Serena schytala největší debakl kariéry, proti Kontaové uhrála jedinou hru

1. 8. 2018 7:34
Serena Williamsová před pár týdny hrála o titul na Wimbledonu, turnaj na domácí půdě v San Jose pro ni ale skončil blamáží. Britce Johanně Kontaové v prvním kole podlehla za 52 minut 1:6, 0:6. Podle agentury AP šlo o nejtěžší porážku třiadvacetinásobné grandslamové šampionky v kariéře. "Taková prohra mě nerozhází, vím, že umím hrát bambilionkrát lépe," uvedla po utkání Williamsová. "A také si myslím, že ona hrála asi nejlepší zápas za poslední rok a půl."
Serena Williamsová
Serena Williamsová | Foto: Reuters

San Jose - Američanka Serena Williamsová utrpěla na turnaji v San Jose nejdrtivější porážku v kariéře. Bývalá světová jednička a vítězka 23 grandslamů uhrála proti Johanně Kontaové jediný game a britské tenistce po 51 minutách utrápeného vystoupení podlehla v prvním kole 1:6, 0:6.

Domácí favoritka si v úvodním gamu Silicon Valley Classic udržela servis, ale dalších 12 her už patřilo Kontaové, bývalé světové čtyřce a aktuálně 48. hráčce žebříčku. Williamsová se v něm po mateřské pauze vyšplhala už na 26. příčku.

"Ve druhém setu hrála fakt dobře. A v prvním setu jsem nebyla dost důrazná, takže jí rostlo sebevědomí a zápas jasně ovládla," řekla šestatřicetiletá Američanka, jež před necelými třemi týdny hrála finále Wimbledonu. Kontaová na londýnské trávě vypadla ve druhém kole.

V Kalifornii v úterý Williamsová odehrála teprve pátý turnaj po zářijovém porodu dcery. Až dosud v žádném zápase nezískala jen jediný game. Kanára dostala podeváté v úchvatné kariéře a poprvé po čtyřech letech.

"Samozřejmě nehrála na své tradiční úrovni, k ní měla daleko. Ale já se soustředila na sebe a je pro mě ctí být s takovou hráčkou na stejném kurtu. Pořád beru tento zápas s velkou pokorou," řekla Kontaová.

Podívejte se na sestřih zápasu

Tenisový turnaj žen v San Jose (tvrdý povrch, dotace 799.000 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Buzarnescuová (5-Rum.) - Vickeryová (USA) 6:3, 4:6, 6:3, Kontaová (Brit.) - S. Williamsová (6-USA) 6:1, 6:0, Watsonová (Brit.) - Liuová (USA) 6:4, 3:6, 6:4, Anisimovová (USA) - Wang Čchiang (Čína) 6:2, 7:5.