1
2
7
6

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z utkání osmifinále ženského tenisového turnaje mezi Karolínou Plíškovou a Donnou Vekičovou z Chorvatska. Zápas začíná ve čtvrtek 20. dubna ve 12:07.

Po odstoupení Petry Kvitové a vypadnutí Barbory Krejčíkové zůstala v pavouku antukového turnaje ve Stuttgartu z Češek už jen Karolína Plíšková. V souboji mezi nejlepší šestnáctkou vyzve Chorvatku Donnu Vekičovou, jejich utkání celý dnešní program zahájí.

Karolínu Plíškovou vede v letošní sezoně znovu německý trenér Sascha Bajin a společně už dosáhli na několik zajímavých výsledků. Na Australian Open došla jednatřicetiletá Češka do čtvrtfinále, stejně jako na turnaji v Dubaji. V Indian Wells si zahrála osmifinále.

A přechod na antuku zvládla v prvním kole ve Stuttgartu znamenitě. Řekyni Marii Sakkariové, světové devítce, nabídla jediný brejkbol a zápas opanovala za hodinu a 12 minut poměrem 6:2, 6:3. Vloni vypadla Plíšková ve Stuttgartu právě v osmifinále s Ruskou Ljudmilou Samsonovovou, před pěti lety prestižní trofej vyhrála.

Karolína Plíšková ve čtvrtfinále US Open 2022.
Karolína Plíšková ve čtvrtfinále US Open 2022. | Foto: Reuters

Česká republika

WTA: 17.

Věk: 31 let (21. 3. 1992)

Držení rakety: pravačka

Výška: 187 cm

Karolína Plíšková na Australian Open 2023.
Karolína Plíšková na Australian Open 2023. | Foto: Reuters

Barbora Krejčíková včera na turnaji ve Stuttgartu skončila. Zato Jiří Lehečka začal v Banja Luce proti francouzské legendě úspěšně.

Rovněž Donna Vekičová zažívá zatím velmi vydařenou sezonu. Šestadvacetiletá rodačka z chorvatského Osijeku na Australian Open postupem do čtvrtfinále vyrovnala své grandslamové maximum a v březnu v Monterrey se dočkala čtvrtého titulu na okruhu WTA v kariéře.

V prvním kole ve Stuttgartu musela s Ruskou Jekatěrinou Alexandrovovou bojovat více než dvě hodiny, utkání zvládla ve dvou zkrácených hrách 7:6, 7:6. Vekičová hrála na turnaji "Porsche Tennis Grand Prix" naposled před čtyřmi lety a došla zde do čtvrtfinále.

Donna Vekičová v osmifinále Australian Open 2023.

Donna Vekičová. | Foto: Reuters

Kdo je nový McEnroe? Přečtěte si příběh o Dánovi Holgeru Runem.

Historie vzájemných zápasů Plíškové a Vekičové je už poměrně bohatá. Češka se v osmi duelech pyšní kladnou bilancí 6:2. Naposled ovšem uspěla Chorvatka, a to vloni v říjnu na tvrdém povrchu v San Diegu, kde vyhrála 6:3, 6:2.

Na antuce spolu obě hráčky hrály jen jednou, v zápase prvního kola předloňského French Open zvítězila Plíšková poměrem 7:5, 6:4.

Tenistky jsou na kurtu a rozehrávají se, utkání za pár minut začne. Jako první půjde podávat Plíšková. Hlavním rozhodčím utkání je Francouz Kader Nouni.

0:0

Utkání právě začalo.

0:15

Plíšková v první výměně zkrátila hru, ale Chorvatka byla u míčku včas a v pohodě si poradila i s následným pokusem o prohoz.

15:15

Česká hráčka si pomohla servisem a pak balonek u sítě nadvakrát úspěšně zatloukla.

30:15

První eso pro tenistku z Loun.

40:15

Plíšková byla ve výměně od základní čáry trpělivější, Vekičová poslala míček forhendem do zámezí.

1:0 Karolína Plíšková získává gem.

Přímý bod z podání na závěr gemu. Plíšková si v úvodu zápasu s přehledem podržela servis.

0:15

Parádní práce od Karolíny! Vekičová hned po jejím returnu vystřihla kraťas, ale Plíšková míček doběhla a přidala winner ven z kurtu.

0:30

Další fiftýn pro českou hráčku. Ubránila se několika atakům, pak přešla do ofenzivy a znovu ukončila výměnu vítězným balonkem.

15:30

Return Plíškové zamířil až za základní čáru soupeřky.

30:30

Nepovedený úder bekhendem Chorvatce paradoxně pomohl k bodu. Plíšková totiž nedokázala na vyšší míček dobře zareagovat.

30:40

Vekičová byla zatažená v obraně a na bekhendu vyrobila příliš dlouhý úder. Plíšková se tak těší z prvního brejkbolu.

40:40

Jenže chorvatská hráčka odvrací přímým bodem z podání.

40:A

Útok z forhendu posadila Plíšková přesně k postranní čáře. Češka má druhý brejkbol hned zkraje zápasu.

2:0 Karolína Plíšková získává gem.

Dvojchyba na závěr gemu, druhý brejkbol už tedy Vekičová neodvrátila a hned ztrácí vlastní podání. Plíšková může potvrdit brejk.

15:0

Eso číslo dvě pro bývalou světovou jedničku.

30:0

Vekičová hrála od základní čáry jen do autu.

30:15

Přichází první dvojchyba také na straně Češky.

40:15

Defenzivní return Chorvatce nevyšel, vysoký balonek dopadl až za základní čáru.

3:0 Karolína Plíšková získává gem.

Plíšková je v ráži. Třetím esem uzavírá třetí gem a utíká do trháku 3:0. Vekičová zatím nemůže chytit tempo české tenistky.

15:0

Citovka od Vekičové. Tohle byl mimořádně vydařený kraťas z bekhendu. Plíšková neměla šanci míček doběhnout.

30:0

Bekhendový return Češky byl příliš dlouhý.

40:0

V tomto gemu se Chorvatka rozjela a připisuje si i první eso.

3:1 Donna Vekičová získává gem.

Plíšková se opřela do returnu, ale Vekičová šikovně nastavila raketu a s trochou štěstí vyrobila winner. Čistou hrou tedy snižuje.

15:0

Dobrá obrana Plíškové slaví úspěch. Pokus Vekičové o další kraťas na konci výměny těsně nevyšel.

30:0

Balonek přímo na středovou čáru znamená čtvrté eso Plíškové.

40:0

Znovu se Vekičová po míčku natahovala marně. Eso číslo pět.

4:1 Karolína Plíšková získává gem.

Češka odpověděla rovněž čistou hrou a udržuje si náskok jednoho brejku. Po kvalitním podání přidala na konci bekhendový winner křížem.

0:15

Vítězný return české hráčky na startu šesté hry.

0:30

Vekičová po dobrém servisu útočila do zámezí.

0:40

Znovu ustřelila chorvatská hráčka daleko do autu. Plíšková má tři brejkboly pohromadě.

5:1 Karolína Plíšková získává gem.

Vekičová teď vůbec není v pohodě. Gem zakončila dvojchybou a podruhé v zápase si prohrála servis. Plíšková jde podávat na zisk setu.

0:15

Slabší chvilka i pro Plíškovou. Také ona zapsala další dvojchybu.

0:30

Českou tenistku zastavila síť, poprvé při podání čelí stavu 0:30.

0:40

První sada se zřejmě ještě protáhne. Plíšková dává třetí dvojchybu v zápase a nabízí Vekičové premiérové tři brejkboly.

5:2 Donna Vekičová získává gem.

Chorvatka v prvním setu ještě nekončí. Dobře zreturnovala a Plíšková pak hrála jen do saka. Čistou hrou tedy bere Češce poprvé servis.

15:0

Útok Plíškové skončil v autu.

15:15

Po útočném returnu Češky zahrála Vekičová jen do sítě.

15:30

Chorvatka si dobře rozběhala soupeřku, jenže v závěru výměny jí nevyšel kraťas. Plíšková má tak blízko k setbolům.

15:40

Dva setboly pro někdejší finalistku US Open a Wimbledonu jsou tady. Vekičová se vyhodila do zámezí.

6:2 Karolína Plíšková získává gem a set.

Potřetí ze čtyř případů bere Plíšková soupeřce podání a uzavírá první set. Vekičová po jejím agresivním returnu poslala míček do autu.

0:15

Vekičová si na zkrácené údery stále věří, teď se jí dropshot povedl skvěle.

0:30

Plíšková měla po servisu nabito u sítě, ale netrefila míček vůbec dobře.

0:40

Výborný return od Vekičové, která vstupuje do druhého setu ve velkém stylu. Hned si vypracovala tři brejkboly.

0:1 Donna Vekičová získává gem.

Tak pozor, podruhé v zápase bere Vekičová soupeřce servis čistou hrou. V poslední výměně se parádně ubránila a na závěr prohodila Plíškovou.

15:0

Vekičová poslala po returnu Plíškové vítězný balonek do protipohybu Češky.

30:0

Return světové sedmnáctky byl příliš dlouhý.

40:0

Totéž se zopakovalo ještě jednou. Vekičová ve druhé sadě zatím neztratila ani fiftýn.

40:15

Přeci jen první nevynucená chyba Chorvatky ve druhém setu je na světě. Bekhendem útočila nepřesně.

0:2 Donna Vekičová získává gem.

Plíšková přiriskovala return, ale forhendem přetáhla až za základní čáru. Vekičová proto s přehledem potvrdila získaný brejk.

15:0

Ve třetí hře druhého setu se Plíšková pokusí chytit. Začíná přímým bodem.

30:0

Chorvatka se dlouho vytrvale bránila útokům Plíškové, ale na závěr výměny se se svým úderem nevešla do kurtu.

30:15

Hodně nepřesný forhend Plíškové od základní čáry.

40:15

Return Vekičové dolétl pár metrů za základní čáru Češky.

40:30

Štěstí teď stálo na straně Vekičové. Z returnu napálila pásku a míček se líně převalil na stranu Plíškové.

1:2 Karolína Plíšková získává gem.

Kraťas Vekičové končí v síti a Plíšková snižuje náskok Chorvatky. Povedlo se jí přibrzdit nástup soupeřky, za chvíli se pokusí umazat rozdíl brejku.

15:0

Po servisu ven z kurtu trefila Vekičová otevřený prostor.

15:15

Povedený return Plíškové dostal Chorvatku pod tlak. Vekičová hrála do sítě.

15:30

Nevynucenou chybou z forhendu dává Vekičová české soupeřce šanci na návrat do druhého setu. Brejkboly nejsou daleko.

30:30

Chorvatská hráčka si poradila ovšem znamenitě. Zaútočila forhendem přesně do růžku kurtu.

30:40

Vzápětí Vekičová přidala dvojchybu, brejkbol je skutečně tady.

2:2 Karolína Plíšková získává gem.

Plíšková si při brejkbolu počínala velmi zkušeně. Opatrnými útoky si rozdělala Vekičovou a jistým winnerem na závěr si došla pro brejk.

0:15

Další prasátko chorvatské tenistky. Plíšková pak hrála do autu.

0:30

Čtvrtá dvojchyba pro světovou sedmnáctku.

0:40

Plíšková útočila z vysokého balonu do autu a o vydřený návrat do druhého setu může zase rychle přijít. Tři brejkboly pro Vekičovou.

15:40

První z trojice brejkbolů odvrátila Češka přímým bodem.

30:40

Také při druhém hrálo podání prim. Plíšková se mohla rychle přesunout k síti a výměnu tam pohodlně dohrát.

40:40

Výborně. Plíšková smazala i třetí brejkbol, tentokrát musela do výměny. Byla aktivní a zakončila ji odvážným forhendem k čáře.

A:40

Eso číslo šest otáčí průběh gemu.

3:2 Karolína Plíšková získává gem.

Vekičová napálila return do autu, a tak Plíšková završila skvělý obrat z 0:40. Ve druhé sadě se zase vyhrabala ze stavu 0:2 a získala už třetí gem v řadě.

15:0

Plíšková se vší silou položila do returnu, ale zahrála balonek mimo kurt.

30:0

Další povedený kraťas od chorvatské hráčky.

40:0

Výborná práce od Vekičové. Hned po returnu Češky umístila míček do růžku.

40:15

Tentokrát skončil forhend od Chorvatky v síti.

40:30

Vekičová si komplikuje situaci, opět nedokázal ani nadvakrát využít stav 40:0. Po bekhendové chybě má ještě jeden gembol.

3:3 Donna Vekičová získává gem.

Třetí šanci Chorvatka využila a po několika agresivních útocích udolala odpor Plíškové. Srovnala tak ve druhém setu na 3:3.

0:15

Pátá dvojchyba Plíškové. To je zatím kaňka na dnešním výkonu.

15:15

Česká hráčka zaváhání vzápětí napravila přímým bodem.

15:30

Vekičová se ubránila útoku Plíškové a pak jí světová sedmnáctka pomohla chybou.

15:40

Forhendový úder Plíškové zastavila páska a Vekičová má dva brejkboly.

30:40

Return Chorvatky se nevešel do kurtu, Plíšková odvrací první hrozbu přímým bodem.

3:4 Donna Vekičová získává gem.

Plíšková útočila od základní čáry jen do zámezí, a tak podruhé v zápase ztrácí servis. Vekičová odskakuje do vedení s výhodou brejku.

0:15

Bezchybná výměna pro Plíškovou na úvod osmého gemu ve druhé sadě. Zakončila ji bekhendovým winnerem po lajně.

0:30

Česká hráčka doběhla nepovedený kraťas Vekičová a posléze se jí podařilo i zasmečovat.

0:40

Plíšková se natáhla po returnu a poslala míček k základní čáře. Vekičová hrála pouze do sítě a nabízí soupeřce tři brejkboly pohromadě.

15:40

U sítě si ovšem Chorvatka počínala mazácky a nechytatelně z voleje zkrátila hru.

4:4 Karolína Plíšková získává gem.

Výborně! Plíšková si ztracené podání vzala hned zpátky a s novými míči půjde servírovat. V poslední výměně si pomohla returnem a po voleji na síti zahrála Vekičová do autu.

15:0

Return šestadvacetiletý rodačky z Osijeku zamířil do autu.

30:0

Plíšková využila pomalejšího returnu Chorvatky a rázně zakončila výměnu forhendem.

30:15

Vekičová dobře odhadla směr útoku Plíškové a ještě se vrátila do výměny. Češka pak zahrála v defenzivě do zámezí.

40:15

Přímý bod z podání pro Plíškovou.

40:30

Vekičová ještě nevzdává boj o tento gem a bekhendovým winnerem snižuje na rozdíl jednoho fiftýnu. Ještě jeden gembol pro Češku.

40:40

Z jasného gemu může být drama. Plíšková totiž vyrobila svou šestou dvojchybu v zápase.

A:40

Naštěstí pro Češku teď zahrála Vekičová na returnu hodně nepřesně. S ironickým úsměvem si to Chorvatka vyčítá.

5:4 Karolína Plíšková získává gem.

Eso na závěr gemu, to už je mnohem lepší. Plíšková nehraje ve druhé sadě tak stabilně jako v první, přesto má teď na dosah vítězství a postup.

15:0

Těsný aut z forhendového returnu Plíškové.

15:15

Čtvrtá dvojchyba v zápase od Vekičové.

30:15

Teď Chorvatce zafungovalo podání ven z kurtu. Plíšková se pak nestihla vrátit zpět.

40:15

Přímý bod z podání pro Vekičovou.

5:5 Donna Vekičová získává gem.

A další. Plíšková returnovala do sítě, a tak Chorvatka nelehkou situaci zvládla. Druhý set jde do koncovky.

0:15

Dvojchyb Plíškové je dnes více než dost. Aktuálně už sedm.

0:30

Češka si komplikuje situaci nepřesným bekhendovým útokem.

15:30

Sedmým esem v zápase Plíšková snižuje.

30:30

Vekičová už se radovala z vítězného míčku po čáře, ale o fous přestřelila kurt. Teď měla Plíšková trochu štěstí.

30:40

Za stavu 30:30 udělala Plíšková další dvojchybu, celkově osmou. A nabízí tím brejkbol Vekičové.

40:40

Chorvatka ale zahrála forhendem od základní čáry do sítě.

A:40

Vekičová se nepopasovala z bekhendem, míček skončil v síti. Plíšková tak může divoký gem uzavřít.

6:5 Karolína Plíšková získává gem.

A to se jí také daří! Vekičová returnovala do autu, a tak Češka vítězí v gemu, v němž prohrávala 0:30 a 30:40 a ve kterém udělala dvě dvojchyby.

0:15

Odvážný forhendový útok Plíškové slaví úspěch. Míček dopadl k postranní čáře a Vekičová nestihla zareagovat.

15:15

Česká hráčka se výborně bránila, Vekičová měla při jednom z úderů štěstí. Pak ale dohrála výměnu mistrně kraťasem.

15:30

Dvojchyba za takto důležité situace, to už je v dnešním zápase klasika. Vekičová teď dává Plíškové šanci.

30:30

Nečistě trefený balonek od Plíškové zalétl až do zámezí.

40:30

Eso přivádí Chorvatku ke gembolu.

6:6 Donna Vekičová získává gem.

Vekičová se stále drží v zápase, po jejím vítězném úderu po čáře rozhodne o osudu druhé sady tiebreak. Jedním podáním začíná Plíšková.

0:1

Plíšková útočila na úvod zkrácené hry forhendem do autu.

0:2

To není dobrý start, míček z rakety Češky končí v síti.

0:3

Přímý bod pro Chorvatku, která tak podržela oba své servisy.

1:3

Plíšková snižuje esem.

2:3

Další výborné podání, pak Češka dohrála výměnu pohodlně od sítě. Teď se pokusí poprvé v tiebreaku sebrat servis soupeřce.

2:4

Tuto kombinaci hraje Chorvatka s velkým přehledem. Poněkolikáté po prvním servisu poslala míček na opačnou stranu do volného prostoru.

3:4

Po výměně stran už Plíšková na příjmu zabodovala. Zásluhou dobrého returnu a bekhendového úderu ven z kurtu. Teď jde dvakrát podávat.

3:5

Velká škoda. Plíšková od základní čáry vyhodila balonek forhendem do autu.

3:6

Další docela laciná forhendová chyba Plíškové už znamená tři setboly pohromadě pro Vekičovou.

4:6

První z nich Plíšková odvrátila vítězným returnem po lajně.

5:6

V hledišti to jen zašumělo. Obranný return Plíškové sotva přešel přes síť, ale Vekičová pak svůj úder pokazila. Na podání jde Češka.

6:7 Donna Vekičová získává tiebreak a set.

Vekičová si za vyrovnání šla hned od returnu a přetlačila Plíškovou útočnými údery. Utkání se tedy za stavu 6:2, 6:7 z pohledu Češky protáhne do třetího dějství.

0:15

Vekičová zahajuje třetí set na podání. Po returnu Plíškové hrála do sítě.

15:15

Běžecká výměna končí lépe pro Chorvatku. Plíšková sice na konci byla kraťasu relativně včas, ale poslala balonek do saka.

30:15

Return české tenistky se nedostal na druhou stranu.

40:15

Přímý bod pro světovou hráčku číslo třiadvacet.

Vzápětí si Chorvatka znovu pomohla dobrým servisem a return Plíškové byl dlouhý. Vekičová si na úvod rozhodujícího setu podržela podání.

15:0

Eso na téčko pro Plíškovou.

15:15

Od základní čáry hrála česká tenistka jen do sítě.

15:30

Teď si Vekičová povodila českou hráčku se vším všudy. Nejdříve kolem základní čáry, pak si ji přitáhla na síť a nakonec ji přelobovala.

30:30

Plíšková ale Chorvatku k brejkbolu zatím nepouští. Kontrolovanými ataky si došla pro vyrovnání.

40:30

Přímý bod z podání je vítanou pomocí pro Češku.

1:1 Karolína Plíšková získává gem.

Eso na závěr gemu. Plíšková se otřepala z nepříjemného stavu 15:30 a na startu třetí sady srovnala skóre.

15:0

Eso z druhého servisu pro Vekičovou.

30:0

Chorvatka využila pomalejšího returnu soupeřky a poslala do kurtu rychlý vítězný balonek křížem.

30:15

Return Plíškové spadl těsně za síť a Češka si pak poradila i s těžkým halfvolejem. Vykouzlila zpod noh vítězný úder.

40:15

Plíšková dostala Vekičovou pod tlak, ale Chorvatka se vymanila perfektním bekhendem po čáře. Trefila se naprosto přesně.

1:2 Donna Vekičová získává gem.

Také v tomto gemu měla Plíšková k brejkbolům docela daleko. Vekičová si podržela servis s přehledem, gem ukončila přímým bodem.

15:0

30:0

Také další výměna měla rychlý spád. Po returnu Vekičová přidala Plíšková vítězný úder.

40:0

Return Vekičové letěl daleko do zámezí.

To byla rychlovka. Dvanáctým esem v zápase Plíšková vyrovnala na 2:2, Vekičová jde podávat s novými míči.

15:0

Chorvatka bleskově dohrála výměnu u sítě.

30:0

Rovněž tenistka z Osijeku se teď blýskla esem.

30:15

Po rychlém returnu Plíškové hrála Vekičová do autu.

30:30

Další nepřesnost chorvatské hráčky po returnu Plíškové. Češka teď může usilovat o brejkbol.

30:40

Vekičová neunesla situaci a za vyrovnaného stavu udělala dvojchybu. Plíšková má tak první brejkbol ve třetí sadě.

40:40

Vekičová ovšem odvrací. Ubránila se útokům Plíškové a pak vyrobila perfektní winner, který se točil ven z kurtu.

40:A

Štěstí pro Plíškovou. Return trefila k základní čáře, kde odskok míčku nadělal Chorvatce velké problémy. Češka si pak u sítě došla pro brejkbol.

40:40

Vekičová přibrzdila výměnu vysokým míčkem a Plíšková ho následně od základní čáry napálila do sítě.

A:40

Plíšková si nenechala další vyšší balonek spadnout, hrála v útočném náběhu z voleje. Jenže znovu do sítě, a tak má výhodu Chorvatka.

40:40

Gem ještě nekončí, Vekičová poslala míček do deblového koridoru.

A:40

Return Plíškové byl příliš dlouhý.

2:3 Donna Vekičová získává gem.

Vekičová odvrátila dva brejkboly a dál si ve třetím setu drží podání. Gem dohrála vítězným balonkem po returnu Plíškové.

0:15

Vítězný return Vekičové. Kratší forhend poslala pod ostrým úhlem ven z kurtu.

0:30

Plíšková dlouho marně dobývala chorvatskou obranu. Ve výměně toho dost naběhala a nakonec poslala balonek bekhendem do sítě.

15:30

Přímý bod z podání pro Češku.

30:30

Zatím Plíšková nepouští Vekičovou k brejkbolu. Aktivní hrou přetlačila soupeřku a rozhodla winnerem po lajně.

40:30

Tentokrát světové sedmnáctce vyšel i nabíhaný volej. Otočila průběh celého gemu a může srovnat na 3:3.

3:3 Karolína Plíšková získává gem.

Chorvatka zahrála od základní čáry do sítě, a tak se jí Plíšková ve třetím setu stále drží. Dosud si ani jedna hráčka v rozhodující sadě neprohrála servis.

15:0

Kraťasy fungují Vekičové zhruba s poloviční úspěšností. Teď tímto způsobem hry uspěla, Plíšková byla u míčku až po druhém odrazu.

30:0

Chorvatka si dobře všimla pohybu Plíškové a poslala míček forhendem tam, kam se Češka nemohla dostat.

30:15

Plíšková přečetla směr druhého podání Chorvatky a vykouzlila forhendový winner po čáře přímo z returnu.

30:30

Další pokus o kraťas Vekičové nevyšel. Plíšková balonek doběhla a sama nechytatelně zkrátila hru.

40:30

Nepovedený return znamená gembol pro Vekičovou.

Také při gembolu si Vekičová pomohla přímým bodem a tzv. Tildenův gem jde na její stranu. Plíšková už bude na servisu lehce pod tlakem.

15:0

Plíšková se hned po servisu jala útočit a brzy zlomila Vekičovou.

30:0

Vzápětí přidala Češka eso na téčko.

40:0

Skvělá práce. Chorvatka se musela od začátku výměny bránit, na bekhend křížem od Plíškové už ale nedosáhla.

40:15

Forhendový úder Češky ven z kurtu spadl těsně za čáru.

Plíškové to ale vadit nemusí, suverénně si v další výměně došla pro winner z forhendu a pro vyrovnání. Třetí set už jde do koncovky.

0:15

Teď už může být každý balonek důležitý. Vekičová pokazila forhend od základní čáry.

15:15

Plíšková se dostala i do další výměny, jenže tentokrát ona přetáhla úder od základní čáry.

30:15

Po útoku Vekičové k lajně zahrála Plíšková jen do saka.

40:15

Zamýšlený bekhend po čáře od Plíškové nepustila dál páska.

4:5 Donna Vekičová získává gem.

Plíšková returnovala do zámezí, a tak Vekičová opět o krůček odskakuje. Češka půjde za okamžik servírovat proti konci zápasu.

15:0

Úder Vekičové od základní čáry byl dlouhý.

30:0

Plíšková zahrála po kvalitním podání výborný úder po čáře.

40:0

Přímý bod z podání. Vypadá to, že i tento gem zvládne česká hráčka byl většího tlaku.

5:5 Karolína Plíšková získává gem.

Povedený nabíhaný volej od Plíškové uzavírá desátý gem třetího setu. Stále platí, že v něm nikdo nepřišel o servis, teď jde podávat Vekičová.

0:15

Hodně nepovedený bekhend Chorvatky od základní čáry.

15:15

Kraťas z bekhendu až od základní čáry teď na Češku platil. To byla vskutku precizní práce.

30:15

Povedené podání a pak jednoduchá dohrávka u sítě. Vekičová převrátila skóre gemu.

40:15

Return Plíškové se nevešel do kurtu.

40:30

Plíšková si poradila v pohledné výměně u sítě, nerozhodilo ji ani prasátko Vekičové.

5:6 Donna Vekičová získává gem.

Plíšková nebyla daleko od shody, jenže si u sítě nevybrala správné řešení. Vekičová zvládla klíčový volej a minimálně tiebreak má jistý.

15:0

V dlouhé výměně to na konci lépe vymyslela Plíšková. Vekičovou zahnala nechytatelným forhendem do růžku.

30:0

Eso číslo čtrnáct pro rodačku z Loun.

40:0

Další přímý bod, Vekičová returnovala do sítě. Tiebreak je blízko.

6:6 Karolína Plíšková získává gem.

Patnácté eso Češky uzavírá poslední gem třetího setu. Teď už je před námi jen rozhodující tiebreak.

0:1

Plíšková returnovala na úvod zkrácené hry do autu.

1:1

Nepovedený kraťas Chorvatky, máme vyrovnáno.

2:1

Poprvé v zápase si Češka od plic zakřičela. Ve výměně od základní čáry chybovala jako první Vekičová.

3:1

V tiebreaku kraťasy Vekičovou zatím zrazují. Míček skončil v síti.

3:2

Do většího trháku Vekičová soupeřku nepouští. Bekhendem uklidila míček do růžku, ale dvakrát půjde podávat Plíšková.

4:2

Na výměnu stran jde v lepší náladě světová sedmnáctka. Po dobrém podání brzy dohrála výměnu dvěma povedenými útočnými údery.

4:3

V pravý moment trefila Vekičová skoro zázračný returnem. Křížem přes celý kurt a pak míček spadl snad přesně na postranní čáru.

5:3

Teď jsou to balonky, ve kterých se zápas láme. A Chorvatka pomáhá Plíškové dvojchybou.

6:3

Vzápětí přichází dlouhý balonek Chorvatky od základní čáry. Plíšková má tři mečboly pohromadě a dvakrát podává.

6:4

První mečbol je pryč, a také po dvojchybě Plíškové.

6:5

Ani druhý mečbol nekončí pro Češku úspěšně. Při útoku si vybrala špatnou stranu, Vekičová se vrátila do výměny a dočkala se chyby.

7:6 Karolína Plíšková získává tiebreak, set a zápas.

Ou, tak tohle bude Vekičovou mrzet. Těsný aut po returnu Plíškové z její rakety rozhoduje o výsledku zápasu. Češka vítězí 6:2, 6:7, 7:6 a postupuje do čtvrtfinále!

2:1

Karolína Plíšková zvítězila a postoupila.

Plíšková nyní hodnotí zápas v rozhovoru přímo na kurtu. Mluví o tom, že v první sadě hrála velmi solidně, ale Vekičová hodně chybovala. Pak se Chorvatka zlepšila a zápas srovnala. Češka doufala, že dva tiebreaky v zápase neprohraje, a tak se i stalo. Teď je světová sedmnáctka ráda, že je konec, neboť to bylo v tiebreaku třetí sady nakonec dost těsné.

Ve čtvrtfinále se Plíšková zítra utká s vítězkou zápasu mezi Polkou Igou Šwiatekovou a Číňankou Čchin-wen Čeng. Velkou favoritkou je samozřejmě světová jednička Šwiateková.

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek čtvrtečního dne.