WTA French Open • 1. kolo • 12:00

Karolína Plíšková - Sloane Stephensová

Konec zápasu
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková
0
0
4
Sloane Stephensová
Sloane Stephensová
2
6
6

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z utkání prvního kola ženského tenisového French Open mezi Karolínou Plíškovou a Sloane Stephensovou z USA. Zápas začíná v pondělí 29. května ve 12 hodin.

Karolína Plíšková je momentálně šestnáctou nejlepší hráčkou světa. Letos zatím na výraznější výsledek čeká. Nejdále se dostala do čtvrtfinále, a to na Australian Open, v Dubaji a ve Stuttgartu. Lounská rodačka doposud odehrála na antuce dva turnaje, na již zmíněném podniku ve Stuttgartu padla ve třech setech se světovou jedničkou Igou Šwiatekovou, v Římě prohrála hned v prvním kole s Maďarkou Annou Bondarovou.

Karolína Plíšková

Česko

WTA: 16.

Věk: 31 let (21. 3. 1992)

Držení rakety: pravák

Výška: 186 cm

Karolína Plíšková.
Karolína Plíšková. | Foto: Reuters

Sloane Stephensová už zažila pocit z triumfu na grandslamu, před šesti lety opanovala domácí US Open. Třicetiletá Američanka se aktuálně nachází na 35. místě žebříčku WTA a v posledních týdnech nabrala solidní formu, když nejprve ovládla challenger ve francouzském Saint-Malo, načež vypadla v Římě ve 2. kole na raketě Azarenkové, ovšem náladu si spravila v Rabatu, kde dokráčela až do semifinále, nad její síla byla pozdější vítězka, Italka Lucia Bronzettiová.

Sloane Stephensová

USA

WTA: 35.

Věk: 30 let (20. 3. 1993)

Držení rakety: pravačka

Výška: 170 cm

Sloane Stephensová v osmifinále French Open 2021
Sloane Stephensová v osmifinále French Open 2021 | Foto: Reuters

První den French Open přinesl cenné vítězství Karolíny Muchové nad členkou top 10, ale i vypadnutí Jiřího Veselého.

Na kurtu probíhá tradiční předzápasové rozpinkávání. Na podání začne Sloane Stephensová.

Zápas začal.

0:15

Sloane Stephensová v tlaku vystartovala k síti, kde ovšem zaváhala, forhendový volej usměrnila jenom pod pásku.

15:15

Tentokráte si Američanka počínala o poznání lépe. Sokyni rozběhala, aby nakonec vyslala vítězný bekhend po levé čáře.

15:30

Češka sahá po brejkbolech. Uspěla delším forhendovým returnem, po němž Sloane Stephensová minula bekhendem.

30:30

Na druhý pokus byla třicetiletá rodačka z Floridy u sítě úspěšná, nepovedený forhend ze strany protihráčky narazil do sítě.

40:30

Bekhendový return zastavila páska.

40:40

Karolína Plíšková v tlaku vyrazila k síti, odtud byla po dvou úderech donucena vrátit se k základní čáře. Přesto výměnu ovládla a dostala gem do shody, neboť Američanka chybovala forhendem do sítě.

40:A

Brejkbol! Sloane Stephensová dostala return přímo do rakety, sama ovšem forhendem poslala míček o kus vedle pravé čáry.

40:40

Skóre znovu míří do shody. Česká tenistka se velmi dobře bránila, ale soupeřka nechybovala, nakonec lounská rodačka přestřelila bekhendem.

A:40

Po vysokém returnu vypálila americká hráčka ostrý forhend na pravou stranu, který ještě konkurentky zvládla, na dělovku do opačného rohu už neměla nárok.

40:40

Bitva o úvodní gem pokračuje. V defenzivě Karolína Plíšková vypálila parádní forhend k základní čáře, na nějž Američanka nenašla přesnou odpověď.

A:40

Velmi dobře si jednatřicetiletá Češka připravovala pozici pro útok, bohužel závěrečný forhendový čop nevyšel, míček skončil v síti.

0:1 Sloane Stephensová získává gem.

Úvodní gem míří za servírující Američankou, jež ve vyrovnané výměně překvapila soupeřku bekhendem po levé lajně, ta očekávala ránu na druhou stranu.

15:0

Výborný útok české tenistky. Troufla si na těžký bekhend a trefila odkrytou levou polovinu kurtu.

30:0

Už to vypadalo, že Sloane Stephensová přechází do ofenzivy, když najednou Češka vypálila v plném běhu dělový forhend na tělo sokyně, čímž ji přiměla chybovat.

30:15

Jednatřicetiletá rodačka z Loun byla v tlaku, jenže neudržela přesnou ruku až do závěru, ostrý forhend poslala za základní čáru.

30:30

Také Američanka si zahraje o brejkbol. V bekhendové výměně byla tou trpělivější tenistkou, protihráčka usměrnila balónek pod pásku.

30:40

A pozor, brejkbol přichází. Karolína Plíšková chtěla zaútočit ihned po soupeřčině ne úplně ideálním returnu, jenže bekhendem napálila síť.

0:2 Sloane Stephensová získává gem.

Sloane Stephensová utíká do vedení o dva gemy. Využila ze čtvrté nevynucené chyby Češky v řadě, za zadní lajnu pustila její nepovedený forhend.

0:15

Kvalitní obrana Karolíny Plíšková, jež se na poslední chvíli natáhla pro kratší bekhendový volej sokyně, ta zřejmě byla překvapená a dalším volejem místo volného kurtu trefila síť.

15:15

Další zaváhání zatím Sloane Stephensová nepřipustila, byla aktivní a ve finále vyslala nechytatelný forhend do pravého růžku.

15:30

Kratší forhend soupeřky americkou hráčku viditelně zaskočil, na druhou ruku umístila bekhendový čop do středu sítě.

30:30

Přímý bod po servisu ven z dvorce.

40:30

Karolína Plíšková čelí gembolu, protože po slabším druhém servisu sokyně odpálila bekhendový return do zámezí.

0:3 Sloane Stephensová získává gem.

Američanka potvrzuje brejk. Využila skutečnosti, že forhend protihráčky zpomalila páska, sama pak forhendem nechytatelně umístila míček k pravé čáře.

15:0

Výborným podáním ven z kurtu si Karolína Plíšková otevřela pravou polovinu, kam posléze nekompromisně napálila forhend.

30:0

Vítr ovlivnil bekhend Češky, který byl kratší, než by si asi sama přála, nicméně překvapená Američanka poté z bekhendu pro změnu přestřelila.

30:15

Třicetiletá rodačka z Floridy se dostala do tlaku returnem a naběhla k síti. Snahu o prohoz přizvedla páska, Sloane Stephensová proto měla při forhendovém voleji poměrně snadnou práci.

30:30

Parádní výměna z obou stran. Tlačila Američanka, která nakonec slaví srovnání stavu v gemu, po kratším obranném úderu soupeřky poslala nelehký bekhend na volnou levou polovinu.

30:40

Uvidíme další brejkbol. Sloane Stephensová na poslední chvíli dostihla kraťas a vyzkoušela lob, po němž Češka smečovala rámem pod svoje nohy.

40:40

Shoda. Po kratším returnu se Karolína Plíšková přiblížila síti a bez výraznějších problémů forhendem našla pravý růžek.

A:40

Gembol. Po servisu ven z dvorce vyslala lounská rodačka forhend do stejného místa, protihráčka ztuhla na místě a míček jenom sledovala očima.

40:40

Až nečekaně dlouhé výměny nabízí utkání dvou hráček, které preferují spíše kratší výměny se snahou zapisovat hlavně vítězné údery. Češka byla u kratšího čopu pozdě a nedokázala míček trefit před jeho druhým odrazem od země.

40:A

Američanka disponuje brejkbolem. Chytře bekhendovými čopy vracela balónek na polovinu soupeřky, ta ve finále poslala forhend do sítě.

0:4 Sloane Stephensová získává gem.

Dominance americké hráčky pokračuje. Druhý brejkbol využila k zisku druhého brejku, na kratší forhend k levé lajně Plíšková nedosáhla.

15:0

Forhendový return zamířil do zámezí.

30:0

Na druhý pokus si česká hráčka s returnem věděla rady, bohužel hned vzápětí odpálila forhend daleko za základní čáru.

40:0

Přímý bod po chytrém podání na tělo znamená tři gemboly.

0:5 Sloane Stephensová získává gem.

Snadno potvrzený druhý brejk od Sloane Stephensové, jíž protihráčka výrazně pomohla třemi zkaženými returnu a jednou nevynucenou chybou z forhendu.

15:0

Forhendový return doputoval daleko za základní čáru.

15:15

Na další bod si ještě Češka musí počkat. Překvapil ji delší forhend Američanky k základní čáře, po němž hrála bekhend rámem rakety.

15:30

O první dvojchybu celého zápasu se postarala Karolína Plíšková.

15:40

Dva brejkboly, které jsou zároveň setboly. České hráčce vůbec nevyšel křižný bekhend zleva, vysoký míček skočil vedle levé lajny.

0:6 Sloane Stephensová získává gem a set.

Kanár zazpíval! Sloane Stephensová při prvním setbolu výborně rozběhala soupeřku, na závěr bez problémů usměrnila křižný forhend na úplně volnou levou polovinu.

První set Karolíně Plíškové vůbec nevyšel. Co přinese druhé dějství?

Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: Reuters

Začíná druhý set.

15:0

Do druhé sady vstupuje Sloane Stephensová na podání získaným fiftýnem, těžila z nevynucené bekhendové chyby sokyně.

30:0

Podáním ven z kurtu si Sloane Stephensová otevřela levou polovinu, následný bekhend potom umístila přesně do růžku.

30:15

Konečně Češka zabojovala a odměna se hned dostavila. Američanka se na závěr pokusila o kratší bekhend, který nepřeletěl síť.

30:30

Výborný útok české hráčky. Po třech razantních úderech chytře zkrátila forhend, Sloane Stephensová se musela pořádně natahovat a znovu trefila jenom síť.

30:40

Brejkbol! Kratší volej nebyl povedený a situace se prohodily, Američanka hrála zezadu a Češka u sítě. Křižný forhendový prohoz skončil v těsném autu.

40:40

Přímý bod po servisu na téčko.

A:40

Podání ven z kurtu doplněné o forhend na opačnou stranu, u sítě už měla Sloane Stephensová velmi snadnou pozici.

40:40

Gem pokračuje. Karolína Plíšková v ofenzivě nechybovala, za závěrečným forhendem po pravé lajně už protihráčka klouzala bez úspěchu.

A:40

To je škoda. Jednatřicetiletá rodačka z Loun se dostala do výměny, ale neuspěla v ní, agresivní forhend zastavila páska.

0:1 Sloane Stephensová získává gem.

Také sedmou hru střetnutí na svou stranu získala Sloane Stephensová. Diktovala tempo výměny, tu uzavřela kratším forhendem k lajně, přičemž Plíšková evidentně očekávala úder do svého forhendu.

0:15

Sebevědomě hrající Američanka by určitě ráda okamžitě získala výhodu brejku i ve druhé sadě. Začíná slibně, po kratším forhendu protihráčka ze stejné strany chybovala.

15:15

Přímý bod po servisu na téčko.

30:15

Skvěle se Karolína Plíšková natáhla za povedeným křižným forhendovým returnem, sama vzápětí forhendem zaútočila na volnou pravou stranu.

40:15

Takhle by to šlo. Po vysokém returnu česká tenistka vypálila prudký forhend přesně do růžku, po němž soupeřka hrála za zadní čáru.

1:1 Karolína Plíšková získává gem.

Vyrovnáno, Karolína Plíšková získává první gem v zápasu. Sloane Stephensová na závěr hry returnovala bekhendem pod pásku.

0:15

Získaný gem by českou hráčku určitě mohl nakopnout. Třetí gem setu otevřela nechytatelným křižným forhendem z pravé strany.

15:15

Bekhendová přestřelka pro americkou hráčku, v neprospěch Češky v tomto případě hrála páska.

30:15

Bekhendový return doputoval do koridoru pro debl.

40:15

Karolína Plíšková přestala hrát v domnění, že její bekhend byl v autu. Nebyl, jenže Češka zastavila pohyb a zadarmo tak soupeřce věnovala vítězný bekhend.

1:2 Sloane Stephensová získává gem.

Za podáním ven z kurtu se jednatřicetiletá rodačka z Loun natáhla, ale forhendovým returnem pouze rozvlnila síť.

0:15

Sloane Stephensová odvážně vystartovala k síti, kde zvládla dva forhendové voleje, Češka posléze vyslala bekhendový prohoz do autu.

15:15

Přímý bod po podání na téčko.

15:30

Lounská rodačka trefuje druhou dvojchybu.

30:30

Servis ven z kurtu Karolína Plíšková doplnila o bekhend na opačnou stranu, Američanka na dlouhou ruku vracela míček do sítě.

30:40

Vzápětí bohužel přichází druhá dvojchyba v průběhu jediného gemu, ta posílá Američanka na výhodu brejkbolu.

40:40

U kratšího bekhendového čopu byla Karolína Plíšková včas, dokonale provedeným kraťasem poslala gem do shody.

A:40

Nejen tvrdé údery, ale i technicky Češka dokáže zahrát parádní údery. Pod těžkým úhlem vyslala další kraťas z bekhendu nechytatelně za síť.

2:2 Karolína Plíšková získává gem.

Také na druhý pokus jednatřicetiletá rodačka z Loun srovnává skóre v setu. Znovu byla tou aktivnější tenistkou, Američanka na závěr přetáhla vysoký bekhend.

0:15

S delším forhendovým returnem si Sloane Stephensová neporadila, sama forhendem odpálila balónek za zadní čáru.

0:30

Karolína Plíšková jede na vlně. Trpělivě útočila forhendem do bekhendu protihráčky, která se marně natahovala za poslední ránou.

15:30

Ale i třicetiletá rodačka z Floridy umí zaútočit. Dobře si připravila pozici na forhendový winner, který poslala na pravou stranu.

30:30

Pod těžkým úhlem zkusila Karolína Plíšková vykouzlit vítězný forhend po pravé čáře, bohužel míček skončil v těsném autu.

30:40

Na dělový forhendový return sice Sloane Stephensová dosáhla, ale nedokázala míček vrátit přes pásku. Brejkbol!

40:40

Shoda. Karolína Plíšková v tlaku přeběhla finální forhend, balónek odehrála do poměrně výrazného autu.

A:40

Páska posunula return z bekhendové strany do zámezí.

40:40

Karolína Plíšková dává jasně najevo, že soupeřce nedá nic zadarmo. Získala tlak na svou stranu, završila jej vítězným forhendem zprava.

A:40

S vysokým returnem si Sloane Stephensová poradila bez problémů, vítězný forhend poslala na zcela odkrytou pravou stranu.

2:3 Sloane Stephensová získává gem.

S problémy, ale přece zůstává Američanka na podání stoprocentní a znovu na svou stranu strhává vedení. U kraťasu byla včas, chytře zahrála delší bekhend a Češka těžkým volejem trefila jen síť.

15:0

Přímý bod po podání ven z kurtu.

30:0

Bekhendový return doletěl za základní lajnu.

30:15

V první výměně šesté hry uspěla americká hráčka, jež těžila z nevynucené forhendové chyby Češky za zadní čáru.

40:15

Dva gemboly. Jednatřicetiletá rodačka z Loun tahala ve výměně za delší konec provazu, ostrý forhend, který se ještě otřel o pásku, vrátila Američanka jenom do autu.

40:30

Dvojchyba maže první gembol.

3:3 Karolína Plíšková získává gem.

Shodu Karolína Plíšková nepřipustila. Ve vzrůstajícím tlaku vystartovala k síti, odkud vyprodukovala vítězný forhend do pravého růžku.

0:15

Dělovým forhendovým returnem kros Češka soupeřku vyhnala z kurtu, potom dokonale provedla kraťas na pravou stranu.

15:15

Karolína Plíšková měla znovu navrch a finální bekhend mířila na volnou levou stranu, bohužel se míčku postavila do cesty páska.

30:15

Když už se Američanka dostane do ofenzivy, tak nakonec málokdy o fiftýn přijde. A nestalo se tak ani teď, když na závěr umístila bekhend do volného prostoru.

30:30

Za křižným bekhendovým returnem z levé strany se Sloane Stephensová akorát ohlédla.

30:40

Jednatřicetiletá rodačka z Loun byla pod tlakem nucena naběhnout k síti, kde si poradila, po jejím forhendu Američanka hrála do sítě a bude odvracet brejkbol!

4:3 Karolína Plíšková získává gem.

Karolína Plíšková získává výhodu brejku! Poradila si s bekhendovým returnem, soupeřka jí následně pomohla nevynucenou chybou z bekhendu vedle levé lajny.

15:0

Bekhendový return doputoval do zámezí.

30:0

V nečekanou chvíli Karolína Plíšková zariskovala a vypálila nechytatelný bekhend po levé lajně.

30:15

Sloane Stephensové se vyplatilo hrát konkurentce do bekhendu, dočkala se její chyby do sítě.

30:30

Dvojchyba nepřichází v úplně ideální okamžik.

30:40

Třetí získaný bod v řadě znamená brejkbol, po nikterak povedeném returnu Karolína Plíšková umístila forhend do sítě.

40:40

Srovnání se zatím nekoná. U zkrácení hry byla Američanka pozdě, Češka posléze snadno trefila bekhendem odkrytý prostor.

40:A

Laciná chyba by mohla mrzet. Karolína Plíšková dostala balónek přímo do rakety, forhendem ale umístila míček do území pro čtyřhru.

4:4 Sloane Stephensová získává gem.

Druhý brejkbol Sloane Stephensová proměnila v rebrejk, vrátila se tak zpět do boje o druhý set. Po sérii útočných úderů vyrazila k síti, kde si hravě poradila se smečí.

0:15

Jednatřicetiletá rodačka z Loun si rozběhala protihráčku a kýžená odměna se dostavila, Američanka na závěr zkazila bekhend.

0:30

Jeden forhend Stephensové ještě páska přizvedla na polovinu soupeřky. Situace se opakovala, ale v tomto případě už se míček odrazil až za zadní lajnu.

15:30

Tentokráte hrála páska v neprospěch Karolíny Plíškové, bekhend ponechala na její polovině.

30:30

Přímý bod po servisu na téčko.

40:30

Když je potřeba, tak floridská rodačka dokáže zapnout na vyšší úroveň. Skvěle zvládla přechod na síť, za bekhendem po levé čáře se Češka jenom podívala.

40:40

Proti krátkému returnu za páska Američanka zpanikařila, místo vítězného forhendu usměrnila míček za základní čáru.

A:40

Podobné chyby mrzí. Češka dostala balónek do výměny, jenže v pokračujícím průběhu přetáhla jednoduchý forhend.

4:5 Sloane Stephensová získává gem.

Sloane Stephensová je jediný gem od postupu! U sítě nezahrála úplně jistý half volej, ale natáhla se za prohozem sokyně a poslala jí míček pod nohy, Češka v těžké pozici napálila pásku.

15:0

Forhendový return doputoval do koridoru pro čtyřhru.

30:0

Karolína Plíšková útočila a dočkala se dalšího vybojovaného fiftýnu, jejím forhendovým atakům Američanka nedokázala vzdorovat.

30:15

Delší forhendový return slavil úspěch, Češka musela hrát míček brzy po odskoku a pouze rozvlnila síť.

30:30

Dvojchyba. Floridská rodačka pokukuje po mečbolu.

30:40

Mečbol! Americká tenistka trpělivě držela míček ve výměně a čekala na nevynucenou chybu Češky, jež přišla z bekhendu.

4:6 Sloane Stephensová získává gem, set a zápas.

Je konec! Sloane Stephensová využila hned první příležitost k ukončení zápasu, po returnu hrála bekhend a soupeřka posléze ze stejné strany odehrála balónek daleko za základní čáru.

Karolína Plíšková skončila na druhém grandslamu v sezóně v nejkratším možném čase, v prvním kole prohrála se Sloane Stephensovou po setech 0:6 a 4:6.

Úvodní dějství trvalo lehce přes půl hodiny. Američanka zvládla přes pět minut trvající úvodní gem a od té doby dominovala, dalších pět her pro sebe urvala výrazně snadnějším způsobem. Ve druhé sadě Karolína Plíšková zlepšila hru, ale nebylo jí to nic platné, protože v klíčových okamžicích neudržela přesnou ruku. Češka získala brejk a vedla 4:3, jenže zbývající tři hry prohrála navzdory faktu, že v každé z nich disponovala náskokem 30:0.

Sloane Stephensová ve druhém kole vyzve vítězku zápasu mezi Ruskou Varvarou Gračovovou a Maďarkou Dalmou Gálfiovou.

STATISTIKY UTKÁNÍ

Esa: 0 - 0

Dvojchyby: 6 - 0

Úspěšnost 1. podání: 67 % - 66 %

Body po 1. podání: 58 % - 73 %

Body po 2. podání: 22 % - 43 %

Ubráněné brejkboly: 3/8 - 3/4

Vítězné údery: 16 - 19

Nevynucené chyby: 31 - 10

Vyhrané míče na síti: 4/7 - 9/13

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy