US Open • Osmifinále • 17:09

Karolína Muchová - Wang Sin-jü

Konec zápasu
Karolína Muchová
Karolína Muchová
2
6
5
6
Wang Sin-jü
Wang Sin-jü
1
3
7
1

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z osmifinále ženského tenisového US Open mezi Karolínou Muchovou a Wang Sin-jü z Číny. Utkání začalo v neděli 3. září v 17:09.

Karolína Muchová momentálně uzavírá elitní desítku žebříčku WTA, čehož si dle svých slov hodně považuje a není divu, neboť je to velká odměna za celoživotní dřinu, která, jak vidno, nepřišla vniveč. Sedmadvacetiletá rodačka z Olomouce absolvovala nejlepší turnaj na antukovém grandslamu, na French Open nestačila až ve finále na světovou jedničku Igu Šwiatekovou ve třech setech. Že Češka umí i na tvrdém povrchu ukázala v Cincinnati, kde se prokousala rovněž do finále, v bitvě o titul prohrála s Američankou Gauffovou. Na US Open zatím Muchová neztratila jediný set, postupně si poradila s Australankou Hunterovou, Polkou Frechovou a Američankou Townsendovou.

Karolína Muchová

Česko

WTA: 10.

Věk: 27 let (21. 8. 1996)

Držení rakety: pravačka

Výška: 180 cm

Karolína Muchová ve 3. kole US Open
Karolína Muchová ve 3. kole US Open | Foto: Reuters

Wang Sin-jü bude v osmifinálovém klání plnit roli outsiderky, která ale určitě má možnost překvapit. Aktuálně 53. nejlepší tenistka světa v prvním kole ve dvou setech pokořila domácí Američanku Volynetsovou, ve druhém a třetím kole potřebovala tři sady na Španělku Sorribes Tormovou, respektive Slovenku Schmiedlovou. Jednadvacetiletá rodačka z Šen-čenu se na závěrečný grandslam sezóny naladila velmi dobře, když nejprve ovládla podnik kategorie ITF v Landisville, následně po úspěšné kvalifikaci v Clevelandu došla do čtvrtfinále, v němž prohrála po boji s Ruskou Alexandrovovou.

Wang Sin-jü

Čína

WTA: 53.

Věk: 21 let (26. 9. 2001)

Držení rakety: pravačka

Výška: 182 cm

Čínská tenistka Wang Sin-jü na US Open 2023.
Čínská tenistka Wang Sin-jü na US Open 2023. | Foto: Reuters

Na kurtu probíhá tradiční předzápasové rozpinkávání. Na podání začne Wang Sin-jü.

Zápas začal.

15:0

Wang Sin-jü odstartovala utkání esem.

30:0

Čínská tenistka se po servisu držela v tlaku, na závěr výměny přiměla sokyni k chybě bekhendovým čopem za základní čáru.

40:0

Znovu se Češka pokusila zpomalit tempo výměny bekhendovým čopem, v tomto případě balónek nepřeletěl síť.

0:1 Wang Sin-jü získává gem.

Wang Sin-jü zvolila podání ven z dvorce, světová desítka uzavřela úvodní gem střetnutí bekhendovým returnem za vymezený prostor.

0:15

Karolína Muchová nadále čeká na první získaný fiftýn, returnem se nechala zatlačit do defenzivy, soupeřce povolila náběh na síť a pokus o lob skončil v zámezí.

15:15

První bod sedmadvacetiletá rodačka z Olomouce získává zásluhou přímého bodu po podání ven z kurtu.

30:15

Forhendový return odletěl daleko za základní čáru.

30:30

Wang Sin-jü nastoupila do zápasu bez bázně a hany! Ve vyrovnané výměně se zničehonic rozhodla zariskovat, dělový forhendový return napálila přesně po pravé lajně.

40:30

Číňanka se opět nebála zariskovat, v tomto případě ovšem return z bekhendu doputoval do těsného autu.

1:1 Karolína Muchová získává gem.

Karolína Muchová srovnává na 1:1, když jí stačil jediný gembol, protihráčka jí pomohla nevynucenou bekhendovou chybou za zadní lajnu.

0:15

Fantazie! Česká tenistka správně odhadla, kam bude sokyně u sítě forhendem útočit a v nekomfortní pozici vykouzlila zprava parádní křižný forhendový prohoz.

15:15

Přímý bod po podání ven z dvorce.

15:30

Karolína Muchová skvěle zvládla dva obranné údery, aby následně přešla do ofenzivy forhendem po pravé čáře, ten byl zároveň vítězným balónem.

15:40

Dva brejkboly! Světová desítka přešla na síť po dobře provedeném bekhendovém čopu, bekhendovým volejem pak zahrála soupeřce do protipohybu.

2:1 Karolína Muchová získává gem.

Karolína Muchová odskakuje do vedení o brejk. Trpělivě se bránila bekhendovými čopy, po tom posledním Číňanka uspěchala forhendovou střelu, tu usměrnila až za základní čáru.

0:15

Je zřejmé, že Česku dnes nečeká vůbec nic snadného. Wang Sin-jü ve většině případů pálí do míčku hlava nehlava a teď slavila úspěch, křižným bekhendem zleva přiměla soupeřku k dlouhému bekhendu.

15:15

Zaútočit samozřejmě umí i Češka, jež v důležitý okamžik vypálila forhend k základní čáře, protihráčka vracela bekhend do autu.

15:30

Po slabším druhém podání Češky vypálila Wang Sin-jü nechytatelný forhendový return do pravého růžku.

30:30

V nečekaný okamžik se světová desítka rozhodla pro zkrácení hry, překvapená čínská tenistka na dlouhou ruku hrála míček do sítě.

30:40

Brejkbol pro Wang Sin-jü, jež vypálila bekhendový return na tělo favoritky, ta odpověděla bekhendem pod pásku.

40:40

Uvidíme shodu, protože Wang Sin-jü vypálila forhendový return daleko za základní lajnu.

A:40

Eso po podání ven z dvorce znamená gembol.

40:40

Wang Sin-jü si vynutila další shodu. Měla štěstí, protože v závěru delší výměny se Češka pokusila přejít do ofenzivy, ale bekhend jí nevyšel, prim hrála páska.

40:A

Druhý brejkbol pro Wang Sin-jü, která si poradila s těžkým returnem z bekhendu, světová desítka vzápětí vystřelila forhendem pod pásku.

2:2 Wang Sin-jü získává gem.

Vyrovnáno! Jednadvacetiletá rodačka z Šen-čenu proti druhému podání sokyně vystoupila více do kurtu a vyslala ostrý bekhendový return kros, po němž favoritka balónek jenom slabě ztlumila před sebe.

15:0

Přímý bod po servisu ven z kurtu.

15:15

Po prudkém forhendovém returnu Karolína Muchová vyrazila k síti, bekhendovým volejem ještě umocnila svůj tlak a následný forhend proměnila ve winner.

15:30

Páska pomohla české tenistce, protože kraťas soupeřky nadzvedla, vzápětí zkontrolovala její postavení a křižný bekhend umístila mimo dosah Číňanky.

15:40

To by šlo! Karolína Muchová správně očekávala, že po servisu ven z dvorce přijde úder na opačnou polovinu, dostala se k míčku včas a vyslala vítězný bekhend po lajně. Dva brejkboly.

3:2 Karolína Muchová získává gem.

Uspěchaný útok Wang Sin-jü po kratším returnu světové desítky, forhendem se ustřelila výrazně za základní čáru. Česká hráčka tak opět disponuje výhodou brejku.

15:0

Po podání ven z dvorce zaútočila Karolína Muchová forhendem na druhou stranu, soupeřka odpálila míček za vymezený prostor.

30:0

Return z forhendu nepřeletěl síť.

40:0

Druhý přímý bod v řadě přináší favoritce výhodu tří gembolů.

40:15

Čistá hra se nekoná. Sedmadvacetiletá olomoucká rodačka chtěla zaskočit sokyni kratším křižným bekhendem inside out, míček dopadl do deblového koridoru.

40:30

Wang Sin-jü odvrací i druhý gembol, když nasměrovala bekhendový return těsně k základní čáře, česká tenistka nezvládla bekhendem balónek poslat přes pásku.

40:40

O třetí gembol se Karolína Muchová sama připravila dvojchybou.

A:40

Výborně. Po kvalitním servisu vyrazila Češka k síti, po forhendu si před následnou smečí musela rukou na okamžik zastínit oči před sluncem, načež vyslala míček na volnou pravou polovinu.

4:2 Karolína Muchová získává gem.

Brejk potvrzen! Karolína Muchová trestala forhend Číňanky, jež postrádal razanci, kterou si situace vyžadovala, zleva vyprodukovala bekhendový winner kros.

0:15

Přechod na síť Wang Sin-jü vůbec nevyšel. První pokus o prohoz ještě přečetla, proti bekhendu soupeřky již byla krátká.

15:15

Světová desítka zkusila zariskovat bekhendovým returnem do levého růžku, balónek vyletěl za základní lajnu.

15:30

S kratším forhendovým čopovaným returnem si jednadvacetiletá rodačka z Šen-čenu neporadila, odpověděla forhendovým čopem do autu.

15:40

Další dva brejkboly pro světovou desítku! Forhendovým returnem po levé lajně získala tlak, z opačné strany pak vypálila forhend do protipohybu Číňanky.

5:2 Karolína Muchová získává gem.

Karolína Muchová vede už o dva brejky po výměně stran půjde podávat na vítězství v prvním setu. Wang Sin-jü vsadila vše na jednu kartu a po servisu zaútočila forhendem o kousek vedle pravé čáry.

15:0

Bekhendový return doputoval o pár čísel za základní čáru.

15:15

Světová desítka vzápětí trefuje dvojchybu.

15:30

Wang Sin-jü získala tlak hned z returnu, následně soupeřku rozběhala a ve finále ji přiměla k vynucené bekhendové chybě.

30:30

Přímý bod po podání ven z dvorce.

30:40

Brejkbol pro čínskou tenistku, jež uspěla returnem k základní čáře, Češka odpověděla příliš dlouhým bekhendem.

5:3 Wang Sin-jü získává gem.

První sada nekončí! Opět Wang Sin-jü postoupila do kurtu proti druhému servisu sokyně, na razantní bekhendový return kros Muchová nenašla přesnou reakci.

0:15

Jednadvacetiletá rodačka z Šen-čenu otevřela devátou hru dvojchybou.

15:15

Bekhendový return skončil v síti.

30:15

Ofenzivní forhend vyslala světová desítka přesně na základní čáru, u sítě potom umístila bekhendový volej do výrazného autu.

30:30

Return z forhendu měl výbornou razanci, překvapená Wang Sin-jü balónek pouze slabě ztlumila před sebe.

30:40

Setbol! Čínská hráčka nepotrestala krátký return protihráčky, ba naopak zaútočila forhendem do sítě.

40:40

Přímý bod po podání ven z dvorce, set stále pokračuje.

40:A

Delší výměnu Karolína Muchová měla od returnu pevně pod kontrolou, soupeřku dostávala pod čím dál tím větší tlak, nakonec se z druhé strany dočkala přetaženého bekhendu. Druhý setbol.

6:3 Karolína Muchová získává gem a set.

Karolína Muchová získává první sadu! Potrestala ne příliš povedené zkrácení hry Číňanky, po němž zachovala chladnou hlavu, počkala si na pohyb konkurentky a bekhend umístila na odkrytou levou polovinu.

Začíná druhý set.

0:15

Do druhého dějství vstoupila lépe returnující Wang Sin-jü, která si počkala na nevynucenou chybu soupeřky z bekhendu do sítě.

15:15

Chybuje také Číňanka, která plnila roli útočící tenistky, ovšem v závěru výrazně přetáhla forhendovou ránu.

15:30

Wang Sin-jü měla velké štěstí, že její forhend těsně přeletěl síť, dosti zaskočená favoritka následně bekhendovým čopem nepřepinkla pásku.

30:30

Přímý bod po servisu ven z dvorce.

40:30

Dělové podání na téčko ztlumila Wang Sin-jü pouze rámem rakety a čelí tak gembolu.

40:40

Po dalším povedeném servisu se světová desítka vydala k síti, bohužel nalitý forhendový volej poslala pod pásku.

40:A

Karolína Muchová čelí brejkbolu. Neporadila si s nabíhaným bekhendem Číňanky, pokus o lob zamířil do výrazného autu.

40:40

V důležitou chvíli Češku podržel servis, přímý bod vrací skóre v gemu do shody.

A:40

Wang Sin-jü returnem získala tlak pro sebe, v pokračující výměně ovšem napálila forhend hraný poměrně dost u těla do sítě.

40:40

Na recept pod nohy Karolína Muchová recept nenašla, bekhendem jenom rozvlnila síť.

40:A

Wang Sin-jü se hecuje, protože opět získává výhodu brejkbolu. Vůbec ji nerozhodila skutečnost, že soupeřka naběhla k síti a vyprodukovala vítězný bekhendový prohoz po levé čáře.

40:40

Jednadvacetiletá rodačka z Šen-čenu cítila šanci, jenže nevyužila, protože uspěchala forhendový útok a míček napálila do koridoru pro debl.

A:40

Eso na téčko. Gembol.

40:40

Ale ani teď není konec gemu! Karolína Muchová obdržela míček do bekhendu, z nějž střílela až za základní lajnu.

A:40

Forhendový return odletěl daleko za základní čáru.

40:40

Proti dalšímu gembolu přichází dvojchyba.

A:40

Na podání na téčko si Wang Sin-jü sáhla pouze rámem rakety.

40:40

Varianta servis - síť nevyšla, dobře myšlený bekhendový volej spadl o kousek vedle levé čáry.

40:A

Brejkbol. Wang Sin-jü vypálila ostrý forhendový return pod nohy protihráčky, jež vrátila bekhend výrazně za vymezené území.

0:1 Wang Sin-jü získává gem.

Přes deset minut trvající gem získává returnující Číňanka! V tlaku přešla k síti, kde se jí povedl razantní bekhend, Češka na dlouhou ruku odehrála balónek těsně za základní čáru.

15:0

Jednadvacetiletá rodačka z Šen-čenu odvážně naběhla k síti, soupeřka odehrála lob za základní lajnu.

15:15

Vyrovnání skóre v gemu Číňanka připustila dvojchybou.

30:15

Returnem česká tenistka získala aktivnější postavení ve výměně, aby následně vystřelila forhendem do sítě.

30:30

Další útok vyšel olomoucké rodačce o poznání lépe, skvěle se srovnala na bekhend a trefila odkrytý levý růžek.

30:40

Vyšlo to! Karolína Muchová potrestala skutečnost, že u sítě stojící Wang Sin-jü zaútočila bekhendem přímo do Češky, ta obranným bekhendem našla volnou část kurtu. Brejkbol.

1:1 Karolína Muchová získává gem.

Příliš dlouho se Wang Sin-jü z výhody brejku neradovala. Podání ještě zvládla, v pokračující výměně však vyrobila nevynucenou forhendovou chybu.

0:15

Tentokráte byla Číňanka v ofenzivě o poznání jistější, trpělivě zaměstnávala bekhend soupeřky, ta na závěr přetáhla bekhendový čop.

15:15

Odvážně Karolína Muchová vystartovala k síti, a přestože dostala nepříjemný míček pod nohy, tak zvládla bekhendový volej usměrnit k volné pravé lajně.

15:30

Wang Sin-jü dává jasně najevo, že se nevzdá bez boje. Postupně bekhendy mířila čím dál tím blíže k pravé lajně, až tím posledním umístila míček mimo dosah sokyně.

30:30

Přímý bod po podání na téčko.

30:40

Opět evidujeme brejkbol. Dvěma tvrdým střelám se světová desítka ubránila, po té třetí střílela křižným bekhendem do sítě.

1:2 Wang Sin-jü získává gem.

Také třetí gem druhé sady patří tenistce na příjmu. Češka zaútočila forhendem hned po servisu, míček spadl za vymezené území.

0:15

Servisem si Wang Sin-jü otevřela pravou polovinu kurtu, aby následně zaútočila forhendem o kousek za zadní lajnu.

0:30

Karolína Muchová umí překvapit! Skvěle se natáhla za forhendem a zprava dokonale zaskočila protihráčku křižnou ránou.

0:40

Světová desítka disponuje várkou tří brejkbolů, po solidním returnu vystřelila Číňanka forhend do koridoru pro debl.

15:40

Češka se rozhodla po returnu naběhnout k síti, jenže míček přizvedla páska, proto měla Wang Sin-jü poměrně snadnou práci při bekhendovém prohozu.

30:40

Úspěšně čínská tenistka odvrací i druhý brejkbol, když zpomalila rytmus čopem a behendový čop konkurentky posléze skončil v síti.

2:2 Karolína Muchová získává gem.

Do třetice už to vyšlo! Wang Sin-jü se nebála zariskovat a forhend ihned po podání tlačila k levé lajně, míček poslala těsně vedle ní.

15:0

Přímý bod po servisu na tělo.

15:15

Bekhendovou přestřelku ovládla čínská tenistka, jež poslední střelu konkurentky nechala doletět za základní lajnu.

15:30

Varianta servis - síť se úspěchem nesetkala, volej hraný na dlouhou ruku světová desítka nasměrovala do území pro čtyřhru, načež kontrolovaně spadla na zem.

30:30

Sedmadvacetiletá rodačka z Olomouce přešla do ofenzivy křižným bekhendem zleva, u sítě potom bez problémů zapsala vítězný forhendový volej.

30:40

A brejkbol uvidíme i pátém gemu. Karolína Muchová dostala tvrdou střelu na tělo, vysoký bekhend doputoval do zámezí, byť těsného.

2:3 Wang Sin-jü získává gem.

Proti brejkbolu dvojchyba, Wang Sin-jü bude mít třetí pokus k potvrzení zisku brejku ve druhé sadě.

0:15

Česká tenistka si bez problémů poradila s protihráčku naběhnuvší k síti, prohodila ji bekhendem po levé čáře.

15:15

Bezchybná Číňanka v ofenzivě, zaútočila forhendem k levé lajně a protihráčka odpověděla forhendem do sítě.

30:15

Sebevědomí tedy Wang Sin-jü rozhodně nechybí, nebála se zariskovat při forhendu a trefila volný pravý růžek.

40:15

Přímý bod po servisu ven z dvorce.

40:30

Bekhendový return vyšel na jedničku, překvapená Wang Sin-jü vracela bekhend do středu sítě.

2:4 Wang Sin-jü získává gem.

Wang Sin-jü na třetí pokus potvrzuje brejk a vede 4:2! V delší výměně byla trpělivější tenistkou, soupeřka nevynuceně chybovala křižným bekhendem.

0:15

A Karolína Muchová nezačíná vůbec dobře ani další gem, po dobrém podání napálila forhend za základní čáru.

0:30

Situace se opakovala. Kvalitní servis, po němž ale světová desítka vystřelila forhendem za vymezené území.

15:30

Bekhendový return nepřeletěl síť.

30:30

Druhý přímý bod v řadě, Wang Sin-jü zkazila pro změnu forhendový return.

30:40

Potřetí v průběhu jednoho gemu chybovala Češka druhým úderem ve výměně, a proto čelí brejkbolu.

40:40

Krátký return potrestala sedmadvacetiletá rodačka z Olomouce bez servítek, forhendem pálila do protipohybu soupeřky.

A:40

Return z forhendu doputoval o kousek za základní lajnu.

3:4 Karolína Muchová získává gem.

Gem, který by Karolínu Muchovou určitě mohl nakopnout. Světová desítka otočila skóre z 0:30, jediný gembol proměnila esem na téčko.

0:15

Forhendový return do forhendu protihráčky byl provedený na jedničku, soupeřka totiž nasměrovala balónek do středu sítě.

15:15

U sítě si Wang Sin-jü počínala nekompromisně, dostatečně prudký a přesný forhend poslala mimo dosah favoritky.

15:30

Další nevynucená chyba čínské tenistky, ihned po returnu vypálila forhendem pod pásku.

15:40

Důležité dva brejkboly! Wang Sin-jü situace pod tlakem teď nezvládá ideálně, forhendem zaútočila vedle levé čáry.

4:4 Karolína Muchová získává gem.

Karolína Muchová využila hned ten první a srovnává na 4:4! Opět vyšel return do forhendu sokyně, jejíž úder páska posunula do zámezí.

15:0

Po kvalitním servisu Češka vypálila ještě lepší forhend po pravé lajně, konkurentka na dlouhou ruku hrála balónek do autu.

30:0

Přímý bod po podání na téčko.

40:0

V náběhu na síť vyzkoušela olomoucká rodačka kraťas z forhendové strany, který Číňanka stihla, leč na dlouhou ruku míček odehrála jenom do autu.

5:4 Karolína Muchová získává gem.

Brejk potvrzený čistou hrou a Karolína Muchová po krátké přestávce bude usilovat o uzavření střetnutí na příjmu. Servis ven z dvorce Wang Sin-jü zreturnovala za základní čáru.

0:15

Start desátého gemu vyšel světové desítce na jedničku, v ideální moment naběhla k síti a bekhendovým volejem poslala míček mimo dosah soupeřky.

0:30

Konec zápasu je zase o kousek blíž, Wang Sin-jü si neporadila s delším bekhendem Češky a sama usměrnila bekhend o kousek za základní lajnu.

15:30

Vysoký obranný forhend olomoucké rodačky byl příliš krátký, čínská tenistka zachovala chladnou hlavu a smečovala neomylně do středu.

30:30

Češka si všimla, že konkurentka naběhla k síti, proto v poslední chvíli musela změnit úmysl a bekhendem nepřehodila pásku.

40:30

Přímý bod po servisu na téčko.

5:5 Wang Sin-jü získává gem.

Drama pokračuje! Wang Sin-jü proměnila gembol nekompromisním servisem na téčko, za nímž soupeřka ani nezkusila natáhnout raketu.

15:0

Na jedničku provedený přechod k síti, Karolína Muchová zde vyslala vítězný forhendový volej do protipohybu sokyně.

15:15

Na druhý pokus byla sedmadvacetiletá rodačka z Olomouce u sítě neúspěšná, forhendový stopvolej skončil na pásce.

30:15

Přímý bod po servisu ven z dvorce.

30:30

Forhendový volej Češky z větší vzdálenosti postrádal potřebnou razanci, Wang Sin-jü následně uspěla forhendovým prohozem po pravé čáře.

40:30

Číňanka si byla moc dobře vědoma, že brejkbol je blízko, zajímavou přestřelku ovšem uzavřela příliš dlouhým bekhendem.

40:40

Dvojchyba a shoda.

40:A

Wang Sin-jü tentokráte už brejkbol získala! Trpělivě držela balónek ve výměně, kterou protihráčka zakončila nevynucenou forhendovou chybou.

5:6 Wang Sin-jü získává gem.

Wang Sin-jü půjde podávat na prodloužení zápasu o třetí set! Potrestala nepovedený kraťas soupeřky, forhendový prohoz po pravé lajně neměl chybu.

15:0

Karolína Muchová se velmi dobře bránila střelám soupeřky, ve finále při snaze o přechod do útoku vypálila bekhend vedle levé čáry.

30:0

Forhendový return doputoval do koridoru pro debl.

40:0

Tři setboly! S returnem si ještě Karolína Muchová poradila, následně ovšem vyprodukovala nevynucenou bekhendovou chybu.

40:15

Proti prvnímu setbolu Číňanka udělala dvojchybu.

40:30

S vyšším returnem si Wang Sin-jü neporadila, forhendem útočila pouze pod pásku.

40:40

Tak pozor, ani třetí setbol nekončí úspěchem, čínská hráčka ihned po servisu vypálila bekhend vedle levé čáry.

A:40

Čtvrtý setbol a naprosto zasloužený. Wang Sin-jü dělovými forhendy bušila do obrany protihráčky, až nakonec u sítě poslala mimo její dosah volej.

40:40

Risk vyšel. Pod velkým úhlem si Karolína Muchová troufla na bekhend po levé lajně, balónek napálila přesně do růžku.

A:40

Číňanka vystartovala po kvalitním podání k síti, odkud neomylně smečovala. Pátý setbol.

40:40

Na síti uspěla i Češka, která dostala nalitý míček na forhend, ten poslala na volnou levou stranu.

A:40

Šestý setbol pro Číňanku, které stále chybí udělat ten poslední potřebný krůček. Ve výměně diktovala tempo, světová desítka finálním forhendem trefila síť.

5:7 Wang Sin-jü získává gem a set.

O první čtvrtfinalistce rozhodne třetí set! Karolína Muchová se rozhodla vyzkoušet bekhendový čop, míček jím však nasměrovala do velkého autu.

Začíná třetí set.

0:15

Ani třetí sadu Češka nezahajuje dobře, okamžitě po podání vypálila bekhend za základní čáru.

0:30

A další nevynucení chyba česká tenistky, která pro změnu odpálila do sítě bekhendový čop.

15:30

Chybovat nezapomněla ani Wang Sin-jü, zprava vyprodukovala křižný forhend do poměrně výrazného zámezí.

30:30

Jednadvacetiletá rodačka z Šen-čenu dostala nepříjemný balónek pod nohy, forhendem trefila deblový koridor.

30:40

Dvojchyba a brejkbol.

40:40

Číňanka musí o brejk bojovat přes shodu. Zajímavý pokus s vysokým forhendem nevyšel, balónek spadl za vymezený prostor.

A:40

Přímý bod po servisu na téčko.

1:0 Karolína Muchová získává gem.

Karolína Muchová odvrátila jeden brejkbol, aby nakonec uhájila úvodní gem třetí sady při vlastním podání, Číňanka jí po kvalitním returnu pomohla pokaženým forhendem do sítě.

0:15

Wang Sin-jü startuje na servisu dvojchybou.

0:30

Ano! Nejprve Češka vymetla oba růžky, načež jí nevyšel úplně ideálně kraťas, ale vše napravila skvělým forhendovým volejem zprava kros, za nímž se soupeřka natahovala neúspěšně.

15:30

Return z forhendu nepřeletěl síť.

30:30

S velkými problémy vrátila Češka dělový forhendový volej soupeřky, proti forhendovému stopvoleji již byla bezmocná.

40:30

Přímý bod po podání ven z dvorce.

40:40

Shoda. Po vysokém bekhendovém returnu Wang Sin-jü evidentně uspěchala útok, křižnou střelu napálila pod pásku.

A:40

Return z forhendu zamířil za základní čáru.

40:40

Kraťas Češce nevyšel úplně ideálně, vše ale napravila parádním křižným forhendovým prohozem, po němž Číňanka usměrnila volej za základní čáru.

A:40

Světová desítka si šla pro brejkbol na síť, forhendový prohoz ovšem tečovala jenom rámem rakety.

1:1 Wang Sin-jü získává gem.

Karolína Muchová získala drtivý tlak bekhendem po levé čáře, jenže u sítě si nepočínala vůbec dobře, hru zakončila forhendovým volejem pod pásku.

0:15

S ostrým returnem si ještě olomoucká rodačka poradila, za bekhendem po levé lajně už ani nezkoušela běžet.

15:15

Konečně světová desítka uspěla i u sítě, nadvakrát forhendovým volejem prolomila pevnou defenzivu sokyně.

30:15

Podobných úderů více! Wang Sin-jü zůstala stát na základní čáře jako opařená poté, co soupeřka vypálila světový bekhend po levé lajně.

40:15

Dva gemboly. Jednadvacetiletá rodačka z Šen-čenu se opět musela smířit s rolí bránící tenistky, závěrečný bekhend po levé lajně spadl těsně vedle čáry.

40:30

Fantastický forhendový return kros, proti této dělovce neměla česká tenistka žádnou šanci.

40:40

Dvojchyba znamená shodu.

A:40

Parádní přechod k síti a ještě lepší forhendový volej na otevřenou levou polovinu znamená třetí gembol v gemu.

2:1 Karolína Muchová získává gem.

Zatnutá pěst Karolíny Muchové, jež přes shodu vybojovala i druhý gem při vlastním servisu v rozhodující sadě. Češka si troufla na zkrácení hry, za míčkem letícím těsně za pásku Číňanka vůbec nezačala běžet.

0:15

Wang Sin-jü diktovala tempo výměny, ovšem přesnou ruku až do závěru výměny neudržela, finální bekhend umístila o pár čísel za základní čáru.

15:15

Tentokráte byla Karolína Muchová bez šance. Na dělový forhend do levého rohu si sice sáhla, ale míček poslala do výrazného zámezí.

15:30

Po returnu pod nohy volila Číňanka forhend hraný brzy po odskoku, páska následně vychýlila míček do autu.

15:40

Dva brejkboly! Wang Sin-jü nepotrestala slabší bekhendový return sokyně, naopak forhend napálila až za základní čáru.

3:1 Karolína Muchová získává gem.

Výhoda brejku je tu! Karolína Muchová proti slabému druhému podání vypálila ostrý forhendový return pod nohy konkurentky, jež nezvládla vrátit bekhend přes pásku.

15:0

Velmi dobře vstoupila světová desítka i do pátého gemu, v němž soupeřku honila zleva doprava a dočkala se její chyby z bekhendu.

30:0

Přímý bod po podání na téčko.

40:0

Return z bekhendu zamířil za základní čáru.

40:15

Čistá hra se nekoná. Olomoucká rodačka vystartovala k síti okamžitě po servisu, bekhendový volej hraný pod nohama nasměrovala do pásky.

4:1 Karolína Muchová získává gem.

Karolína Muchová potvrzuje brejk a vede 4:1! Nechala hrát soupeřku, bekhendový čop jí sice nevyšel úplně ideálně, ale právě po něm Číňanka paradoxně udělala forhendovou chybu do sítě.

0:15

Wang Sin-jü otevřela šestý gem svou pátou dvojchybou.

0:30

Jednadvacetiletá rodačka z Šen-čenu je pod tlakem. Plnila ve výměně roli aktivnější tenistky, ale na závěr přetáhla forhend.

0:40

Přestože bekhend čínské tenistky přizvedla páska, tak vystartovala k síti a proti bekhendovému prohozu hrála forhendovým volejem právě do sítě, takže čelí třem brejkbolům!

15:40

Eso na téčko.

5:1 Karolína Muchová získává gem.

Karolína Muchová se chystá podávat na vítězství! Proti soupeřce u sítě volila lob z bekhendu, konkurentka volej přes hlavu nevrátila přes pásku.

15:0

Forhendový return odletěl za základní čáru.

30:0

Wang Sin-jü už není v tak dobrém rozpoložení, jako tomu bylo ve druhém setu, nyní jednoduchý forhend poslala do velkého autu.

30:15

Jednadvacetiletá Číňanka si poradila s dělovým forhendem na tělo, dokonce bekhendem k pravé čáře zaznamenala winner.

40:15

Přímý bod po servisu na téčko, olomoucká rodačka má dva mečboly!

6:1 Karolína Muchová získává gem, set a zápas.

Karolína Muchová je první známou čtvrtfinalistkou! Při mečbolu se trefila do servisu na téčko, Wang Sin-jü returnovala bekhendem na dlouhou ruku do autu.

Karolína Muchová zvládla dramatické osmifinálové klání US Open, po více jak dvou a půl hodiny trvající bitvě udolala Číňanku Wang Sin-jü po setech 6:3, 5:7 a 6:1.

První sada nabídla hned šest ztrát podání. Ovládla ji světová desítka, která čtyřikrát uspěla na příjmu, a proto jí stačilo udržet si servis pouze dvakrát. Ve druhém dějství měla navrch Číňanka, jež třikrát odskočila do výhody brejku, ale soupeřka se vždy dokázala vrátit do hry, rozhodující byl až brejk za stavu 5:5, po němž Wang Sin-jü konečně brejk potvrdila a vynutila si třetí sadu.

Karolína Muchová v úvodním gemu třetí sady musela odvracet jeden brejkbol, což zvládla a získala hru pro sebe, načež protihráčka zvládla srovnat, ale od té doby vládla sedmadvacetiletá rodačka z Olomouce, jež získala všech pět zbývajících her a stala se tak první známou čtvrtfinalistkou letošního US Open.

Ve čtvrtfinále se Karolína Muchová utká s vítězkou zápasu Sorana Cirsteaová - Belinda Bencicová.

STATISTIKY UTKÁNÍ

Esa: 3 - 3

Dvojchyby: 7 - 5

Úspěšnost 1. podání: 57 % - 57 %

Body po 1. podání: 65 % - 53 %

Body po 2. podání: 39 % - 34 %

Ubráněné brejkboly: 5/11 - 4/13

Vítězné údery: 32 - 21

Nevynucené chyby: 37 - 42

Vyhrané míče na síti: 16/28 - 13/27

Karolína Muchová ve 3. kole US Open
Karolína Muchová ve 3. kole US Open | Foto: Reuters

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů z US Open se budu těšit na počtenou.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy