"Kde je moje večeře?" Kyrgios se pustil do Djokoviče. Ten se brání, že nesehnal stůl

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
Aktualizováno 13. 7. 2022 7:35
Měli předem jasnou dohodu. Kdo vyhraje nedělní finále Wimbledonu, platí tomu druhému večeři. Nakonec na londýnském grandslamu slavil Srb Novak Djokovič a Australan Nick Kyrgios se tak mohl těšit na večerní hodování na účet soupeře. Jenže bývalá světová jednička se už s Londýnem rozloučila, a rodák z Canberry se musel ozvat.
Novak Djokovič a Nick Kyrgios
Novak Djokovič a Nick Kyrgios | Foto: Reuters

"Kde je má večeře!" pustil se Kyrgios do svého nedělního přemožitele pod příspěvkem na sociálních sítích, kde se Djokovič loučil s fanoušky i Wimbledonem. 

Australan se tak dožadoval splnění gentlemanské sázky, kterou uzavřeli před vyvrcholením třetího grandslamu sezony. Vítěz měl poraženému zaplatit večeři. A Kyrgios k tomu ještě přihodil pozvání na společný tah do nočního klubu.

"To jsem nemohl přijmout, vždyť vedle mě seděla manželka, ale začneme večeří a uvidíme. Dnes to asi nestihneme, ale snad nějaký další večer. Věřím, že tady začalo nové přátelství i mimo kurt," slíbil Djokovič.

Jenže na večeři nedošlo ani další večer a pak už se Djokovič s Londýnem rozloučil. Na Kyrgiosovu repliku ze sociálních sítí ale ještě zareagoval a slíbil, že pozvánka stále platí.

"Promiň bráško, ale v neděli jsem obvolal londýnské restaurace a nikde neměli volný stůl. Takže až v New Yorku," vzkázal Djokovič Kyrgiosovi se smíchem. 

Oba tenisté se i přes tento drobný rozpor každopádně definitivně usmířili poté, co si přes média a sociální sítě vyměňovali ostrá slova. Kyrgios v minulosti Djokoviče sepsul například za Srbův turnaj během pandemie koronaviru, kde se několik tenistů i trenérů nakazilo. 

"Hřeje to u srdce, když vidíte, jak se ti dva k sobě teď chovají. Na kurtu ukázali emoce, bojovnost, ale po zápase vědí, že to není válka, nejde o život, je to jen sport," rozplýval se nad novým přátelstvím expert Eurosportu Mats Wilander.

 

Právě se děje

Další zprávy