Video: Tenisové šílenství roku. Paire si s sebou do Washingtonu nepřivezl mozek

av av, www.youtube.com
2. 8. 2018 11:05
Francouzský tenista předvedl v americké metropoli těžko uvěřitelné výbuchy vzteku.
Video: Benoit Paire a jeho výbuch ve Washingtonu | Video: www.youtube.com

Washington - Benoit Paire znovu důrazně zabodoval v neoficiální soutěži o nejšílenějšího tenistu historie. Americká média mají jasno: Tohle je John McEnroe, verze 2.0.

Devětadvacetiletý hráč v závěru zápasu proti Kypřanovi Marcosu Baghdatisovi spustil lavinu negativních emocí. Odnesly to všechny jeho rakety i podavač míčků. Francouz totiž rozbité tenisové náčiní vzal a naházel jej do středu kurtu, zjevně jen proto, aby dětské tenisové pracovníky náležitě zaměstnal.

Proti mečbolu rodák z Avignonu ani nehrál, načež při cestě k síti ještě jednou mrštil raketou.

Nepochopitelné chování ocenili diváci zaslouženým pískotem. Paire, jehož nedokázal uklidnit ani empatický soupeř, jim za to při odchodu do šatny poslal pár ironických vzdušných polibků. 

Organizace ATP, která v podobných případech bývá co se pokut týče spíše opatrná, aby své rozmazlované hvězdy nenaštvala, tentokrát prokázala odvahu. Paire musí zaplatit 16 500 dolarů, což je více než dvojnásobek toho, co si ve Washingtonu vydělal.  

Sankce byla oficiálně udělena za hlasitou obscénnost, nesportovní chování a nedostatečnou snahu podat nejlepší možný výkon "Ano ano, je pravda, že jsem se včera rozčílil," napsal 55. tenista světového žebříčku na svůj Instagram.

"Co se mě týče, budu si pamatovat spíš to, že jsem na správné cestě a od začátku roku se zlepšuji. Kdo se chce zabývat tímhle, žádný problém, ale já už jsem to nechal za sebou," dodal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 56 minutami

Češi už požádali o příspěvek 5000 korun zhruba pro 211 tisíc dětí

Lidé již zažádali o jednorázový příspěvek 5000 korun asi pro 211 tisíc dětí. Uvedl to v úterý ráno na Twitteru ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Celkem by mohlo podle ministerstva dostat příspěvek 1,1 milionu domácností zhruba na 1,6 milionu dětí. Z nich pro 240 tisíc dětí dostanou lidé dávku automaticky, protože na ně již pobírají dětské přídavky. Výdaje na mimořádný příspěvek dosáhnou asi 7,8 miliardy korun. Příspěvkem chce vláda zmírnit dopady zdražování na rodiny.

Dávka je určena na všechny děti s trvalým pobytem a bydlištěm v Česku, kterým nebylo letos k 1. srpnu ještě 18 let, nebo které se do konce tohoto roku teprve narodí. Získat ji mohou rodiny s loňským hrubým příjmem do milionu korun. Domácnosti s přídavky na děti příspěvek dostávají automaticky a ostatní o něj musí požádat buď on-line na webu ministerstva, nebo osobně přes tzv. Czech Pointy. Celkem bylo podle dnešních informací Jurečky podáno už přes 132 tisíc žádostí, z toho přes on-line aplikaci asi 117 tisíc a na Czech Pointech přes 15 tisíc.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Čína uvalila sankce na sedm tchajwanských činitelů, Tchaj-pej to odsoudil

Čína uvalila sankce na sedm tchajwanských činitelů včetně diplomatické zástupkyně ve Spojených státech. Chce je tím potrestat za údajnou podporu nezávislosti Tchaj-wanu, uvedla agentura Reuters s odvoláním na čínská státní média. Tchajwanské ministerstvo zahraničí sankce odsoudilo a označilo je za zastrašování.

Sankce přicházejí poté, co na začátku srpna navštívila Tchaj-pej předsedkyně americké Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová. Podle Číny, která považuje demokraticky spravovaný Tchaj-wan za nedílnou součást svého území, krok vyslal špatný signál tchajwanským politickým silám usilujícím o nezávislost ostrova. V neděli a v pondělí byla na Tchaj-wanu také delegace amerického Kongresu.

Mezi osobami, na něž čínský úřad pro záležitosti Tchaj-wanu uvalil sankce, je nově šéfka diplomatického zastoupení Tchaj-wanu ve Spojených státech Siao Mej-čchin, předseda tchajwanské Rady národní bezpečnosti či politici z vládnoucí Demokratické pokrokové strany (DPP). Podle Pekingu osoby na sankčním seznamu "úmyslně zvýšily napětí v Tchajwanském průlivu a lehkomyslně podkopaly stabilitu a mír v regionu".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V pondělí přibylo v Česku 2881 případů covidu, pozitivní testy byly častější

V pondělí v Česku přibylo 2881 potvrzených případů koronaviru. Proti minulému týdnu je to mírný pokles. Méně se ale také testovalo, pozitivita byla u všech tří typů testů vyšší. Od víkendu se zvýšil počet hospitalizovaných, je jich téměř tisíc. Incidence se v posledních dnech mění jen minimálně, na 100 000 obyvatel připadá v uplynulém týdnu 116 nakažených. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

V mezitýdenním srovnání epidemie v ČR zpomaluje od konce července. Výjimkou byla sobota, kdy se počet nově nakažených proti předchozímu týdnu zvýšil asi o 50.

Trvale se ale snižuje také zájem o testy. V pondělí jich laboratoře provedly asi 10 000, zhruba o tisíc méně než o týden dříve. U nejpočetnějších diagnostických testů, které podstupují lidé vykazující příznaky nemoci, se covid prokázal u více než 36,5 procenta vzorků. Je to nejvyšší pozitivita zhruba za dva týdny. Preventivní testy odhalily covid u necelých devíti procent testovaných a epidemiologické testy, které se dělají například kvůli kontaktu s nakaženým, měly pozitivitu 23 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy