Vary potupily Kometu devíti góly. Třinec rozdrtil Hradec, Dynamo se odlepilo ze dna

Aktualizováno 14. 2. 2020 21:48
Hokejisté Karlových Varů rozdrtili v 45. kole extraligy Kometu Brno 9:1 a přiblížili se jejímu šestému místu na dva body. Třinec porazil Hradec jednoznačně 6:0 a doma uspěla také Olomouc proti Kladnu. Pardubice opustily po výhře 5:3 ve Vítkovicích poslední místo a Liberec si pojistil vedení triumfem ve Zlíně.
Ondřej Beránek slaví gól Karlových Varů v síti brněnské Komety.
Ondřej Beránek slaví gól Karlových Varů v síti brněnské Komety. | Foto: ČTK

Hokejisté Karlových Varů deklasovali ve 45. kole extraligy Brno 9:1 a po pěti zápasech naplno bodovali. Na výhře Západočechů se čtyřmi body za dva góly a dvě asistence podílel útočník Tomáš Rachůnek. Kometa prohrála potřetí v řadě a na 6. místě tabulky má před Energií náskok již jen dva body.

Do prvních výraznějších šancí se dostali hosté, Vincour ani Rákos však brankáře Novotného nepřekonali. A domácí následně v rozmezí tří minut dali utkání ráz.

Nejdříve se v 8. minutě trefil Stříteský, o dvě minuty později opět Realistic Aréna explodovala poté, co Beránek projel přes celé kluziště a podruhé překonal Čiliaka. Kalich hořkosti si Brno dopilo v 11. minutě, když zkoprnělou obranu Komety potřetí potrestal Vondráček.

Trenér Komety Zábranský si vzal oddechový čas, k obratu však své svěřence nenabudil. Brno sice v první třetině již neinkasovalo, ve druhé části se ale domácí opět prosazovali. Eratovo vyloučení potrestal Flek. Snížit mohli Horký, Plekanec nebo Vincour, ani jeden z nich však Novotného překonat nedokázal.

A tak přidali další gól domácí. Vildumetz objel branku, Čiliak se nestihl včas přesunout a karlovarský útočník se radoval z premiérové branky v extralize. Ve 39. minutě se poté v přesilovce trefil obránce Šenkeřík.

O osudu zápasu tak bylo rozhodnuto. Západočeši ale ve třetí části přidali další tři góly, když se dvakrát prosadil nejproduktivnější hráč týmu Rachůnek, a jednou kapitán Skuhravý. Hosté se prosadili až v 54. minutě, kdy připravil Novotného o možné čisté konto Plekanec. Zápas tak skončil stejným výsledkem jako na konci prosince, kdy však 9:1 vyhrálo Brno.

Pardubice odsunuly Litvínov, Kladno se trápí

Třinečtí hokejisté porazili Hradec Králové 6:0 a posunuli se na třetí místo tabulky. Úřadující mistr položil základ úspěchu třemi góly v úvodní třetině. Jednu z branek vstřelil Wojtek Wolski, který skóroval po příchodu z KHL podesáté v třináctém utkání. Jakub Štěpánek si připsal první nulu sezony.

Hokejisté Pardubic vybojovali ve 45. kole extraligy cenné vítězství 5:3 na ledě Vítkovic a odlepili se z posledního, sestupového místa v tabulce. Souboj plný zvratů rozhodl ve 48. minutě Martin Látal, dvě branky vítězů vstřelil Patrik Poulíček. Východočeši dokázali porazit Vítkovice po sérii sedmi proher a na poslední místo odsunuli Litvínov.

Liberec vyhrál na ledě Zlína 4:2 a uspěl tak i ve čtvrtém vzájemném zápase s Berany v sezoně. Severočeši si upevnili vedení v tabulce, na druhou Plzeň mají náskok deseti bodů. Dvěma góly se na výhře hostů podílel útočník Michal Bulíř.

Hokejisté Olomouce porazili Kladno 4:0, vyhráli potřetí za sebou a upevnili si v tabulce 10. místo zajišťující postup do předkola play off. Rytíři naopak prohráli poosmé v řadě a na 12. místě mají náskok jen čtyř bodů za poslední Litvínov.

45. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - Mountfield Hradec Králové 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 5. O. Kovařčík (M. Stránský, Kundrátek), 11. Wolski (Gernát), 15. Hrňa (Chmielewski, Marcinko), 37. Marcinko (M. Růžička, M. Stránský), 50. Chmielewski (Kundrátek), 60. Adamský (Galvinš, Marcinko). Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva - Bryška, Rožánek. Vyloučení: 2:7, navíc Perret (Hr. Králové) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4367.

Sestavy:

Třinec: Štěpánek - Kundrátek, Gernát, D. Musil, Galvinš, M. Doudera, Zahradníček - M. Růžička, P. Vrána, Wolski - Chmielewski, Marcinko, M. Stránský - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hrehorčák - Dravecký, Š. Novotný, Adamský - Hrňa. Trenér: Varaďa.

Hradec Králové: Š. Lukeš - Nedomlel, Eklund, Cibulskis, Šidlík, F. Pavlík, Šalda, Čáp - Smoleňák, Cingel, Žejdl - Orsava, Lev, Chalupa - Jergl, Klíma, Perret - Kubík, Koukal, R. Pavlík. Trenéři: V. Růžička st. a T. Martinec.

PSG Berani Zlín - Bílí Tygři Liberec 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Šlahař (Honejsek, Freibergs), 54. Dufek (Gazda, P. Sedláček) - 9. Birner (Lenc, Šmíd), 19. Bulíř (L. Hudáček, Birner), 31. Bulíř, 53. A. Musil (Marosz, Kolmann). Rozhodčí: Hradil, Obadal - Lučan, Kis. Vyloučení: 8:3. Využití: 1:0. Diváci: 4436.

Sestavy:

Zlín: Kašík - D. Nosek, Žižka, Ferenc, Freibergs, Buchta, M. Novotný, Gazda - Ondráček, Fryšara, Köhler - Šlahař, Honejsek, Okál - Dufek, Claireaux, Herman - Popelka, P. Sedláček, Kubiš. Trenér: R. Svoboda.

Liberec: Hrachovina - Knot, Šmíd, Graborenko, Derner, T. Havlín, Kolmann - Lenc, L. Hudáček, Birner - Zachar, Bulíř, Marosz - Ordoš, P. Jelínek, L. Krenželok - Valský, A. Musil, J. Vlach. Trenér: Augusta.

HC Vítkovice Ridera - HC Dynamo Pardubice 3:5 (1:2, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 7. Šišovský (Schleiss, Dudas), 29. J. Hruška (Šišovský, Schleiss), 33. Mallet (Roman, Bukarts) - 11. Poulíček (J. Mikuš, Mandát), 12. Kolář (R. Kousal, Vondrka), 37. Svačina (R. Kousal, Vondrka), 48. Látal (Kusý, Zacharčuk), 60. Poulíček (Svačina). Rozhodčí: Pešina, Pražák - Jindra, Zíka. Vyloučení: 8:5, navíc Schleiss (Vítkovice) 10 minut. Využití: 1:2. Diváci: 6039.

Sestavy:

Vítkovice: M. Svoboda - Trška, Štencel, Dudas, Rosandič, R. Černý, Výtisk, L. Kovář - T. Kubalík, Werbik, Dočekal - Lakatoš, Roman, Bukarts - Schleiss, J. Hruška, Šišovský - Mallet, Veselý, Dej. Trenér: Trličík.

Pardubice: Kantor - J. Zdráhal, Mikuš, Kolář, Zacharčuk, Holland, T. Voráček - Tybor, R. Kousal, Vondrka - Svačina, Poulíček, Mandát - Látal, Harju, Mandát - Paulovič, Rolinek, Blümel. Trenér: Razým.

HC Energie Karlovy Vary - HC Kometa Brno 9:1 (3:0, 3:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 8. Stříteský (Skuhravý, Mikyska), 10. Beránek (Plutnar, T. Mikúš), 11. Vondráček (Graňák, Skuhravý), 24. Flek (Šenkeřík, Rachůnek), 34. Vildumetz (T. Mikúš), 39. Šenkeřík (Gríger, Rachůnek), 47. Rachůnek (Flek), 51. Skuhravý (Koblasa, Vondráček), 52. Rachůnek (Gríger, Flek) - 54. Plekanec (Mueller). Rozhodčí: Hejduk, Kika - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:7. Využití: 2:0. Diváci: 4365.

Sestavy:

Karlovy Vary: F. Novotný - Stříteský, Šenkeřík, Weinhold, Graňák, Plutnar, Rohan, Mikyska - Flek, Gríger, Rachůnek - Beránek, Vildumetz, T. Mikúš - Kohout, Černoch, V. Polák - Vondráček, Skuhravý, Koblasa. Trenér: Pešout.

Brno: Čiliak (40. Vejmelka) - O. Němec, Mlčák, Bartejs, Pyrochta, Svozil, Gulaši, Baranka - Mueller, Plekanec, Zaťovič - Erat, Kusko, Jenyš - Vincour, Rákos, Kucsera - Horký, Střondala, Plášek. Trenér: Zábranský.

HC Olomouc - Rytíři Kladno 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Ostřížek (Jaroměřský, J. Knotek), 12. Irgl (Burian, Valenta), 26. Jaroměřský (Vyrůbalík), 52. Burian (Káňa). Rozhodčí: Stano (SR), Kubičík - Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 5500 (vyprodáno).

Sestavy:

Olomouc: Konrád (52. Lukáš) - Valenta, Švrček, Dujsík, Ondrušek, Jaroměřský, Vyrůbalík - P. Musil, Nahodil, Klimek - Irgl, Káňa, Burian - Olesz, J. Knotek, Ostřížek - Skladaný, Handl, Vodný - Handl. Trenéři: Moták a Tomajko.

Kladno: Cikánek - Nash, Austin, Lakos, Kehar, Zelingr, Barinka - Jágr, Stach, O'Donnell - Hovorka, Vampola, Zikmund - Redlich, P. Machač, Bláha - Hajný, T. Kaut, Melka. Trenéři: D. Čermák a Lidický.