Žondra podal stížnost v říjnu, jako soudce zpravodaj se jí zabývá Jaromír Jirsa, zatím o ní není rozhodnuto. Většinu podnětů v trestních kauzách ústavní soudci odmítají.
Kvitová se stala terčem útoku ve svém bytě v Prostějově před Vánoci v roce 2016. Dvojnásobná wimbledonská vítězka utrpěla vážné poranění levé ruky, nemohla několik měsíců hrát, dokonce jí hrozilo, že bude muset ukončit kariéru. Lékařům se však ruku podařilo po čtyřhodinové operaci zachránit. Třicetiletá tenistka dál úspěšně hraje, v současnosti je na 8. místě žebříku WTA ve dvouhře.
Žondra od počátku vinu popíral, justice mu však neuvěřila. U Krajského soudu v Brně nejprve dostal osmiletý trest, Vrchní soud v Olomouci jej zvýšil na 11 let. Jde o souhrnný trest i za další skutky.
Nejvyšší soud jeho dovolání odmítl, o vině prý nejsou důvodné pochybnosti. "Zcela jednoznačně pak vyzněly výsledky provedených rekognic, při nichž poškozená s jistotou označila právě obviněného jako pachatele daného trestného činu. Vzhledem k tomu, že na něj do té doby neměla jakékoliv osobní vazby, neměla též jediný důvod jej identifikovat, pokud by ji v jejím bytě skutečně nenapadl," stálo v rozhodnutí Nejvyššího soudu.
Žondra se do bytu Kvitové dostal pod falešnou záminkou kontroly kotle. Přiložil jí zezadu nůž na krk. Když se pokusila bránit, pořezala si ruku. Žondra odešel poté, co mu dala 10.000 korun.