Všechny testy byly negativní, tenis se rozjíždí. S menším počtem rozhodčích i sběračů

Sport ČTK Sport, ČTK
1. 8. 2020 11:18
Před restartem tenisové sezony v Palermu po pětiměsíční přestávce zaviněné pandemií koronaviru byly všechny testy na covid-19 negativní. Hráčky i další účastníci turnaje jich podstoupili více než 400. Testování bude pokračovat i během celé akce, kterou už dnes zahájí kvalifikace.
Petra Martičová je nejvýše nasazenou tenistkou turnaje v Palermu
Petra Martičová je nejvýše nasazenou tenistkou turnaje v Palermu | Foto: Reuters

Kvůli obavám z nákazy odstoupila ještě před začátkem řada tenistek v čele s dvojnásobnou granslamovou šampionkou Rumunkou Simonou Halepovou, lotyšskou vítězkou French Open Jelenou Ostapenkovou či Britkou Johannou Kontaovou.

Nejvýše postavenou hráčkou žebříčku bude v Palermu Chorvatka Petra Martičová, světová patnáctka. Dalšími zajímavými jmény v pavouku jsou Řekyně Maria Sakkariová, Estonka Anett Kontaveitová, Chorvatka Donna Vekičová nebo loňská finalistka French Open Markéta Vondroušová.

Kvůli přísným bezpečnostním opatřením bude při zápasech méně čárových rozhodčích i sběračů míčků než obvykle. Velmi omezený bude i počet diváků v hledišti.

Mužský okruh se znovu rozběhne až v New Yorku, kde by se mělo hrát od 20. do 28. srpna. O tři dny později začne na témže místě US Open.

V ohrožení je turnaj v Madridu, který byl kvůli pandemii koronaviru odložen na polovinu září. Kvůli nárůstu pozitivních případů ve Španělsku doporučili hygienici organizátorům, aby klání zrušili. Rozhodnout by se mělo v nejbližších dnech.

Antukový turnaj v Madridu měl být pro tenisty jednou z hlavních příprav na French Open, které by mělo začít 27. září.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem je po opravě průjezdná už oběma směry. Ve směru na Brno se jezdí od 15:00, od 21:30 i na Ostravu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy