Thompson zaběhl na jamajském šampionátu nejrychlejší stovku sezony za 9,77

29. 6. 2024 9:25

Dvaadvacetiletý Kishane Thompson vyhrál na jamajském atletickém šampionátu běh na 100 metrů v nejrychlejším světovém čase roku 9,77 sekundy. V historických tabulkách se zařadil na dělené deváté místo. Z Jamajčanů zaběhli v minulosti stovku rychleji jen světový rekordman Usain Bolt, Yohan Blake a Asafa Powell.

Thompson až do šampionátu v Kingstonu letos nezávodil. Ve finále podle svých slov neběžel naplno.

"Trenér mi nařídil, abych běžel jen 60 metrů a pak to vypustil. Dostal bych se do (olympijského) týmu, i kdybych skončil druhý nebo třetí. Dneska nešlo o to něco dokázat, jen běžet 70 nebo 60 metrů a zjistit, jak na tom jsem," řekl agentuře Reuters mladý sprinter, který závodí profesionálně teprve druhou sezonu.

Za Thompsonem doběhli Oblique Seville (9,82) a bronzový medailista z halového mistrovství světa na šedesátce Ackeem Blake (9,92).