To je tažení. Ruský tenista Rubljov už je v semifinále, i když neodehrál jediný zápas

Sport ČTK Sport, ČTK
11. 3. 2021 15:02
Ruský tenista Andrej Rubljov zatím na turnaji v Dauhá neodehrál jediný zápas, přesto už je v semifinále.
Andrej Rubljov
Andrej Rubljov | Foto: Reuters

Před utkáním druhého kola i před dnešním čtvrtfinále totiž jeho soupeři odstoupili kvůli zranění.

Rubljov tak postoupil dvakrát za sebou bez boje, což se mu podařilo jako prvnímu hráči od založení okruhu ATP v roce 1990.

Rubljov měl jako nasazená trojka v prvním kole volný los a ve druhém přišel o duel proti Richardu Gasquetovi z Francie.

Na kurt nemusel osmý hráč světa ani ve čtvrtfinále, protože Mártona Fucsovicse vyřadily problémy se zády. Právě maďarského tenistu porazil Rubljov minulý týden ve finále v Rotterdamu.

V semifinále by měl Rubljov nastoupit proti vítězi zápasu mezi čtvrtým hráčem světa Dominikem Thiemem z Rakouska a Robertem Bautistou ze Španělska.

Tenisový turnaj mužů v Dauhá (tvrdý povrch, dotace 1,050.570 dolarů):

Dvouhra - čtvrtfinále: Rubljov (3-Rus.) - Fucsovics (Maď.) bez boje, Fritz (USA) - Shapovalov (4-Kan.) 5:7, 7:3, 7:5.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy