1. 8. 2020 0:21
Americká tenisová asociace (USTA) nechce kvůli pandemii koronaviru zrušit letošní ročník tradičního grandslamu US Open.
Finále US Open Nadal Medveděv
Finále US Open Nadal Medveděv | Foto: ČTK

Přípravy na turnaj, který by se měl uskutečnit od 31. srpna do 13. září, pokračují. Už teď je ale jasné, že na tribunách nebudou diváci.

Úplné zrušení slavného tenisového turnaje si však USTA nepřeje. "Jsme přesvědčeni, že dokážeme zajistit zdraví a bezpečnost všech účastníků," oznámila asociace na oficiálních stránkách turnaje.

Ještě před US Open má na kurtech ve Flushing Meadows vypuknout tradiční Western&Southern Open. Do New Yorku se přesouvá ze Cincinnati.

"Stát New York je i nadále jedním z nejbezpečnějších míst v zemi, co se covidu-19 týče," vysvětlila USTA.

před 41 minutami

Sjezd ve Val di Fassa vyhrála Gutová a předstihla ve vedení SP Vlhovou

Sjezdařka Lara Gutová-Behramiová vyhrála v prvním závodu po mistrovství světa sjezd ve Val di Fassa. Švýcarka díky tomu v čele celkového pořadí Světového poháru vystřídala Slovenku Petru Vlhovou.

Závody ve Val di Fassa vynechává česká hvězda Ester Ledecká, protože se připravuje na mistrovství světa v paralelních disciplínách na snowboardu, které se uskuteční v pondělí a úterý ve slovinském středisku Rogla.

Dvojnásobná šampionka z Cortiny Gutová-Behramiová, vítězka super-G a obřího slalomu, zvítězila o dvě setiny před Rakušankou Ramonou Siebenhoferovou. Třetí skončila úřadující mistryně světa ve sjezdu Švýcarka Corinne Suterová.

Gutová-Behramiová načala svoji čtvrtou desítku výher v SP. V průběžném pořadí má 1047 bodů a před Vlhovou, jež ve sjezdu obsadila deváté místo, vede o 29 bodů.

V čele hodnocení disciplíny se drží zraněná Sofia Goggiaová, vítězka čtyř sjezdů v sezoně, která má na kontě 480 bodů. O druhé místo se dělí Suterová s Breezy Johnsonovou z USA a obě za Italkou zaostávají o 150 bodů. Ledecká je pátá a neúčastí ve Val di Fassa přišla o možnost obhájit druhé místo z minulé sezony.

Do konce ročníku mají ženy před sebou ještě dva sjezdy. Jeden v sobotu znovu ve Val di Fassa a poslední ve finále sezony ve švýcarském Lenzerheide.