Liberec rozdrtil Plzeň, Plekanec s Brnem v Kladně nebodoval. Wolski už má sedm gólů

Aktualizováno 17. 1. 2020 22:01
Liberečtí hokejisté rozstříleli v 37. kole extraligy Plzeň 7:1 a upevnili si vedoucí pozici. Kladno doma udolalo Kometu, Třinec si i díky dvěma brankám kanonýra Wojtka Wolského poradil s Pardubicemi. Naplno bodovaly také Mladá Boleslav, Vítkovice a Olomouc, na sestupové příčce zůstává Dynamo.
Tomáš Plekanec a Jaromír Jágr v zápase 37. kola hokejové extraligy mezi Kladnem a Brnem. | Foto: ČTK

Hokejisté Kladna porazili ve 37. kole extraligy Brno 5:1, utkání jsme sledovali v online přenosu. Všechny góly padly až v posledních 13 minutách, dvakrát se prosadil kapitán Jakub Strnad. Rytíři s Kometou poprvé v sezoně bodovali a připsali si čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů, bilance Brna je za stejné období zcela opačná.

V hostující sestavě scházel vedle zraněných Vincoura s Holíkem i nemocný střelec Mueller. Nechyběl naopak další útočník Plekanec a došlo tak na očekávaný souboj s Jágrem.

První větší šanci měl ve čtvrté minutě Zaťovič, když prolétl domácí defenzivou, jenže ztroskotal na Godlovi. Domácí si na větší možnost museli počkat do sedmé minuty, kdy zakončoval Jágr, zblízka ale trefil pouze strážce brněnské branky Vejmelku.

Na konci 12. minuty při první přesilovce zápasu nechybělo mnoho Kucserovi, aby ukončil Lakosův trest, jenže Godla vytáhl fantastický zákrok. Právě Kucsera měl pak ještě do první přestávky další více než slibnou příležitost, jeho zakončení zblízka však znovu vykryl Godla.

V první polovině druhé třetiny zaskočil několikrát za Jágra dnešní třináctý útočník Rytířů Bílek, obavy o Jágrův zdravotní stav se ale později rozplynuly. Na konci 26. minuty se Godla vyznamenal parádním zákrokem lapačkou při šanci Erata v početní výhodě.

Góly padaly až ve třetí třetině

Na začátku 36. minuty musel Rákos na trestnou lavici k již pykajícímu Němcovi a před Kladnem se otevřela obrovská možnost na vedoucí trefu v podobě 67 sekund trvající hry pět na tři. Jágr připravil několik šancí svým spoluhráčům, Vampola zkusil překvapit hosty samostatným průnikem, ale stav se nezměnil.

Ještě před druhou pauzou zblokoval Plekanec Jágrův pokus s velmi dobré palebné pozice. Góly ale nakonec přišly ve třetím dějství.

O ten první se zasloužil smolně v den svých sedmnáctin hostující bek Svozil, když těsně před Bláhou umístil ve 48. minutě do vlastní branky Stachovu nahrávku. Už o 85 sekund později to bylo 2:0. Kaut sice minul při přesilovce v obrovské šanci branku, ale u puku byl okamžitě Stach, vrátil ho před brankoviště a Strnad už se nemýlil.

Už v 53. minutě přišla zápletka, když Jágrovo vyloučení potrestal dorážející Plekanec. Tři minuty před koncem vrátil O'Donnell Středočechům dvoubrankový náskok. Hostující střídačka sáhla k trenérské výzvě kvůli jeho možnému zpracování puku vysokou holí, po hodně dlouhém zkoumání videa byl ale gól uznán.

Brňané to pak zkusili bez brankáře, čehož využil k dalšímu gólu Melka. A 11 sekund před koncem ještě uzavřel skóre Strnad tečí Nashova pokusu při Bartejsově vyloučení.

Wolski pokračuje ve zběsilé jízdě

Liberec deklasoval Plzeň 7:1 a oplatil indiánům porážku z úterního duelu na západě Čech 2:3. Bílí Tygři si připsali třináctou domácí výhru v řadě a posunuli se do čela tabulky o tři body před Spartu. Třetí Plzeň neuspěla poprvé po šesti vítězstvích za sebou. Shodně třemi body se na kanonádě podíleli útočníci Libor Hudáček (2+1) a Michal Birner (1+2).

Hokejisté Třince vyhráli na ledě posledních Pardubic 3:2. Na všech gólech Ocelářů se podílel útočník kanadský útočník Wojtek Wolski, který se dvakrát trefil sám a asistoval i u vítězné branky Ondřeje Kovařčíka. Polepšil si tak na bilanci 10 bodů za sedm gólů a tři přihrávky ze čtyř zápasů v české nejvyšší soutěži.

Mužstvo Mladé Boleslavi zvítězilo v Karlových Varech 4:2 a připsalo si třetí vítězství za sebou. Třemi body za dvě branky včetně vítězné a jednu asistenci to zařídil útočník Adam Zbořil. Energie prohrála pátý z posledních šesti duelů.

Dvanácté Vítkovice zabraly po třech porážkách za sebou, zdolaly třináctý Litvínov 5:3 a unikly Vervě na rozdíl čtyř bodů. Severočeši si připsali šestou prohru v řadě. Dvěma góly zařídil úspěch Ostravanů při návratu na domácí led poprvé od 18. prosince kanadský útočník Alexandre Mallet.

Olomouc zdolala doma Hradec Králové 2:0 a ukončila sedmizápasové čekání na plný bodový zisk. Vítěznou branku vstřelil už po 21 sekundách hry Pavel Musil a v 58. minutě dovršil výsledek Lukáš Klimek. Mountfield v domácí soutěži nenavázal na úterní postup do finále Ligy mistrů a poprvé od Vánoc nebodoval.

37. kolo hokejové extraligy:

Rytíři Kladno - HC Kometa Brno 5:1 (0:0, 0:0, 5:1)

Branky a nahrávky: 48. Stach, 49. J. Strnad (Stach, T. Kaut), 58. O'Donnell, 59. Melka (O'Donnell, Austin), 60. J. Strnad (B. Nash, T. Kaut) - 53. Plekanec (Kucsera, Zaťovič). Rozhodčí: Úlehla, Jeřábek - Brejcha, Jelínek. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Diváci: 5028.

Sestavy:

Kladno: Godla - B. Nash, Austin, A. Lakos, Kehar, Romančík, Barinka - Jágr, Vampola, Zikmund - Redlich, P. Machač, J. Strnad - Melka, T. Kaut, O'Donnell - Valský, Stach, Š. Bláha - od 23. navíc Bílek. Trenéři: D. Čermák a Lidický.

Brno: Vejmelka - O. Němec, Bartejs, Pyrochta, Baranka, Svozil, Gulaši, Malec - M. Erat, Plekanec, Zaťovič - Kucsera, J. Hruška, Orsava - Kusko, Rákos, Dočekal - L. Horký, Střondala, Plášek. Trenér: Zábranský.

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň 7:1 (2:0, 4:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 11. Bulíř (Šmíd, Knot), 12. J. Vlach (Ordoš), 26. Birner (Bulíř, L. Hudáček), 32. Hanousek (Birner), 32. L. Hudáček (Marosz, Kotvan), 39. L. Hudáček (Ordoš, Birner), 56. Zachar (Derner) - 60. Rob (Kracík). Rozhodčí: Lacina, Heikinnen (Fin.) - Ganger, Klouček. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 7308.

Sestavy:

Liberec: Hrachovina - Knot, Šmíd, Graborenko, Derner, Hanousek, Kotvan - Ordoš, Bulíř, Birner - Lenc, L. Hudáček, Marosz - Zachar, P. Jelínek, L. Krenželok - Průžek, A. Musil, J. Vlach. Trenér: Augusta.

Plzeň: K. Kolář (21. - 40. D. Frodl) - Čerešňák, Budík, Moravčík, Pulpán, L. Kaňák, Jank, Vráblík - Gulaš, Mertl, Kantner - Pour, Kracík, P. Zdráhal - Rob, V. Němec, P. Straka - Kolda, Kodýtek. Trenér: Čihák.

HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 19. Poulíček (Holland, M. Látal), 42. Poulíček (Kusý, Holland) - 30. Wolski (Martin Růžička, M. Stránský), 37. Wolski z trestného střílení, 52. O. Kovařčík (Wolski, Roth). Rozhodčí: Pražák, Veselý - Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 7294.

Sestavy:

Pardubice: Kantor - J. Zdráhal, J. Mikuš, J. Kolář, Ivan, T. Voráček, Holland - Tybor, R. Kousal, Mandát - Svačina, Harju, O. Machala - M. Látal, Poulíček, Kusý - Paulovič, Rolinek, Blümel. Trenér: Razým.

Třinec: Kváča - Krajíček, M. Doudera, Galvinš, D. Musil, Roth, Gernát - Martin Růžička, P. Vrána, Wolski - Hrňa, Marcinko, M. Stránský - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski - Dravecký, Polanský, Adamský - od 21. navíc Hrehorčák. Trenér: Varaďa.

HC Energie Karlovy Vary - BK Mladá Boleslav 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 40. Vondráček (Skuhravý), 43. T. Rachůnek (Gríger, Flek) - 32. Flynn (O. Najman, P. Kousal), 34. A. Zbořil (Skalický, Ševc), 51. A. Zbořil (Klepiš, Skalický), 59. Skalický (A. Zbořil). Rozhodčí: Hradil, Obadal - Pešek, Malý. Vyloučení: 3:6, navíc Graňák (Karlovy Vary) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0 Diváci: 3774.

Sestavy:

Karlovy Vary: F. Novotný - Stříteský, Šenkeřík, Plutnar, Graňák, Eminger, M. Rohan, D. Mikyska - Flek, Gríger, T. Rachůnek - O. Beránek, T. Mikúš, V. Polák - Kohout, Černoch, Šik - Vondráček, Skuhravý, Koblasa. Trenér: Pešout.

Mladá Boleslav: Peters - Ševc, Hrbas, Pláněk, Dlapa, Fillman, Bernad, Klikorka - Klepiš, A. Zbořil, Skalický - D. Šťastný, Jeglič, R. Zohorna - Vondrka, Bičevskis, Lunter - P. Kousal, O. Najman, Flynn. Trenéři: Rulík a Patera.

HC Vítkovice Ridera - HC Verva Litvínov 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 10. Mallet (Štencel), 15. Dej (R. Veselý, Trška), 37. Indrák (Štencel, Dej), 38. Mallet (R. Veselý), 58. O. Roman (Lakatoš, Trška) - 14. J. Mikúš (L. Kašpar, T. Pavelka), 31. L. Kašpar (Ščotka, Trávníček), 54. Jánošík (Kubát). Rozhodčí: Pešina, Kubičík - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 5335.

Sestavy:

Vítkovice: M. Svoboda - Trška, Výtisk, Gregorc, Štencel, R. Černý, L. Kovář, Kvasnička - Lakatoš, O. Roman, Roberts Bukarts - Indrák, Š. Stránský, Schleiss - Mallet, R. Veselý, Dej - Razgals, Werbik, T. Kubalík. Trenér: Trličík.

Litvínov: Janus (41. Honzík) - L. Doudera, Jánošík, Kudla, T. Pavelka, J. Říha, Ščotka, Kubát - Petružálek, V. Hübl, F. Lukeš - L. Kašpar, M. Hanzl, Jarůšek - Válek, Gerhát, Zygmunt - Jurčík, J. Mikúš, Trávníček. Trenér: Kýhos.

HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 1. P. Musil (Nahodil, Klimek), 58. Klimek (Nahodil). Rozhodčí: Šír, R. Svoboda - Bryška, Frodl. Vyloučení: 2:2, navíc Čáp (Hradec Králové) 10 min. Bez využití. Diváci: 3721.

Sestavy:

Olomouc: Konrád - Valenta, Švrček, Dujsík, Ondrušek, Jaroměřský, Vyrůbalík - P. Musil, Nahodil, Klimek - Irgl, Strapáč, Burian - Olesz, J. Knotek, J. Káňa - Skladaný, Kořenek, Laš. Trenéři: Moták a Tomajko.

Hradec Králové: Mazanec - Nedomlel, Eklund, Čáp, Cibulskis, F. Pavlík, Šalda, Rosandič - Smoleňák, Cingel, M. Chalupa - Kevin Klíma, Lev, Žejdl - Jergl, Koukal, Perret - Miškář, Dragoun, R. Pavlík. Trenéři: V. Růžička a T. Martinec.