reklama
 
 
9:40 • Australian Open • Finále
3:0
6:3 6:2 6:3
Novak Djokovič na Australian Open 2019
Novak Djokovič
Tennis - Australian Open - Semi-final
Rafael Nadal

Hezké nedělní dopoledne, vítejte u online přenosu z finále mužské dvouhry na Australian Open mezi Novakem Djokovičem a Rafaelem Nadalem. Zápas začne zhruba v 9:40.

 

Tenisoví fanoušci v Melbourne i u televizních obrazovek si zřejmě nemohli přát lepší vyvrcholení prvního grandslamu sezony. Poté, co jsme měli včera možnost vidět skvělé ženské finále, nás ve finále mužské části Australian Open čeká naprostá lahůdka. Utkají se v něm totiž první dva nasazení hráči a dvě obrovské legendy. Legendy, které se v počtu získaných grandslamových titulů řadí na místo dvě a tři. Španělský matador Rafael Nadal se 17 získanými grandslamy a srbský válečník Novak Djokovič se 14 největšími vavříny.

Jde navíc o dvojici, která se spolu utkala více než kterákoliv jiná dvojice v historii ATP. Dohromady spolu svedli už dvaapadesát bitev s velmi vyrovnanou bilancí 27:25 ve prospěch Djokoviče. Pro srbskou světovou jedničku navíc hraje to, že v Rod Laver Areně zatím žádné finále neprohrál. Z titulu se tady radoval už šestkrát. Navíc vyhrál poslední dva velké turnaje ve Wimbledonu i na US Open. V semifinále naprosto smetl Francouze Lucase Pouilleho, ve čtvrtfinále mu vzdal zraněný Japonec Nišikori. Jediný set ztratil Srb v osmifinále s Rusem Medveděvem.

Novak Djokovič v osmifinále Australian Open 2019 Novak Djokovič v osmifinále Australian Open 2019 | Foto: Reuters

Pro Rafaela Nadala, který v Melbourne vyhrál jen jednou v roce 2009 v památném zápase s Federerem, jsou grandslamy na tvrdém povrchu ne zrovna ideální metou. Celkově v posledních měsících většinu turnajů na hardech vzdal. Jenže v Melbourne vypadá naprosto připraven. Neztratil po cestě do finále ani set, v osmifinále smetl Tomáše Berdycha. Kromě něj poslal domů mladíky De Minaura, Tiafoa a především Tsitsipase, který zvládl přehrát Rogera Federera. Takto dobře Nadal zřejmě ještě v Austrálii nehrál. Navíc ve finálové bilanci s Djokovičem na grandslamech vede 4:3.

tenis, Australian Open 2019, Rafael Nadal tenis, Australian Open 2019, Rafael Nadal | Foto: Reuters

Na prvním majoru sezony se spolu utkali zatím ve finále jen jednou. Ale nebylo to ledajaké finále. Bylo z toho nejdelší finále tenisové historie, které bez sedmi minut trvalo šest hodin. Djokovič v něm přehrál Nadala 7:5 v pátém setu. Zápas plný dlouhých výměn a obratů můžeme očekávat i dnes. Utkání těchto dvou hráčů, kteří disponují neskutečným pohybem a schopnostmi vrátit i ztracený míč, trvají většinou dlouhou dobu. Naposledy se utkali ve Wimbledonu, kde v semifinále vyhrál Srb 10:8 v pátém setu. Asi nepotřebujeme další důkaz, jak vyrovnané to může být. Djokovič se bude chtít odpoutat s 15 grandslamy od Samprase, Nadal svým osmnáctým stáhnout náskok Federera.

Oba velikáni světového tenisu nastupují na kurt. Oba chtějí v kariéře překonat výkon Rogera Federera. Nadal by se dnes mohl přiblížit na dva tituly k legendárnímu Švýcarovi, Djokovič zase už "jen" na 5. 

Předzápasový los vyhrál Novak Djokovič a rozhodl se, že začne na podání. 

Rozehrávka je u konce, jdeme na to. Finále snů může začít. 

15:0

První bod získává Djokovič po dobrém servisu a následném forhendu do odkryté části kurtu. 

30:0

Příliš dlouhý forhend Nadala. 

40:0

První eso utkání. 

1:0 Djokovič získává gem

Čistá hra na úvod prvního setu. 

0:15

Další bod pro Srba, tentokrát po chybě Španěla z forhendu. 

0:30

Skvěle připravený útok Djokoviče.

15:30

První bod pro Nadala, který si pomohl servisem na téčko, a poté už neměl problém zakončit z forhendu. 

15:40

Oba teď čekali, co předvede ten druhý, nakonec jako první chyboval Nadal a nabízí soupeři dva brejkboly. 

2:0 Djokovič získává gem

Srb jde rychle do brejku. 

15:0

Přímý bod ze servisu srbského tenisty. 

30:0

Španělský hráč je zatím hodně mimo svůj obvyklý rytmus. 

40:0

Další skvělý a přesný útok Djokoviče. 

autor: Tomáš Chudý | 27. 1. 2019 8:52

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama