Plíšková s dalším trenérem? Je pro mě nečitelná, já kouče nestřídala, hlásí Heninová

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
29. 1. 2021 13:19
Je tu další kolotoč grandslamů, do kterých hodlají promluvit i české tenistky. První zastávka Australian Open. Karolína Plíšková na něm zahájí pouť opět s novým trenérem. Podle tenisové legendy Justine Heninové je česká jednička momentálně nečitelná a dá se od ní čekat cokoli.
Justine Heninová
Justine Heninová | Foto: Eurosport

Některé tenisové hvězdy už můžou u protinožců opustit povinnou karanténu a pustit se do práce. Kdo neabsolvuje přípravný turnaj, má posledních 10 dnů na trénink před úvodním grandslamem.

Česká jednička Karolína Plíšková podnikne další pokus o vysněný zisk titulu z turnaje velké čtyřky. A znovu s novým koučem v zádech. Za posledních pět let využila rodačka z Loun služeb pěti trenérů. 

Tím šestým je nyní Němec Sascha Bajin, někdejší sparingpartner Sereny Williamsové a trenér Japonky Naomi Ósakaové, Francouzky Kristiny Mladenovicové nebo Ukrajinky Dajany Jastremské.

"Mají toho hodně společného, oba často mění týmy. Ale to je hodně obvyklé ve světě ženského tenisu. Musím ale říct, že pro mě je Karolína i kvůli tomu dost nečitelná," uvedla pro Aktuálně.cz Justine Heninová.  

Jestli právě tahle spolupráce klapne a Češka k titulu "bývalá světová jednička" přidá i vyhraný grandslam, si proto netroufá odhadovat.

"Já sama jsem vždycky vyznávala trvalou spolupráci a trenéra jsem nevyměnila 15 let, tak nevím, jestli jsem ta správná osoba, abych to komentovala. Ale chápu, že když chcete něco zlomit, změna trenéra může zafungovat," uvedla osmatřicetiletá Belgičanka.

Podle ní bude Plíšková patřit mezi favoritky. "U ní nikdy nevíte, s jakým rozpoložením přijde na kurt. Někdy se zdá, že ten rozdíl je v motivaci, ale všichni od ní čekáme vyhraný grandslam a rozhodně to je nebezpečná hráčka," uvedla vítězka Australian Open z roku 2004.

Její oblíbenkyní je ale jiná Češka, Petra Kvitová, která byla loni jednou z nejstabilněji hrajících hráček na třech odehraných grandslamech. Na všech došla minimálně do čtvrtého kola.

"Obdivuju ji za to, jak hraje a čím vším si musela projít. Bohužel pro ni, aby znovu vyhrála na tak velkém turnaji, musí udržet formu celé dva týdny, všech sedm zápasů. A to se jí nedaří," přiznala experta Eurosportu.

Třicetiletá česká tenistka se v loňském roce znovu usadila v první desítce žebříčku, takže i ji lze počítat do širšího okruhu favoritek pro Melbourne.

"Její plán A všichni známe, hodně riskuje, hraje agresivně, a když má potřebné sebevědomí, porazí kohokoli. Problém je s jejím plánem B, ten je potřeba upravit, když začne dělat chyby," dodala sedminásobná grandslamová šampionka.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Airbus reorganizuje výrobu, ve Francii závody spojí, v Německu naopak rozdělí

Evropský výrobce letadel Airbus ohlásil největší reorganizaci svých výrobních závodů ve Francii a Německu za více než deset let. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Airbus výrobu uskupí do tří celků. Ve Francii výrobu sloučí, v Německu rozdělí. O provozu ve Španělsku se vede debata.

Ve Francii výrobce letadel spojí výrobu aerostruktur do jednoho subjektu. Závody v Saint-Nazaire a Nantes, kde se montují trupy letounů, se tak sloučí s divizí Stelia s globální působností.

V Německu Airbus rozdělí divizi Premium Aerotec. Část z ní sloučí se závody ve městech Stade a Hamburk, z části vznikne samostatná divize, která se bude zabývat výrobou detailních součástek v omezeném množství.

"Posuzujeme různé vlastnické struktury s cílem najít to nejlepší řešení," uvedl mluvčí společnosti ohledně naposledy zmíněné divize. Ta produkuje jak jednoduché součástky za pár dolarů, tak i ty složitě obráběné, co stojí desítky tisíc dolarů. Spadat by pod ní měla i část továrny v Augsburgu a rumunský závod v Brašově.

Šéf podniku Guillaume Faury před dvěma měsíci označil výrobu aerostruktur, do nichž se řadí i trupy letadel, za hlavní předmět podnikání Airbusu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy