"Je skutečným postrachem." Muchová přesvědčila Beckera i slavnou trenérku

av av
16. 6. 2023 6:54
Světoví tenisoví odborníci považují Karolínu Muchovou za jednu z největších favoritek blížícího se Wimbledonu. Po impozantní jízdě do finále French Open se podle nich česká tenistka stává hrozbou pro všechny největší hvězdy na okruhu.

Šestadvacetiletá rodačka z Olomouce už nebude útočit z nenápadných zadních pozic. Naopak na ni při každém dalším turnaji bude upřena značná pozornost.

Světová šestnáctka nebude podle expertů krátkodobou senzací. Mezi favoritky ji budou řadit i na Wimbledonu, na kterém už dvakrát - před čtyřmi a dvěma lety - dobyla brány čtvrtfinále.

Základní premisa je prostá: pokud Muchová se svou pestrou a kreativní hrou dokázala dojít do finále grandslamu na antuce, jejím nejméně oblíbeném povrchu, na trávě může být ještě nebezpečnější.

Přesvědčená o tom je třeba Rennae Stubbsová, bývalá trenérka Sereny Williamsové či Karolíny Plíškové a vítězka čtyř grandslamů v deblu.

Zkušená Australanka sice Muchovou nezařadila mezi tři největší favoritky londýnského tenisového svátku, zmínila ji však hned vzápětí. 

"Wimbledon bude skvělý. Největší šanci podle mě budou mít Jelena Rybakinová a Aryna Sabalenková, to jsou na trávě dvě nejlepší hráčky," uvedla dvaapadesátiletá komentátorka.

Přidala i jméno světové jedničky Igy Šwiatekové, navzdory tomu, že u polské královny bliká velký otazník.

Na Wimbledonu totiž zatím nedošla dál než do osmifinále. Loni se s All England Clubem loučila už ve třetím kole po senzační prohře s Francouzkou Alize Cornetovou.

"Tohle je velká trojka. Ale opravdu si myslím, že Karolína Muchová bude pro všechny skutečným postrachem," uvedla Stubbsová s podstatným dodatkem: "Pokud tedy zůstane zdravá."

Českou hvězdu stálo úspěšné French Open mnoho sil, srdnatě bojovala s nachlazením a sama po turnaji prohlásila, že její tělo potřebuje čas, aby zase začalo fungovat.

Do All England Clubu tak zřejmě přijede bez herní praxe. Původně měla startovat na trávě v Hertogenboschi a Berlíně, už ale naznačila reálnou možnost, že jejím prvním a posledním travnatým turnajem letošního roku bude právě Wimbledon.

Muchovou řadí do okruhu favoritek nejslavnějšího grandslamu také Boris Becker.

Nejmladší vítěz historie Wimbledonu, kde v roce 1985 triumfoval v pouhých sedmnácti letech, českou tenistku jmenoval v rozhovoru pro Eurosport, když se zamýšlel nad zvyšující se konkurencí ve špičce ženského tenisu.

"Rivalita je velmi důležitá a může hráčky rozvíjet. Pro Šwiatekovou bude důležité, aby se Sabalenková nadále zlepšovala, aby Muchová pokračovala ve výborných výkonech," řekl Němec s tím, že v dalším grandslamovém finále by si dokázal představit i Američanku Coco Gauffovou nebo Tunisanku Uns Džábirovou.

"Toto jsou pro mě ty nejlepší tenistky současnosti. Všechny jsou nesmírně soutěživé a hodlají se měřit s těmi nejlepšími," dodal Becker.

Muchová se zatím na Wimbledonu představila čtyřikrát. Hned první účast v hlavní soutěži přetavila v obrovských úspěch, v roce 2019 v Londýně prošla až mezi osm nejlepších.

Ve třetím kole tehdy po úchvatném dramatu přetlačila krajanku Karolínu Plíškovou 4:6, 7:5, 13:11. Ve čtvrtfinále ji zastavila Ukrajinka Elina Svitolinová. 

O dva roky později po covidové pauze čtvrtfinálový úspěch obhájila. Cestu do semifinále jí tehdy zabarikádovala někdejší wimbledonská šampionka Angelique Kerberová z Německa.

Loni se Muchová sezonou protrápila zejména kvůli zdravotním potížím, na Wimbledonu měla navíc smůlu na los. Prohrála hned v prvním kole s jinou bývalou vítězkou turnaje Rumunkou Simonou Halepovou.

Závěr finále Roland Garros mezi Karolínou Muchovou a Igou Šwiatekovou | Video: Associated Press
 

Právě se děje

Další zprávy