Si-jü Wang
2
6
7

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z utkání prvního kola ženského tenisového turnaje v Budapešti mezi Barborou Krejčíkovou a Číňankou Si-jü Wang. Zápas začíná ve středu 13. července ve 12:30.

Přeji příjemné středeční poledne a vítám vás u on-line přenosu z tenisového utkání mezi Barborou Krejčíkovou a Si-jü Wang. Česká tenistka je sice favoritkou, nicméně aktuální forma není zdaleka ideální. Uvidíme, jak se Krejčíková s čínskou hráčkou vypořádá.

Námi sledované utkání se odehraje na hlavním kurtu hned po prvním souboji programu, ve kterém právě Kateřina Siniaková vyhrála první sadu proti Ukrajince Kalininové. Doufejme tedy, že Katka své utkání nebude zbytečně protahovat.

Barbora Krejčíková zatím marně hledá formu z loňského roku. Zatímco loni vyhrála tři tituly, ze 61 zápasů prohrála jen osmnáct a vytáhla se na 5. místo světového žebříčku, letos to není ono. Na antuce letos zatím odehrála jen jedno utkání, které navíc prohrála. Celková bilance české tenistky pak činí 11 vyhraných a 7 prohraných utkání.

Povzbudivým faktorem pro českou hráčku může být fakt, že zatím poslední utkání Krejčíková vyhrála. Jednalo se o finále čtyřhry na Wimbledonu, čímž si společně s Kateřinou Siniakovou zajistila už druhý titul z anglické trávy. Přechod z trávy na antuku je ovšem snad nejtěžší ze všech.

Si-jü Wang není aktuálně ani v elitní stovce žebříčku. Jednadvacetiletá Číňanka se však pomalu posouvá vzhůru, neboť letos už má na kontě 28 vítězství a posunula se z loňského 131. místa těsně za hranici stovky. Nejlepší výkony má navíc Wang na antuce, na které letos prohrála jen 8 z 29 zápasů.

Zatím poslední odehrané utkání skončilo pro Si-jü Wang prohrou, když hned v prvním kole Wimbledonu nestačila na jedno z největších překvapení turnaje Jule Niemeierovou. Nejprestižnější turnaj roku se tak čínská hráčka pokusí vytěsnit z hlavy a vzpomínat bude určitě spíše na finálovou účast na červnovém antukovém turnaji ve Valencii.

Co se týká vzájemných zápasů, mají tenistky vyrovnanou bilanci. V roce 2018 vyhrála na turnaji ITF v australském Burnie čínská tenistka, která Krejčíkovou zdolala ve třech sadách po více než dvouhodinovém boji. Letos na Australian Open však kralovala Barbora, jež soupeřku vypráskala ve dvou setech.

Vzhledem k tomu, že ukrajinská tenistka Kalininová po prvním setu skrečovala utkání s Kateřinou Siniakovou. Souboj Krejčíkové s Wang by měl začít podle plánu ve 12:30.

PRNÍ SET ZAČÍNÁ. NA PODÁNÍ JE BARBORA KREJČÍKOVÁ.

0:15

Barbora Krejčíková vstupuje do utkání nepřesným forhendem.

0:30

Další míček z rakety Češky zpomalila páska a Wang to využila k vítěznému úderu.

15:30

Souboj slajsovaných úderů končí autem z rakety Wang.

15:40

Přichází ovšem dva brejkboly ve prospěch Si-jü Wang. Krejčíková to měla dobře rozehrané, ale od sítě poslala míček lehce do autu.

30:40

První brejkbol Krejčíková dokázala odvrátit díky vítěznému forhendu.

40:40

Nečistě trefený return Wang putoval daleko do autu.

A:40

Další dobrý servis Barbory Krejčíkové vyhnal soupeřku ven z kurtu. Následoval další nepřesný return.

1:0 Barbora Krejčíková získává gem.

Return je potřetí za sebou v autu a Krejčíková získává úvodní gem.

15:0

Dlouhá výměna od základní čáry vyústila v chybu české tenistky.

30:0

Navíc přichází velmi dlouhý return Barbory Krejčíkové.

30:15

Tenistky se dostaly do výměny, ve které to měla Wang nahrané na vítězný forhend. Míček ale poslala do autu.

40:15

Přímý bod z podání po razantním servisu na téčko pro Wang.

1:1 Si-jü Wang získává gem.

Gem je u konce. Barboru zaskočil odskok míčku a poslala return snad až mezi diváky.

15:0

Do druhého gemu při svém podání vstupuje razantním servisem.

15:15

Následně si ovšem česká tenistka připisuje dvojchybu a především druhý servis působil poměrně komicky.

15:30

Aut z bekhendu znamená další hrozbu brejkbolů ve prospěch Wang.

30:30

Return z bekhendu po čáře teď čínské tenistce vůbec nevyšel. Míček doputoval jen do sítě.

30:40

Nyní už to bylo od Wang výrazně lepší a stopballem si zajišťuje už třetí brejkbol v tomto utkání.

1:2 Si-jü Wang získává gem.

Krejčíková hned po returnu soupeřky vyhodila míček do autu a poprvé ztrácí podání.

15:0

Dobrý servis na téčko vrátila Krejčíková soupeřce velmi slabě a pak už se z těžké pozice nevymanila.

30:0

Další nepřesný úder. Tentokrát zastavila slajsovaný bekhend české tenistky páska.

40:0

Wang si připisuje první eso.

1:3 Si-jü Wang získává gem.

Čistou hrou potvrzuje Si-jü Wang předchozí brejk. Nutno říci, že česká tenistka jí k tomu výraznými chybami dopomohla.

0:15

Podání na tělo sice vypadalo nadějně, ale hned další úder namířila Krejčíková do zámezí.

15:15

Po delší době získává fiftýn Krejčíková. Pomohla jí k tomu kombinace servisu na téčko a razantního forhendu.

15:30

Parádní return pod nohy soupeřky vytáhla Wang, která se tak znovu přibližuje k brejkbolům.

15:40

A brejkboly opět přicházejí. Wang se totiž trefila bekhendem fantasticky přesně k boční lajně.

30:40

První brejkbol je odvrácen vítězným bekhendem Barbory Krejčíkové.

40:40

Wang se horko těžko držela ve výměně a poslední vysoký míček z její rakety už doputoval do autu.

40:A

Nicméně místo gembolu Krejčíkové má šanci opět Wang. Česká tenistka se po jejím posledním úderu pouze ohlédla.

1:4 Si-jü Wang získává gem.

Bekhend Češky je v síti a to znamená, že Barbora Krejčíkové podruhé ztrácí svůj servis.

15:0

Poněkud odevzdaný return Barbory Krejčíkové si našel cestu pouze do sítě.

30:0

Druhé eso putuje na konto Si-jü Wang.

40:0

A čínská tenistka má opět zaděláno na čistou hru. Na servisu je zatím Wang velmi přesvědčivá.

40:15

Tak tentokrát to čistá hra při podání Wang nebude. Číňanka vyhodila forhend po lajně.

40:30

Barbora o tento gem hodlá bojovat. Dvakrát se sice Wang dostala z těžké pozice, ale proti finální smeči už neměla šanci.

1:5 Si-jü Wang získává gem.

Jenže další komplikace už Wang nepřipustila a přesným forhendem potvrdila také druhý brejk v první sadě.

15:0

Servis ven z kurtu doplnila Krejčíková vítězným bekhendem.

15:15

Nyní už to tak dobré nebylo. Krejčíková byla zahnána do kouta, ze kterého nenašla východisko.

15:30

Dvojchyba Barbory Krejčíkové znamená, že Wang je pouze dva míčky od vítězství v prvním setu.

30:30

Barbora u sítě nezahrála přesvědčivě, když trefila stojící Číňanku, ale ta už těžký míček nevměstnala do kurtu.

40:30

Krejčíkové tentokrát pomohla páska, která dostatečně rozhodila soupeřku. Ta ještě míček vrátila přes síť, ale poté už nestíhala.

40:40

Je tady shoda. Barbora musela hrát složitý bekhend poté, co jí míček přistál pod nohami.

A:40

Přímý bod z podání, které Číňanku vyhnalo z kurtu.

40:40

Kvůli dvojchybě se však jde znovu na shodu.

40:A

Je tady setbol ve prospěch Si-jü Wang, která zahrála přesný return a donutila soupeřku k chybě.

1:6 Si-jü Wang získává gem a set.

Dvojchybou zakončuje Krejčíková hodně nepovedený set, ve kterém celkem třikrát ztratila svůj servis. Wang jde tedy do vedení.

DRUHÝ SET PRÁVĚ ZAČÍNÁ. TENTOKRÁT JEJ PODÁNÍM ODSTARTUJE SI-JÜ WANG.

15:0

Opět má lepší vstup do setu čínská tenistka, která se mohla jen ohlédnout za dlouhým forhendem soupeřky.

15:15

Dvě nepovedená podání znamenají dvojchybu Wang.

30:15

Teď se ovšem Krejčíková do míčku při returnu prakticky netrefila.

40:15

Dlouhý forhendový return Krejčíkové si to namířil za základní čáru a Češka si jde pro novou raketu.

0:1 Si-jü Wang získává gem.

Vysoký obranný lob Barbory Krejčíkové skončil za lajnou. Úvodní gem druhé sady si tak připisuje Číňanka.

0:15

Krátká výměna vyústila v nepřesný forhend české hráčky.

15:15

Takhle by to šlo. Krejčíková hrála dvěma forhendy k boční lajně, čímž si otevřela kurt pro vítězný úder.

30:15

Eso pro českou tenistku, která se povzbuzuje.

30:30

Si-jü Wang přešla ve výměně k síti a bez problémů zkrotila finální volej.

30:40

Bohužel, po bekhendové nepřesnosti přichází velmi brzy na začátku druhého gemu brejkbol pro Wang.

40:40

Češka si pomohla prvním podáním.

40:A

Nicméně v další výměně Krejčíková opět chybovala a dává soupeřce další brejkbol.

40:40

Přichází druhá shoda. Češka dostala Wang do defenzívy, ze které přišla chyba čínské hráčky.

A:40

Nízký bekhend od Wang znamená výhodu pro Krejčíkovou.

1:1 Barbora Krejčíková získává gem.

Poprvé od zisku úvodního gemu celého zápasu si Krejčíková připisuje další hru a vyrovnává na 1:1.

15:0

Vyhozený forhendový return Krejčíkové.

30:0

Wang podává skvěle a znovu dostala Krejčíkovou do těžké pozice již svým servisem. Tentokrát čínská tenistka potřebovala ještě winner z forhendu.

30:15

Dvojchybou dává Wang česká hráčce šanci na zkomplikování gemu.

30:30

A komplikace pro Číňanku opravdu přicházejí, neboť se Wang od základní čáry poněkud ustřelila.

30:40

Dlouhý forhend Si-jü Wang a je tady brejkbol ve prospěch Barbory Krejčíkové.

40:40

Jenže ten Wang odvrací dělovým esem.

A:40

Naprosto bez problémů si Číňanka došla pro finální forhendový úder ze středu kurtu.

Slabý return Krejčíkové zamířil do sítě. Wang si nadále udržuje podání.

15:0

Do dalšího gemu vstupuje Krejčíková dostatečně razantním servisem.

30:0

Navíc přidala Barbora precizní hru ve výměně. Zdá se, že se česká tenistka konečně trochu chytla.

40:0

A povedený gem přináší také eso Krejčíkové.

40:15

První čistá hra Češky v tomto utkání to nebude. Slabý stopball Wang v pohodě doběhla a poslala míček do volné části kurtu.

40:30

Opět byla Wang včas u sítě a dokázala zahrát forhendový winner z voleje.

2:2 Barbora Krejčíková získává gem.

I přes mírné komplikace Krejčíková zvládá gem a drží se soupeřkou v druhém setu krok.

15:0

Aut zahlášen po forhendu české hráčky.

30:0

Znovu byla Wang ve výměně přesná. Vypadá to na poměrně jasný gem čínské tenistky.

30:15

Tentokrát si však Číňanka neodpustila chybu z bekhendu.

30:30

Tak jsem to s tím jasným gemem pro Wang možná poněkud zakřikl. Čínská hráčka poslala forhend do autu a máme tady stav po třiceti.

40:30

Jenže dobrým podáním si Wang pomáhá ke gembolu.

40:40

Forhendová výměna od základní čáry končí autem z rakety Si-jü Wang.

40:A

Dvojchybou Wang daruje Krejčíkové brejkbol.

40:40

Číňanka si to ovšem pohlídala. Krejčíková se sice dostala do výměny, ale na tvrdý vítězný forhend nedosáhla.

40:A

Je tady ovšem další příležitost pro českou tenistku.

3:2 Barbora Krejčíková získává gem.

A je to tady. Wang poslala forhend do pásky a Češka poprvé prolamuje její podání.

0:15

Krejčíková v těžké defenzívě odvrátila jeden volej soupeřky, ale na ten druhý už nestačila.

15:15

Return čínské tenistka doputoval do sítě.

30:15

Krejčíková je teď dobře naladěná a zaznamenává další fiftýn. Opět si pomohla dobrým podáním.

40:15

Po servisu ven z kurtu namířila Krejčíková forhend do protipohybu soupeřky.

40:30

Gem ovšem ještě nekončí. Krejčíková zahrála příliš dlouhý forhend.

4:2 Barbora Krejčíková získává gem.

Krejčíková při druhém podání zariskovala, ale vyplatilo se. Potvrzuje tak předchozí brejk.

0:15

Wang přetáhla forhend od lajny, čímž posílá fiftýn na českou stranu.

0:30

Předchozí nezdar doplňuje Wang dvojchybou.

0:40

Číňanka vůbec netrefila odkrytý kurt, což znamená tři brejkboly pro Krejčíkovou.

15:40

Teď už si Wang vedla o poznání lépe, když poslala míček tam, kde jej měla poslat i v předchozí výměně. To znamená, mimo dosah Krejčíkové.

30:40

I druhý brejkbol Wang odvrací. Stačilo jí razantní podání.

40:40

Třetí odvrácený brejkbol by pro Wang mohl přinést výrazné povzbuzení do závěru druhého setu.

A:40

Krejčíková hrála bekhend příliš u těla a nedokázala jej dostat přes síť.

4:3 Si-jü Wang získává gem.

Pěti vyhranými výměnami v řadě otočila Wang vývoj tohoto gemu a drží se tak na dostřel k Barboře Krejčíkové, která má výhodu jednoho brejku.

0:15

Krejčíková byla včas u krátkého returnu, ale následně u sítě nestála dobře proti forhendu soupeřky.

15:15

Vysokým míčkem Krejčíková navnadila soupeřku, která dala příliš mnoho razance do závěrečného bekhendu.

30:15

Barbora zahrála dobře do strany. Čínská teniska už míček neposlala do kurtu.

40:15

Další dobře zahraná výměna od Krejčíkové, která má dva gemboly.

40:30

Po delší době přichází dvojchyba z rakety české tenistky.

5:3 Barbora Krejčíková získává gem.

Podáním si Češka připravila pozici pro následný forhend. Ten už znamenal konec gemu.

15:0

Barbora Krejčíková to teď nezvládla, když byla u sítě, ale trefila jen čínskou tenistku. Ta pak zahrála neomylně do volného prostoru.

30:0

Opět hrála Wang přesně jak potřebovala a donutila rivalku k nepřesnosti.

30:15

Hodně se teď Si-jü Wang ustřelila z bekhendu, když poslala míček daleko do autu.

40:15

Krejčíková poslala míček do zámezí. Zdá se, že zisk druhého setu si bude muset potvrdit při svém servisu v dalším gemu.

40:30

Češka ještě bojuje a trefila forhend přesně k boční lajně.

5:4 Si-jü Wang získává gem.

Čínská tenistka si pohlídala závěr gemu a drží se ve hře o druhý set. Výměna skončila nepřesností z rakety české hráčky.

0:15

To není ideální vstup do možná rozhodujícího gemu druhého setu. Krejčíková si připisuje dvojchybu.

15:15

Jenže po předchozím selhání vytáhla Krejčíková parádní bekhend přesně na boční lajnu.

15:30

Další dvojchyba pro Krejčíkovou, která si snad třikrát špatně nadhodila a poté pokazila oba servisy.

30:30

Velmi těsný aut z bekhendového returnu Si-jü Wang.

30:40

Výborný return na základní čáru dává Wang šanci na prolomení podání soupeřky.

40:40

I přes druhé podání to Barbora zvládla, neboť servis poslala na téčko a odvrátila tak brejkbol.

40:A

Češka se teď trápí při nadhozu podání a trefuje další dvojchybu.

5:5 Si-jü Wang získává gem.

Forhend Krejčíkové je v autu a Češka tak ztrácí náskok brejku. Místo dopodávání druhého setu do vítězství se tak bude nadále bojovat.

15:0

Poměrně výrazný aut z returnu české tenistky.

15:15

Tentokrát se pro změnu ustřelila čínská tenistka, která hrála forhend od základní čáry až do zámezí.

15:30

Poměrně nevýrazný return vrátila Wang jen do sítě.

30:30

Teď to udělala Wang výborně, když si připravila útok, přešla k síti a ukončila výměnu razantní smečí.

40:30

Nečistě trefený forhend Krejčíkové dostal čínskou hráčku do dobré pozice. Wang má gembol.

5:6 Si-jü Wang získává gem.

Číňanka získává třetí gem v řadě, když Krejčíková returnovala do autu. Češka tak bude odvracet vyřazení.

0:15

Wang se dostala do výměny, kterou ukončila výborným forhendem do strany.

15:15

Pomalu to vypadalo na další dvojchybu Krejčíkové, ale podání se o kousek vlezlo do potřebného prostoru a Wang pak returnovala do sítě.

30:15

Přímý bod z podání to nebyl, avšak Krejčíková vše doplnila forhendovým volejem.

40:15

Vypadá to na tiebreak. Krejčíková kráčí za ziskem důležitého gemu.

40:30

Nicméně Wang teď vytáhla fenomenální return.

40:40

Tak pozor. Je tady shoda, neboť Krejčíková nezvládla bekhend od základní čáry.

A:40

Další gembol pro Krejčíkovou, která vytáhla dobré podání.

6:6 Barbora Krejčíková získává gem.

Wang zahrála těsně do autu. Druhá sada se rozhodne v tiebreaku.

0:1

Dobré podání Si-jü Wang. Česká tenistka poslala return do autu.

0:2

Return čínské tenistky mířil přesně na základní čáru a Wang má tedy první minibrejk.

0:3

Druhý minibrejk pro Wang, která zabojovala v defenzívě a vytáhla fantastický forhend po lajně.

1:3

Wang zkusila stopball, nicméně ten zamířil do sítě.

1:4

Češka se dostává do těžké pozice. Si-jü Wang trefila bekhend k boční čáře.

1:5

Krejčíková znovu chybuje od základní čáry a už je to 1:5.

1:6

Barbora Krejčíková čelí pěti mečbolům, neboť nyní jen sledovala vítězný bekhend čínské tenistky.

6:7 Si-jü Wang získává gem, set a zápas.

Je hotovo. Souboj vysokých míčků zakončila Wang winnerem z bekhendu, čímž ukončila dnešní utkání.

Dnešní utkání je tedy minulostí a Barbora Krejčíková ho potřebuje rychle hodit za hlavu. Už v první sadě totiž česká tenistka třikrát ztratila podání a celou sadu pak prohrála 1:6. V druhém setu to vypadalo lépe, když Krejčíková poprvé získala brejk, avšak následně nedopodávala na zisk sady a v tiebreaku celé utkání ztratila. Z pozice první nasazené hráčky turnaje tak Barbora Krejčíková v Budapešti překvapivě končí již v 1. kole.