Tenistka Bouzková v Melbourne hladce postoupila do druhého kola

ČTK ČTK
31. 1. 2021 9:13
Česká tenistka Marie Bouzková na turnaji Yarra Valley Classic v Melbourne porazila 6:2, 6:0 Samanthu Stosurovou a postoupila do druhého kola. Další soupeřkou šestnácté nasazené hráčky bude Španělka Aliona Bolsovová.
Marie Bouzková.
Marie Bouzková. | Foto: ČTK

Dvaadvacetiletá Bouzková stejně jako ostatní hráčky musela po příletu do Austrálie projít dvoutýdenní karanténou kvůli koronaviru, veteránce Stosurové však nedala šanci. Bývalou čtvrtou hráčku světa, která po přestávce kvůli porodu a koronaviru od března nehrála a nyní figuruje na 112. místě žebříčku, porazila za 62 minut.

Také v dalším kole narazí Bouzková, jíž v pořadí WTA patří 52. místo, na hráčku mimo světovou stovku. Rodačce z Kišiněva Bolsovové patří 102. příčka. Jediný vzájemný zápas na okruhu WTA v roce 2018 v Monterrey vyhrála Bouzková 6:1 a 6:2.

Kromě Bouzkové se na tomto přípravném turnaji před Australian Open představí ještě další čtyři české tenistky. Z nich do prvního kola zasáhne už pouze Kristýna Plíšková, kterou čeká bývalá devátá hráčka světa Vera Zvonarevová z Ruska. Další nastoupí až ve druhém kole.

Turnajová čtyřka Petra Kvitová narazí na bývalou světovou jedničku Američanku Venus Williamsovou. Osmá nasazená Markéta Vondroušová nastoupí proti Varvaře Gračevové z Ruska a trojku Karolínu Plíškovou čeká Italka Elisabetta Cocciarettová.

Tenisový turnaj žen Yarra Valley Classic v Melbourne (tvrdý povrch, dotace 442.020 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Bouzková (16-ČR) - Stosurová (Austr.) 6:2, 6:0, Rogersová (USA) - Ferroová (12-Fr.) 6:2, 7:5, Collinsová (13-USA) - Bonaventurová (Belg.) 6:3, 6:3, Pegulaová (USA) - Mladenovicová (15-Fr.) 6:4, 6:1, V. Williamsová (USA) - Rusová (Niz.) 6:1, 6:3, Bolsovová (Šp.) - Rainaová (Indie) 6:3, 6:0, Stojanovičová (Srb.) - Šarífová (Egypt) 6:3, 6:2, Bogdanová (Rum.) - Rachimovová (Rus.) 6:2, 6:2, Sevastovová (Lot.) - Brengleová (USA) 6:4, 6:2, Petersonová (Švéd.) - Inglisová (Austr.) 6:2, 6:1, Gračevová (Rus.) - Cabrerová (Austr.) 2:6, 6:4, 6:2, Gavrilovová (Austr.) - Kužmová (SR) 6:2, 6:0, Barthelová (Něm.) - Birrellová (Austr.) 7:5, 6:3, Lapková (Běl.) - Švedovová (Kaz.) 4:6, 6:2, 6:4, Pironkovová (Bulh.) - Samsonovová (Rus.) 6:2, 6:1, Cocciarettová (It.) - Lin Ču (Čína) 0:6, 6:3, 7:5.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Vláda Zemanovi navrhla, aby jmenoval druhou generálku české armády

Armáda by měla získat druhou generálku. Vláda dnes schválila návrh na jmenování rektorky Univerzity obrany plukovnice Zuzany Kročové do hodnosti brigádní generálky. Kabinet odsouhlasil také návrh na jmenování dalších deseti generálů. Pokud prezident Miloš Zeman vládní doporučení odsouhlasí, povýšeni budou k 8. květnu. Sdělil to v pondělí Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Návrh vládě předložil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). "Přestože je většina pozornosti věnována pomoci armády v opatřeních proti covidu-19, nebylo možné opomenout tradiční a významnou událost, jmenování nových generálů," uvedl. "Všichni nově jmenovaní i povýšení generálové si uznání zaslouží, protože dlouhodobě prokazují, že patří k nejlepším vojákům z povolání, které ozbrojené síly České republiky mají," dodal ministr.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 17 minutami

Německá vládní CDU chce Lascheta jako kandidáta na kancléře, CSU zase Södera

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové dnes podpořila kandidaturu svého předsedy a premiéra Severního Porýní-Vestfálska Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Sesterská bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) se následně jasně postavila za svého šéfa a bavorského premiéra Markuse Södera. Nyní je tak na Söderovi a Laschetovi, aby se dohodli, kdo z nich tedy konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede.

Generální tajemník CDU Paul Ziemiak na dnešní tiskové konferenci po jednání předsednictva CDU prohlásil, že podpora Laschetovi není konečným rozhodnutím. Postoj CDU ho totiž pověřuje k tomu, aby se nyní dohodl se Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě dnes. Söder k tomu uvedl, že s ním již jednal o záležitostech pandemie a že nevylučuje další telefonát. Dodal ale, že dnes nelze rozhodnutí o kandidatuře očekávat.

Další zprávy