Plíšková s dalším trenérem? Je pro mě nečitelná, já kouče nestřídala, hlásí Heninová

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
29. 1. 2021 13:19
Je tu další kolotoč grandslamů, do kterých hodlají promluvit i české tenistky. První zastávka Australian Open. Karolína Plíšková na něm zahájí pouť opět s novým trenérem. Podle tenisové legendy Justine Heninové je česká jednička momentálně nečitelná a dá se od ní čekat cokoli.
Justine Heninová
Justine Heninová | Foto: Eurosport

Některé tenisové hvězdy už můžou u protinožců opustit povinnou karanténu a pustit se do práce. Kdo neabsolvuje přípravný turnaj, má posledních 10 dnů na trénink před úvodním grandslamem.

Česká jednička Karolína Plíšková podnikne další pokus o vysněný zisk titulu z turnaje velké čtyřky. A znovu s novým koučem v zádech. Za posledních pět let využila rodačka z Loun služeb pěti trenérů. 

Tím šestým je nyní Němec Sascha Bajin, někdejší sparingpartner Sereny Williamsové a trenér Japonky Naomi Ósakaové, Francouzky Kristiny Mladenovicové nebo Ukrajinky Dajany Jastremské.

"Mají toho hodně společného, oba často mění týmy. Ale to je hodně obvyklé ve světě ženského tenisu. Musím ale říct, že pro mě je Karolína i kvůli tomu dost nečitelná," uvedla pro Aktuálně.cz Justine Heninová.  

Jestli právě tahle spolupráce klapne a Češka k titulu "bývalá světová jednička" přidá i vyhraný grandslam, si proto netroufá odhadovat.

"Já sama jsem vždycky vyznávala trvalou spolupráci a trenéra jsem nevyměnila 15 let, tak nevím, jestli jsem ta správná osoba, abych to komentovala. Ale chápu, že když chcete něco zlomit, změna trenéra může zafungovat," uvedla osmatřicetiletá Belgičanka.

Podle ní bude Plíšková patřit mezi favoritky. "U ní nikdy nevíte, s jakým rozpoložením přijde na kurt. Někdy se zdá, že ten rozdíl je v motivaci, ale všichni od ní čekáme vyhraný grandslam a rozhodně to je nebezpečná hráčka," uvedla vítězka Australian Open z roku 2004.

Její oblíbenkyní je ale jiná Češka, Petra Kvitová, která byla loni jednou z nejstabilněji hrajících hráček na třech odehraných grandslamech. Na všech došla minimálně do čtvrtého kola.

"Obdivuju ji za to, jak hraje a čím vším si musela projít. Bohužel pro ni, aby znovu vyhrála na tak velkém turnaji, musí udržet formu celé dva týdny, všech sedm zápasů. A to se jí nedaří," přiznala experta Eurosportu.

Třicetiletá česká tenistka se v loňském roce znovu usadila v první desítce žebříčku, takže i ji lze počítat do širšího okruhu favoritek pro Melbourne.

"Její plán A všichni známe, hodně riskuje, hraje agresivně, a když má potřebné sebevědomí, porazí kohokoli. Problém je s jejím plánem B, ten je potřeba upravit, když začne dělat chyby," dodala sedminásobná grandslamová šampionka.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 40 minutami

Soud ve Francii potrestal Sarkozyho spolupracovníky za zneužití prostředků

Někdejší blízký spolupracovník bývalého francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho a rovněž ministr vnitra Claude Guéant dostal dnes od soudu roční trest vězení za zneužití veřejných prostředků při zadávání průzkumů veřejného mínění. Osm měsíců z trestu si Guéant musí odpykat ve vězení, čtyři měsíce jsou podmíněné, informovala agentura AFP.

Bývalý politik je již nyní ve vězení. Od poloviny prosince si odpykává trest za nesplácení pokut. Guéant se chce podle vyjádření svého advokáta proti dnešnímu rozsudku odvolat.

Soud rozhodoval o vině celkem pěti bývalých Sarkozyho spolupracovníků. Obžaloba je vinila z toho, že objednávali průzkumy veřejného mínění bez soutěže, čímž porušovali francouzské zákony vyžadující transparentnost a konkurenční nabídky.

Někdejší Sarkozyho poradce a krajně pravicový spisovatel Patrick Buisson byl odsouzen k dvouletému podmíněnému trestu a pokutě 150 tisíc eur (3,7 milionu korun). Podle AFP si na přeprodávání průzkumů Sarkozyho úřadu vydělal zhruba 1,4 milionu eur (34 milionů korun).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V keňské rezervaci se narodila sloní dvojčata; zda přežijí, ukážou příští dny

V keňské přírodní rezervaci Samburu se tento týden narodila sloní dvojčata. Oznámila to místní charitativní organizace Save the Elephants, již citovala agentura Reuters. Podle ní budou pro slůňata příští dny kritické, protože dvojčata slonů se rodí velmi vzácně a stejně vzácně přežívají.

Zatím slůňata bedlivě střeží jejich matka Bora a starší bratr narozený v roce 2017.

Ochránci přírody skupinku sledují a doufají, že pomohou mláďatům přežít. Jde o samičku a samce. Dvojčata se při porodech slonů rodí jenom v poměru jedna ku stu a samice často nemívají dost mléka na uživení obou mláďat.

Pracovníci ze Save the Elephants byli svědkem narození dvojčat v minulosti jen jednou, v roce 2006, a slůňata tehdy brzy po narození uhynula, řekl šéf této organizace Iain Douglas-Hamilton.

Zdroj: ČTK
Další zprávy