Krutý režim kvůli dopingu. Nadal ho chválí, Serena cítí diskriminaci, Šafářovou děsí jehly

Aleš Vávra Aleš Vávra
30. 7. 2018 11:05
Po předloňském skandálu pozitivně testované superhvězdy Marie Šarapovové se špičkoví tenisté musejí vyrovnávat s přísnějším režimem. Ne všichni jej snášejí dobře.
Wimbledon 2018, první den (Serena Williamsová)
Wimbledon 2018, první den (Serena Williamsová) | Foto: Reuters

Kauza Sereny Williamsové

Už v červnu vyšlo najevo, že se americká legenda Serena Williamsová po návratu na kurty stala častým terčem kontrol. Během několika měsíců se podrobila hned pěti antidopingovým kontrolám, zatímco jiní američtí hráči a hráčky byli testováni jen jednou či dvakrát.

"Překvapilo mě to. Nevěděla jsem, že mě kontrolovali třikrát víc, v některých případech i pětkrát víc než jiné hráčky," řekla během Wimbledonu držitelka třiadvaceti grandslamových trofejí. Více o tématu nechtěla hovořit

To se ale změnilo po dalším testu, který přišel v závěru července.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Poslanci jednali o změnách v rozpočtu, navrhují přesuny za 279 miliard

Poslanci ve středečním druhém čtení návrhu státního rozpočtu na příští rok navrhli přesuny uvnitř rozpočtu v celkovém objemu zhruba 279 miliard korun. Je to víc než loni, kdy navrhli přesunout asi 177 miliard korun. Navržené přesuny představují zhruba 15 procent plánovaných výdajů rozpočtu. O všech návrzích a o rozpočtu jako o celku rozhodnou poslanci při jeho závěrečném schvalování 16. prosince. Poslance bude čekat hlasování o stovce návrhů.

Návrh rozpočtu počítá se schodkem 320 miliard. Nepočítá ale s dopady schváleného daňového balíčku, který podle dosavadních předpokladů připraví veřejné rozpočty asi o 130 miliard korun.

Poslanci chtějí přidávat peníze na sociální služby, školy nebo třeba na kulturu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy