Neznal pravidla, nestíhal rozcvičku. Federer byl při návratu na kurty nervózní

ČTK ČTK
11. 3. 2021 9:04
Švýcarský tenista Roger Federer přiznal, že před prvním zápasem po třináctiměsíční pauze byl nervózní. Po výhře nad Britem Danielem Evansem ve druhém kole v Dauhá také uvedl, že po dlouhé přestávce zapomněl řadu pravidel a museli ho na ně upozorňovat.
Roger Federer
Roger Federer | Foto: Reuters

Devětatřicetiletý Federer naposledy hrál loni v semifinále Australian Open. Poté se bývalý první hráč světového žebříčku podrobil dvěma operacím kolen a k prvnímu zápasu nastoupil ve středu, kdy si s Evansem po téměř dvou a půl hodinách poradil 7:6, 3:6 a 7:5.

Dvacetinásobný grandslamový vítěz sice před utkáním prohlásil, že tenis je pro něj jako jízda na kole, která se nezapomíná, ale po postupu přiznal, že přece jen byl z návratu nervózní. "Ráno před zápasem jsem o tom začal přemýšlet a byl jsem trochu napjatý. Nic dramatického, možná jsem byl jen natěšený," uvedl.

Federer byl dokonce tak dlouho mimo hru, že zapomněl některá pravidla. Například jak dlouho trvá rozehrání před zápasem nebo kdy si může říct podavačům míčů o ručník. "Museli mě snad milionkrát upozorňovat, ne jen jednou," prohlásil. "A omezený čas na podání, to je něco, na co jsem si ještě nezvykl," dodal.

"Také jsem zapomněl, že na rozehrání máte asi jen čtyři minuty," uvedl trojnásobný vítěz turnaje v Dauhá. "Takže jsme se s Danem rozehrávali a po třiceti sekundách najednou koukám, že on už je na síti a hraje volej. Tak si říkám: Proč tolik spěchá?" dodal Federer.

Aktuálně šestý hráč světa, kterého dnes ve čtvrtfinále čeká Nikoloz Basilašvili z Gruzie, měl také radost, že jeho kolena třísetový zápas bez problémů zvládla. "Uvidíme, jak se budu cítit druhý den, ale nejsem ten typ, co by si hned bral prášky na bolest. Beru si je, jen když je to nezbytně nutné, a tohle není ten případ," uvedl.

Federer kvůli kolenům ani nebude měnit svoje pozápasové regenerační postupy. "Jsem stará škola. Dal jsem si ledovou vanu a nelíbilo se mi to, takže to už opakovat nebudu," prohlásil. "Zůstanu u jednoduchých věcí. Protáhnu se, dám si masáž, vyspím se a před zápasem se poctivě rozcvičím," dodal.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 49 minutami

Zpravodaj Středočeského kraje už nebude vydávat Mafra. Vadil střet zájmů i cena, uvedla hejtmanka

Středočeský kraj vypověděl smlouvu na vydávání zpravodaje Středočech. List vydávala bývalá firma premiéra Andreje Babiše Mafra. Současná hejtmanka Petra Pecková (STAN) krok zdůvodňuje nejen Babišovým střetem zájmů, ale i cenou zakázky. Plánuje proto vypsat nové výběrové řízení. Informoval o tom Deník N.

"Tuto zakázku jsme rozhodně považovali za spornou a vnímali jsme ji jako střet zájmů," řekla Deníku N Pecková. "Jako vedení složené z členů STAN bychom nezadali takto významnou zakázku firmě šéfa naší strany,“ dodala v narážce na propojení své předchůdkyně Jaroslavy Pokorné Jermanové, která je místopředsedkyní hnutí ANO, a majitele Mafry. Firma měla od kraje inkasovat během dvou let téměř 17,7 milionu korun bez DPH, její původní nabízená cena přitom činila 10,6 milionu.

Zdroj: Domácí
před 1 hodinou

Lidstvo musí dospět a dělat víc pro ochranu klimatu, řekl Johnson v OSN. Svět se podle něj blíží k bodu zlomu

Britský premiér Boris Johnson v projevu na zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku vyzval lidstvo, aby dospělo a bojovalo proti klimatickým změnám. Podle Johnsona se svět blíží k bodu zlomu a státy musí konečné převzít odpovědnost za ničení planety.

"Máme úžasnou moc věci změnit, měnit věci k lepšímu a úžasnou schopnost zachránit se," uvedl Johnson v projevu ke světovým lídrům před nadcházející klimatickou konferencí v Glasgow, která začne 31. října.

Listopadová klimatická konference OSN (COP26) si klade za cíl vyvolat mnohem ambicióznější globální opatření na ochranu klimatu a peníze na jejich zaplacení. Podle klimatologů i dalších odborníků bude nejspíš poslední šancí, jak zmírnit předpokládané katastrofální dopady globálního oteplování.

"Musíme ukázat, že jsme schopni se učit a dospívat a nakonec převzít odpovědnost za destrukci, kterou způsobujeme, nejen na naší planetě, ale i sobě samým. Je načase, aby lidstvo dospělo," řekl Johnson. Lidstvo zároveň přirovnal k 16letému člověku. "Dostali jsme se do toho osudového věku, kdy zhruba umíme řídit a víme, jak odemknout skříňku s alkoholem a věnovat se všem druhům aktivit, které jsou nejen potenciálně trapné, ale také mohou pro nás i pro ostatní představovat konečnou," podotkl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy