Uslzená Kvitová i vzpomínky na zničená dvojčata. To jsou nejsilnější fotky US Open

Petra Kvitová
Flushing Meadows bylo poslední poslední dva týdny tenisovou bublinou, do které nesměl nikdo, kdo by nepatřil do tenisových týmů nebo k pořadatelům US Open.
Americký grandslam se kvůli pandemii covidu-19 odehrál před prázdnými tribunami, ale to neznamená, že by byl ochuzen o emoce.
Své může vyprávět například Brit Andy Murray, který potěšil své fanoušky u obrazovek epickým obratem z 0:2 na 3:2 v prvním kole proti Japonci Jošihitovi Nišiokovi.
Řekyně Maria Sakkariová si zase střihla odvetu s Američankou Serenou Williamsovou.
Foto: Reuters
Miroslav Harnoch Reuters Miroslav Harnoch, Reuters
15. 9. 2020 10:00
Podívejte se prostřednictvím fotografií, co přineslo uplynulé tenisové US Open.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy