Prahu jsem vždycky chtěla vidět, těší se Bouchardová. Složila obří poctu Kvitové

Sport Sport
25. 7. 2020 15:02
Nejen Simona Halepová nebo Belinda Bencicová, velkým tahákem srpnového Prague Open bude také Eugenie Bouchardová. Tenisově pohaslá, společensky stále velmi atraktivní hvězda, kterou ve finále Wimbledonu v roce 2014 smetla z kurtu Petra Kvitová.

Kanaďanka, v té době teprve dvacetiletý obrovský talent světového tenisu, uhrála ve svém životním duelu proti české ranařce pouhé tři hry. V prozatímní kariéře, která čítá čtyři vzájemné duely, pak Bouchardová proti Kvitové nezískala ani set.

3:6, 2:6, 3:6, 0:6, 3:6, 4:6, 3:6, 2:6. To je přehled všech setů, jež kanadská tenistka proti dvojnásobné wimbledonské šampionce odehrála. Není divu, že je Kvitová pro Bouchardovou noční můrou.

Projevilo se to nedávno, kdy byla vyzvána, aby z různých herních činností různých hráček sestavila ideální tenistku.

Kvitovou zmínila hned na prvním místě.

"Rozhodně bych vybrala její servis. Je levačka, což je samo o sobě velkou zbraní. Ona navíc podává velmi silově, rychle a je také obrovsky přesná. Už kvůli tomu nenávidím proti ní hrát," přiznala šestadvacetiletá rodačka z Montrealu.

Forhend by si Bouchardová vzala od třiadvacetinásobné grandslamové šampionky Sereny Williamsové, se svým bekhendem je naopak spokojená, a tak by si nechala svůj.

Nejlepší herní inteligenci a čtení hry podle ní reprezentuje letošní vítězka Australian Open Američanka Sofia Keninová. Fyzická kondice? Rumunka Simona Halepová. A od americké tenistky Alison Riskeové by si Bouchardová chtěla vypůjčit vůli vítězit a nevzdávat špatně rozehrané zápasy za žádných okolností.

Což by se jí rozhodně hodilo. Kanaďanka se od roku 2015 konstantně trápí, ve třech z pěti sezon měla na kontě více porážek než vítězství. Někdejší pátá hráčka světového žebříčku se tak momentálně nachází na neuvěřitelném 328. místě rankingu.

Musí tak nastupovat do těžkých kvalifikací větších turnajů, anebo spoléhat, že ji její stále výrazná popularita pomůže k obdržení divokých karet. Jako se tomu stálo právě v případě blížícího se pražského turnaje.

"Nikdy jsem nebyla v Praze, je to jedno z těch evropských měst, kam jsem se vždycky chtěla podívat, ale nikdy jsem neměla šanci. Strašně se těším a moc děkuji organizátorům, že mi nabídli divokou kartu," prohlásila Bouchardová v usměvavé zdravici.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Guterres si zajistil druhé funkční období v pozici generálního tajemníka OSN

Valné shromáždění OSN zvolilo Antónia Guterrese generálním tajemníkem na další pětileté funkční období. Portugalský politik byl jediným kandidátem a svůj post nakonec obhájil, aniž museli vyslanci 193 členských zemí jednotlivě odevzdávat hlasy. Informují o tom zahraniční tiskové agentury.

Guterres stojí v čele OSN od 1. ledna 2017 a jeho stávající mandát vyprší na konci letošního roku. Ve funkci generálního tajemníka by nyní mohl zůstat do konce roku 2026, kdy mu bude 77 let.

Rodáka z Lisabonu před vyvrcholením volby doporučila na druhý mandát 15členná Rada bezpečnosti OSN a Guterres už v pátek složil přísahu pro další funkční období. V březnovém dopise o své vizi na další roky jmenoval jako nejnaléhavější výzvy současnosti pandemii covidu-19, klimatické změny, znečištění ovzduší i oceánů, složité a zdánlivě nekonečné války i "prudce rostoucí nerovnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy