostřílená jména stačit?
Kometu Brno posílí útočník Vincour
Extraliga

Hokejisty Komety Brno posílí útočník Tomáš Vincour. Pětadvacetiletý brněnský odchovanec naposledy působil v týmu Sibir Novosibirsk, kde mu skončila…
Vůjtek o škrtech: Voráčkovi chybí hernost, u Vincoura jsme čekali víc pohybu
MS v hokeji

Česká reprezentace odletí zítra na MS do Ruska s 27 hráči. Jak trenér Vladimír Vůjtek po generálce s Kanadou zdůvodnil poslední škrty?
Z nominace hokejistů na MS vypadli Voráček a Vincour
MS v hokeji

Z kádru české hokejové reprezentace před středečním odletem na mistrovství světa do Moskvy vypadli obránce Tomáš Voráček a útočník Tomáš Vincour.
Čeští hokejisté mají před druhým zápasem ve Finsku stále šanci na triumf v EHT
Hokej

Českou hokejovou reprezentaci čeká ve Finsku druhý zápas. Tentokrát nastoupí národní tým s Pavlem Francouzem v brance.
Francouz v brance čaroval a Češi oplatili Švýcarům středeční porážku
Hokej

Čeští hokejisté zvítězili v Bielu nad Švýcarskem 2:1 v prodloužení a oplatili soupeři středeční porážku.
Zářil Červenkův útok a vítězové z Ruska. Zato Francouz musel křičet
Hokej

Čeští hokejisté v přípravě rozprášili Německo 7:2. Přestože západního souseda takhle neponížili čtyři roky, po utkání hlásili, jak špatně se cítili.