"Kde je moje večeře?" Kyrgios se pustil do Djokoviče. Ten se brání, že nesehnal stůl

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
Aktualizováno 13. 7. 2022 7:35
Měli předem jasnou dohodu. Kdo vyhraje nedělní finále Wimbledonu, platí tomu druhému večeři. Nakonec na londýnském grandslamu slavil Srb Novak Djokovič a Australan Nick Kyrgios se tak mohl těšit na večerní hodování na účet soupeře. Jenže bývalá světová jednička se už s Londýnem rozloučila, a rodák z Canberry se musel ozvat.
Novak Djokovič a Nick Kyrgios
Novak Djokovič a Nick Kyrgios | Foto: Reuters

"Kde je má večeře!" pustil se Kyrgios do svého nedělního přemožitele pod příspěvkem na sociálních sítích, kde se Djokovič loučil s fanoušky i Wimbledonem. 

Australan se tak dožadoval splnění gentlemanské sázky, kterou uzavřeli před vyvrcholením třetího grandslamu sezony. Vítěz měl poraženému zaplatit večeři. A Kyrgios k tomu ještě přihodil pozvání na společný tah do nočního klubu.

"To jsem nemohl přijmout, vždyť vedle mě seděla manželka, ale začneme večeří a uvidíme. Dnes to asi nestihneme, ale snad nějaký další večer. Věřím, že tady začalo nové přátelství i mimo kurt," slíbil Djokovič.

Jenže na večeři nedošlo ani další večer a pak už se Djokovič s Londýnem rozloučil. Na Kyrgiosovu repliku ze sociálních sítí ale ještě zareagoval a slíbil, že pozvánka stále platí.

"Promiň bráško, ale v neděli jsem obvolal londýnské restaurace a nikde neměli volný stůl. Takže až v New Yorku," vzkázal Djokovič Kyrgiosovi se smíchem. 

Oba tenisté se i přes tento drobný rozpor každopádně definitivně usmířili poté, co si přes média a sociální sítě vyměňovali ostrá slova. Kyrgios v minulosti Djokoviče sepsul například za Srbův turnaj během pandemie koronaviru, kde se několik tenistů i trenérů nakazilo. 

"Hřeje to u srdce, když vidíte, jak se ti dva k sobě teď chovají. Na kurtu ukázali emoce, bojovnost, ale po zápase vědí, že to není válka, nejde o život, je to jen sport," rozplýval se nad novým přátelstvím expert Eurosportu Mats Wilander.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 minutou

Bitcoin stoupl na devítiměsíční maximum, těží z neklidu v bankovním sektoru

Kryptoměna bitcoin se dnes dostala na devítiměsíční maximum nad 28.500 dolarů (zhruba 637.300 Kč), později ale část zisků smazala. Kvůli neklidu v bankovním sektoru se někteří obchodníci přiklánějí k digitálním aktivům. Za minulý týden bitcoin vykázal nejlepší výkon za poslední čtyři roky, uvedl server CoinDesk.

Krátce před 16:00 SEČ si bitcoin připisoval za uplynulý den asi 2,6 procenta a pohyboval se kolem 28.098 dolarů. Za uplynulých 24 hodin se dostal až na 28.554,07 USD.

Minulý týden byl pro bitcoin nejlepší od dubna 2019, jeho cena vzrostla o 26 procent. Neklid v bankovním sektoru zatím nevymizel ani po víkendovém oznámení, že největší švýcarská banka UBS v záchranné operaci převezme svého dlouholetého rivala Credit Suisse.

Kvůli riziku, že opadne důvěra ve stabilitu finančního systému, přední centrální banky přistoupily k posílení dolarové likvidity. Obdobná celosvětová reakce se naposledy vyskytla na vrcholu pandemie covidu-19, uvedla agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

Amazon hodlá zrušit dalších 9000 pracovních míst

Internetový obchod Amazon, který působí i v České republice, hodlá zrušit dalších 9000 pracovních míst. Už dříve uvedl, že zruší zhruba 18 000 míst.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 53 minutami

Palestinci nemají právo na svou zemi, protože jejich národ neexistuje, řekl izraelský ministr

Palestinci nemají právo na svou zemi, protože žádný palestinský národ neexistuje. Prohlásil to v neděli ve Francii na soukromé židovské akci izraelský ministr financí Bezalel Smotrič, který stojí v čele krajně pravicové strany Náboženský sionismus. Podle něj je palestinský národ "výmysl" z doby před zhruba sto lety, informoval server The Times of Israel. Smotričovy výroky kritizoval palestinský premiér Muhammad Ištajja, který je označil za důkaz "rasistické ideologie" izraelské vlády.

"Podle mezinárodního práva se národ definuje tím, že má svou historii, kulturu, jazyk, měnu a vedení. Kdo byl první palestinský král? Jaký je palestinský jazyk?" prohlásil v Paříži Smotrič. "Vymysleli si fiktivní národ v zemi izraelské, aby mohli bojovat proti sionistickému hnutí," dodal. "Přestaňte bojovat proti Státu Izrael, prohrajete," řekl také Smotrič.

Palestinský premiér tato vyjádření důrazně odmítl. Podle něj historie dokazuje vazbu mezi Palestinci a územím v Izraeli "od samého úsvitu dějin lidstva". "Jsme ti, co dali Palestině název," řekl Ištajja. "Tahle země je naše a Izrael je koloniální stát vytvořený kolonialisty a osadníky," dodal.

Stát Izrael vznikl v roce 1948 na základě rezoluce OSN, která počítala se vznikem dvou států - židovského a arabského. Den po vyhlášení Státu Izrael vypukla izraelsko-arabská válka, protože arabské státy s plánem OSN nesouhlasily, kritizovaly mimo jiné velikost území židovského státu. Během této války (1948-1949) bylo vyhnáno z domovů na 700 tisíc Palestinců. Po šestidenní válce v roce 1967, kdy Izrael obsadil Pásmo Gazy, Západní břeh Jordánu a východní Jeruzalém, uprchlo ze země dalších přes 300 tisíc Palestinců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy