Krutý režim kvůli dopingu. Nadal ho chválí, Serena cítí diskriminaci, Šafářovou děsí jehly

Aleš Vávra Aleš Vávra
30. 7. 2018 11:05
Po předloňském skandálu pozitivně testované superhvězdy Marie Šarapovové se špičkoví tenisté musejí vyrovnávat s přísnějším režimem. Ne všichni jej snášejí dobře.
Wimbledon 2018, první den (Serena Williamsová)
Wimbledon 2018, první den (Serena Williamsová) | Foto: Reuters

Kauza Sereny Williamsové

Už v červnu vyšlo najevo, že se americká legenda Serena Williamsová po návratu na kurty stala častým terčem kontrol. Během několika měsíců se podrobila hned pěti antidopingovým kontrolám, zatímco jiní američtí hráči a hráčky byli testováni jen jednou či dvakrát.

"Překvapilo mě to. Nevěděla jsem, že mě kontrolovali třikrát víc, v některých případech i pětkrát víc než jiné hráčky," řekla během Wimbledonu držitelka třiadvaceti grandslamových trofejí. Více o tématu nechtěla hovořit

To se ale změnilo po dalším testu, který přišel v závěru července.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Podnikatel Zadeh vysoudil na státu deset tisíc za přísný režim vazby. Původně chtěl statisíce

Stát musí odškodnit odsouzeného podnikatele Shahrama Abdullaha Zadeha za to, že ho 41 dní nezákonně ponechal v přísnějším režimu vazby. Ve čtvrtek o tom pravomocně rozhodl pražský městský soud, který muži přiznal 10.250 korun s úroky. Zadeh se neúspěšně domáhal celkem 410 000 korun a také veřejné omluvy od ministerstva spravedlnosti. Stát mu nicméně bude muset zaplatit také náklady soudního řízení v řádu několika desetitisíců korun.

Íránský podnikatel s českým občanstvím byl ve vazbě nejprve od března 2014 do února 2016 kvůli podezření z miliardových daňových úniků při dovozu pohonných hmot. Na svobodu se dostal díky rekordní kauci 150 milionů korun. V prosinci téhož roku však putoval do vazební cely znovu, tentokrát kvůli ovlivňování svědků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy