"Tohle by říkat neměl." Šéf turnaje ve Vídni zkritizoval upřímného Djokoviče

Sport Sport
3. 11. 2020 12:20
Novak Djokovič utrpěl ve Vídni šokující debakl s italským lucky loserem Lorenzem Sonegem. Navíc rozzlobil tenisové fanoušky i šéfa turnaje svými vyjádřeními.
Novak Djokovič v utkání s Lorenzem Sonegem
Novak Djokovič v utkání s Lorenzem Sonegem | Foto: Reuters

Sedmnáctinásobný grandslamový šampion dlouho držel sezónní neporazitelnost, v závěru specifického ročníku ale zažil tři nepříjemné momenty.

Diskvalifikace z US Open.

Jednoznačná porážka s Rafaelem Nadalem ve finále Roland Garros.

A nakonec vídeňská ostuda.

Porážka 2:6, 1:6 se Sonegem byla jednou z nejtěžších v celé Srbově kariéře, Djokovičovi však příliš nevadila.

I tak si totiž s předstihem zajistil post světové jedničky až do konce sezony. A to byl jeho hlavní aktuální cíl.

Na tenisového krále se po porážce snesla velká kritika. Fanouškům se nelíbilo, jak Djokovič k duelu přistoupil. Podezírali ho z odevzdání duelu a tedy z chování nehodného nejlepšího hráče planety.

Sám Djokovič navíc před odjezdem z rakouské metropole dal jejich slovům za pravdu. V upřímném vyjádření přiznal nedostatek motivace.

"Ano, udržení postu jedničky až do konce sezony na mě mělo vliv. Splnil jsem, co jsem potřeboval. Jdu dál a s dnešní porážkou jsem absolutně v pohodě. Dívám se dopředu," prohlásil Djokovič, jehož posledním letošním podnikem bude Turnaj mistrů v Londýně.

Upřímnost srbského šampiona příliš neocenil ředitel vídeňského turnaje Herwig Straka. 

"Není mezi námi žádná zášť, v zásadě spolu máme velmi dobrý vztah. Nicméně to, jak v pátek hrál plus jeho následná prohlášení, to bylo zbytečné," podotkl šéf turnaje.

"I když si něco takového myslíte, neměli byste o tom otevřeně mluvit na tiskové konferenci," dodal.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Hodnota veřejných zakázek loni stoupla na 715 miliardy korun

Hodnota veřejných zakázek loni meziročně vzrostla o 5,5 procenta na 715 miliard korun. Její podíl na HDP meziročně vzrostl o 0,87 procentního bodu na 12,65 procenta. Vyplývá to z výroční zprávy ministerstva pro místní rozvoj (MMR), kterou v pondělí projedná vláda.

"Ačkoliv byl ekonomický vývoj České republiky v roce 2020 negativně poznamenán epidemií covid-19, samotný rozsah trhu veřejných zakázek významně zasažen nebyl. Jde zřejmě o důsledek faktu, že výdaje na nákupy od externích subjektů byly ve veřejných rozpočtech naplánovány na podzim 2019. Tedy ještě v situaci, kdy žádná epidemie v České republice nebyla a ani nebyla předpokládána," uvádí MMR ve své zprávě.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Úrokové sazby hypoték stouply v květnu počtvrté v řadě, ukázal index

Úrokové sazby hypoték míří čtvrtý měsíc v řadě vzhůru. Vyplývá to z výsledků Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů, podle kterého v květnu vzrostly průměrné sazby na 2,15 procenta z dubnových 2,12 procenta. Hranici dvou procent překročily v březnu.

Odborníci očekávají, že ke konci roku se sazby mohou vyšplhat až ke třem procentům. V důsledku rostoucích cen nemovitostí současně roste i průměrná cena hypotéky, která aktuálně dosahuje 2,925.582 Kč. Před dvěma lety přitom byla o 30 procent níže.

Zdroj: ČTK
Další zprávy