Tenisté vyhlíží zápasy s diváky. Australian Open navštíví 30 tisíc diváků denně

ČTK ČTK
30. 1. 2021 11:41
Na tenisové Australian Open bude moci denně do areálu až 30.000 diváků, což je zhruba polovina obvyklé návštěvy v Melbourne Parku. Úvodní grandslam sezony tak bude jednou z nejvíce navštěvovaných sportovních akcí od loňského vypuknutí koronavirové pandemie.
Australian Open 2020.
Australian Open 2020. | Foto: Reuters

Ministr sportu australského státu Victoria Martin Pakula uvedl, že třicetitisícový limit bude platit na první část turnaje, jenž začne 8. února. V závěrečných pěti dnech, kdy se už hraje méně zápasů, bude kapacita omezena na 25 tisíc.

"Znamená to, že během 14 dnů budeme mít v Melbourne Parku až 390.000 lidí, což je zhruba polovina průměrné návštěvy z posledních tří let. Nebude to stejné jako v minulých letech, ale bude to nejvýznamnější sportovní mezinárodní akce na světě s diváky za hodně měsíců," řekl Pakula novinářům.

Na rozdíl od Spojených států amerických či Evropy se v Austrálii podařilo dostat šíření koronaviru pod kontrolu. Ve státě Victoria se už 24 dnů neobjevila místní nákaza a celá Austrálie má za sebou 13 dnů bez komunitního šíření.

Více než tisícovka tenistů a jejich doprovodu dorazila do Austrálie před dvěma týdny a museli absolvovat čtrnáctidenní karanténu. Většina hráčů mohla opustit hotelový pokoj až na pět hodin denně a trénovat, 72 tenistů ale muselo do striktní izolace kvůli nakaženým spolucestujícím v letadle. Byli mezi nimi i Češi Barbora Strýcová, Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková a Tomáš Macháč.

Generálku na Australian Open obstarají příští týden přípravné turnaje včetně mužského ATP Cupu v Melbourne.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 59 minutami

Pirát Marcel Kolaja byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu

Pirátský europoslanec Marcel Kolaja, který je členem evropské frakce zelených, byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu (EP). Ve druhém kole získal 344 hlasů z 668 platných. Kolaja byl v první polovině pětiletého volebního období místopředsedou EP, z obhajoby funkce ale ve středu "z taktických důvodů" po druhém kole odstoupil.

Pět kvestorů spolu s předsedou a 14 místopředsedy tvoří vedení EP. Kvestoři jsou většinou pověřeni administrativními a finančními záležitostmi týkajícími se přímo poslanců a chodu parlamentu, jsou členy předsednictva s poradním hlasem.

Ve středu si EP zvolil za předsedkyni maltskou lidoveckou političku Robertu Metsolaovou. Post místopředsedkyně obhájila Češka Dita Charanzová, zvolená za hnutí ANO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy