Video: Tenisové šílenství roku. Paire si s sebou do Washingtonu nepřivezl mozek

av av, www.youtube.com
2. 8. 2018 11:05
Francouzský tenista předvedl v americké metropoli těžko uvěřitelné výbuchy vzteku.
Video: Benoit Paire a jeho výbuch ve Washingtonu | Video: www.youtube.com

Washington - Benoit Paire znovu důrazně zabodoval v neoficiální soutěži o nejšílenějšího tenistu historie. Americká média mají jasno: Tohle je John McEnroe, verze 2.0.

Devětadvacetiletý hráč v závěru zápasu proti Kypřanovi Marcosu Baghdatisovi spustil lavinu negativních emocí. Odnesly to všechny jeho rakety i podavač míčků. Francouz totiž rozbité tenisové náčiní vzal a naházel jej do středu kurtu, zjevně jen proto, aby dětské tenisové pracovníky náležitě zaměstnal.

Proti mečbolu rodák z Avignonu ani nehrál, načež při cestě k síti ještě jednou mrštil raketou.

Nepochopitelné chování ocenili diváci zaslouženým pískotem. Paire, jehož nedokázal uklidnit ani empatický soupeř, jim za to při odchodu do šatny poslal pár ironických vzdušných polibků. 

Organizace ATP, která v podobných případech bývá co se pokut týče spíše opatrná, aby své rozmazlované hvězdy nenaštvala, tentokrát prokázala odvahu. Paire musí zaplatit 16 500 dolarů, což je více než dvojnásobek toho, co si ve Washingtonu vydělal.  

Sankce byla oficiálně udělena za hlasitou obscénnost, nesportovní chování a nedostatečnou snahu podat nejlepší možný výkon "Ano ano, je pravda, že jsem se včera rozčílil," napsal 55. tenista světového žebříčku na svůj Instagram.

"Co se mě týče, budu si pamatovat spíš to, že jsem na správné cestě a od začátku roku se zlepšuji. Kdo se chce zabývat tímhle, žádný problém, ale já už jsem to nechal za sebou," dodal.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Američané nedali vízum několika ruským senátorům, nedostanou se na summit OSN

Několik ruských senátorů nedostalo americké vízum a nemůže se zúčastnit nynější schůze Valného shromáždění OSN v New Yorku. Oznámila to v úterý ruská tisková agentura TASS a informaci potvrdila i mluvčí ruské diplomacie. Důvody odepření víz nejsou jasné.

Mezi senátory, kteří vízum nedostali, je vlivný předseda zahraničního výboru Rady federace Konstantin Kosačov, který patří v ruském parlamentu k nejčastějším a nejtvrdším kritikům americké zahraniční politiky. Kteří další členové horní parlamentní komory vízum nedostali, TASS neuvedl.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ruský hacker se přiznal k největší bankovní loupeži přes internet, hrozí mu až 20 let

Ruský hacker vydaný loni z Gruzie do USA se v pondělí v New Yorku přiznal k rozsáhlé internetové krádeži osobních dat klientů americké banky JP Morgan Chase. Oznámila to agentura Bloomberg. Šestatřicetiletý Andrej Ťurin má vyslechnout rozsudek manhattanského soudu v polovině února, hrozí mu trest vězení 15 až 20 let.

Ťurin podnikl útok proti americké bance před čtyřmi lety a zmocnil se dat 80 milionů jejích klientů. Ve své době to byla podle agentury AP největší internetová bankovní loupež na světě. Jeho oběťmi se rovněž staly finanční ústavy Fidelity Investments, E-Trade Financial a Dow Jones, burzovní zpravodajské weby a makléřské firmy.

Zdroj: ČTK
Další zprávy