Vůjtek o škrtech: Voráčkovi chybí hernost, u Vincoura jsme čekali víc pohybu

Podívejte se na český hokejový výběr, který odcestuje na MS do Moskvy
Vladimíru Vůjtkovi už pod rukama krystalizuje tým, který odjede na mistrovství světa do Ruska. Před zápasem s Kanadou má k dispozici aktuálně 27 hráčů.
Začněme v brankovišti. O post jedničky by se měli utkat Dominik Furch z Avangardu Omsk...
... s Pavlem Francouzem, který chytal v Čeljabinsku (taktéž KHL). Lepší čísla měl v sezoně Furch, který se pyšnil úspěšností 93,3 procenta a průměrem 1,78, Francouz má zase za sebou dvě MS, byť na nich dohromady odchytal jen dva zápasy.
Dosavadní trojkou je Matěj Machovský, který se do týmu dostal místo Jakuba Kováře, jenž se nakonec Vladimíru Vůjtkovi omluvil. Jeho žena je totiž v očekávání.
Foto: Milan Kammermayer
Daniel Poláček Daniel Poláček
3. 5. 2016 21:42
Česká hokejová reprezentace odletí zítra ráno na mistrovství světa do Ruska s 27 hráči. Trenér Vladimír Vůjtek po posledním přípravném utkání s Kanadou vyřadil poslední dva hráče. "Tomáš Voráček je docela důrazný, ale oproti ostatním mu trošku chybí hernost. U Tomáše Vincoura jsme čekali víc pohybu a taky nějaké branky, ale ty bohužel nepřicházely," zdůvodnil na tiskové konferenci škrty.

Praha – Neúspěšná generálka proti Kanadě (0:3) rozhodla. Na ruské mistrovství světa nepojede obránce Tomáš Voráček z Mladé Boleslavi a útočník Tomáš Vincour z Novosibirsku. Zbytek, tedy 27 hokejistů, zítra ráno letí do Moskvy.

Česká reprezentace má za sebou devět přípravných duelů, v nichž si připsala pět výher a čtyři porážky. Jednou přehrála i Švédsko a Finsko, ale na Kanaďany nestačila. Na tiskové konferenci po klání v O2 areně si vzal slovo trenér Vladimír Vůjtek. O čem hovořil?

O přípravných zápasech:

"Výsledky byly takové střídavé, ale v závěru jsme měli hodně těžké soupeře. Dvakrát jsme hráli ve Finsku, dvakrát se Švédskem, dneska s Kanadou. Myslím, že jsme odehráli i dobrá utkání. Soustředili jsme se na výběr těch nejlepší hráčů pro šampionát."

O škrtech po utkání s Kanadou:

"Dnešním dnem jsme museli rozhodnout, že mužstvo opustí Tomáš Voráček a Tomáš Vincour. Zůstalo nám 27 hráčů, ale to ještě neznamená, že je to konečná nominace, protože na soupisku můžeme napsat jen 25 jmen. Necháme si nějakou rezervu a postupně to dopíšeme."

O tom, jak těžké bylo vyřadit poslední dva hráče:

"Rozhodnutí je vždycky složité, když kluci absolvují celou přípravu a nakonec se tam nedostanou. Rozhodnutí bylo kolektivní. Tomáš Voráček je docela důrazný, ale oproti ostatním mu trošku chybí hernost. U Tomáše Vincoura jsme čekali víc pohybu a taky nějaké branky, ale ty bohužel nepřicházely. Přitom v prosinci byl jedním z našich nejlepších hráčů, ne-li vůbec nejlepší. Závěr sezony mu nějak nevyšel."

O tom, kdo v pátek nastoupí proti Rusku:

"Je brzy po zápase a ještě bych nechtěl uvádět konkrétní jména, ale můžu říct, že dneska nehrálo pět hráčů, kteří určitě budou zapsaní (jde o Romana Červenku, Jana Kováře, Lukáše Kašpara, Michala Birnera, Jana Koláře a Michala Kempného, pozn. red.). Ještě jsme se ale nedohodli, kdo všechno bude mezi těmi sedmi beky a třinácti útočníky."

MS v hokeji 2016

Obrázky - vizuální box ms v hokeji 2016
Foto: Aktuálně.cz

Podívejte se na program mistrovství světa v hokeji 2016

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Benátky zažívají nápor turistů. Příští rok už bude vstup do centra za peníze

Do Benátek se před pondělním církevním svátkem Ferragosto vydalo téměř sto tisíc turistů. S fenoménem masového turismu se tak město na laguně potýká stejně jako před koronavirovou pandemií, poznamenala agentura APA.

Před svátkem, který je zároveň vrcholem období dovolených, v sobotu v Benátkách úřady napočítaly na 93 000 turistů. Bylo mezi nimi 75 000 cizinců, vyplývá z dat benátské koordinační a monitorovací centrály, která má k dispozici veškeré městské kamery.

Letošní léto je přitom poslední, kdy se mohou jednodenní turisté do historického centra dostat bez vstupného, které bude zavedeno v příštím roce. Turisté, kteří žijí mimo region Benátsko a nehodlají ve městě přespat, si pak budou vstup do historického města rezervovat na internetu. Lidé, kteří se objednají dlouho dopředu, mají dostat slevu.

Podle toho, který den se do Benátek vydají, budou platit za vstup do města tři až deset eur (73 až 244 korun). Rezervační systém má být otestován už v příštích týdnech.

Benátská radnice zatím nechystá stanovit denní limit počtu turistů, ale chce příliv návštěvníků regulovat. V některé dny bývá ve městě na laguně přes 100 000 turistů.

Svátek Ferragosto, který je v Itálii dnem pracovního volna, zavedl v roce 18 před naším letopočtem císař Augustus, a připomínal ukončení sklizně první srpnový den. V křesťanské éře byly oslavy posunuty na polovinu měsíce a spojeny se svátkem Nanebevzetí Panny Marie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy