reklama
 
 
13:10 • Fed Cup • Čtvrtfinále
1:2
4:6 7:5 4:6
Karolína Plíšková v semifinále Australian Open 2019
Karolína Plíšková
Simona Halepová ve čtvrtém kole Australian Open 2019
Simona Halepová

Dobrý den, vítejte u online přenosu 3. utkání čtvrtfinále Fed Cupu mezi Českem a Rumunskem, ve kterém hrají Karolína Plíšková a Simona Halepová. Zápas začíná ve 13:10.

První den čtvrtfinále Fed Cupu nám nepřinesl žádné překvapení. V Ostravar Areně totiž oba duely dopadly podle papírových předpokladů. Nejprve totiž česká jednička Karolína Plíšková přehrála jednoznačně 6:1, 6:4 Mihaelu Buzarnescuovou, poté roli favority potvrdila i Simona Halepová. Rumunka přehrála Kateřinu Siniakovou 6:4 a 6:0. Dvě jednoduché dvousetové výhry pro dvě favority. Pátá a třetí hráčka světa, si to teď napřímo rozdají v první dvouhře nedělního programu.

Souboj dvou bývalých jedniček byl už před víkendem asi největším lákadlem vůbec všech utkání, které letošní čtvrtfinále ženské týmové soutěže nabízí. Obě navíc zvládly svůj první zápas na výbornou. Dá se tedy říct, že výsledek tohoto zápasu hodně napoví o dalším průběhu celého klání. Mírnou favoritkou je asi rumunská tenistka. A to především kvůli vzájemné bilanci, ve které vede nad českou tenistkou 6:2. A dokonce i 5:1 na tvrdém povrchu. Plíšková dokázala ale vyhrát poslední vzájemný duel loni v květnu na antuce v Madridu. I proto by si mohla Češka, kterou zastihl úvod sezony v dobré formě, více věřit.

"Je to jedna z nejlepších hráček na světě, pro mě je důležité, že jsem vyhrála, takže se před zítřejším zápasem snad budu cítit lépe. Budu si víc věřit," doufá. Ve dvou případech z osmi dokázala hvězdnou Rumunku porazit, žádný zvláštní a předem připravený plán na ni ale nemá. "Těžko něco vymýšlet. V těch zápasech jsem ji přehrála přes výměny, žádný zběsilý tenis, střílení a zabíjení prvních míčů s ní úplně nejde, to by pak bylo z mé strany hodně chyb a ona si na to dává pozor a naopak moc nechybuje. To riziko musí být úměrné. Ve výměnách to s ní bude těžký, ale ne nemožný," věří.

Také Rumunka byla spokojená se včerejším výkonem. V koncovce prvního setu na své poměry kupila mnoho chyb, nakonec se ale uklidnila a druhý set zvládla suverénně. Hrála jsem skvělý tenis, předvedla jsem přesně to, co jsem proti Kateřině musela. Je to s ní těžké, hraje takové placky, její servis se těžko čte. Ale já si našla rytmus a hrála opravdu dobře. e to vždycky těžké hrát proti Karolíně, takže očekávám, že to bude stejné. Je to ale Fed Cup, kde je větší tlak, větší emoce. Bude to otevřený zápas. Já se o svou šanci na výhru rozhodně poperu, budu chtít přinést další bod pro mou zemi," hlásila v sobotu Halepová, obrněná oprávněným sebevědomím.

Není zatím jasné, koho oba kapitáni postaví do čtvrté dvouhry. Nahlášeny jsou Kateřina Siniaková a Mihaela Buzarnescuová, obě ale včera prohrály docela jednoznačným způsobem. Navíc se dá počítat, že obě by hrály deblový pátý zápas. V úvahu tak připadají na české straně Markéta Vondroušová a na rumunské Monica Niculescuová.

Obě hráčky jsou již na kurtu, za chvilku se rozehrají a za pár minut utkání začne. 

Utkání začíná, na servisu odstartuje česká tenistka. 

15:0

Páska sice Plíškové ztížila situaci, ale česká hráčka odhadla, kam bude Rumunka prohazovat a u sítě dobře zakročila. 

15:15

Druhý bod z toho ale není, Češka přepálila forhend. 

15:30

Druhá forhendová chyba v řadě, tentokrát Plíšková trefila pásku. 

15:40

Třetí nevynucená chyba ze stejné strany. Dva brejkboly pro Halepovou. Ta i včera vždy získala brejk v prvním gemu. 

30:40

První z brejkbolů Plíšková odvrací hlavně díky skvělému servisu a následnému přechodu k síti. 

0:1 Halepová získává gem

Rumunka získává hned na úvod brejk. 

0:15

Tentokrát v delší výměně Plíšková přetlačila svou soupeřku. 

0:30

Vynikající vítězný forhend Plíškové. 

15:30

První eso rumunské jedničky. 

15:40

Také Češka má dva brejkboly. Skvělým returnem si připravila pozici a dvěma dobrými údery získala výhodu. 

1:1 Plíšková získává gem

Rumunka dvojchybou vrací české hráčce servis. 

15:0

Opět dobrá ofenzíva od Plíškové, Halepová v plném běhu nedokázala vrátit míč. 

autor: Tomáš Chudý | 10. 2. 2019 12:30

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama