Tři sety, postup a potlesk Ester. Tak si Berdych vybojoval wimbledonské semifinále

Ester Berdych Sátorová  může být na svého chotě Tomáše Berdycha hrdá. I přes sýčkování expertů pokračuje na londýnské trávě bez porážky dál.
Ve čtvrtfinále Tomáš Berdych zvládl na londýnské trávě roli favorita a ve čtvrtfinále zdolal Francouze Lucase Pouillea jasně 7:6, 6:3 a 6:2.
Berdych hrál ve Wimbledonu čtvrtý den v řadě a den po dokončení pětisetové výhry nad krajanem Jiřím Veselým.
Proti světové třicítce Pouilleovi, který před turnajem nevyhrál na trávě ani zápas, předvedl vysoký standard, agresivní hru a stejně jako v předešlých zápasech si dokázal dojít pro vítězný volej na síť.
Dvaadvacetiletý Pouille přece jen byl ve svém prvním grandslamovém čtvrtfinále svázanější.
Foto: Reuters
Reuters Sport Reuters, Sport
6. 7. 2016 20:05
Prohlédněte si fotografie ze čtvrtfinále tenisového Wimbledonu, v němž Tomáš Berdych zdolal Francouze Lucase Pouillea jasně 7:6, 6:3 a 6:2.
 

Právě se děje

před 35 minutami

Uvězněného ruského opozičního politika Navalného eskortují z Moskvy do jiné věznice, uvedla právnička. Podle TASS neví, kam jejího klienta vezou.

Zdroj: ČTK
před 4 minutami

Satelitní snímky požárů v Etiopii naznačují, že konflikt v Tigraji neskončil

V částech etiopského státu Tigraj bylo v předchozích dnech patrně úmyslně vypáleno přes 500 objektů. Vyplývá to z analýzy satelitních snímků. Ty dodávají na důvěryhodnosti zprávám, že konflikt v Tigraji ještě neskončil, píše agentura Reuters.

Stát na severu Etiopie se v listopadu minulého roku stal dějištěm bojů mezi federální a lokální vládou. Etiopský premiér Abiy Ahmed po bezmála měsíci bojů vyhlásil vítězství nad místní Tigrajskou lidově osvobozeneckou frontou (TPLF) po dobytí regionální metropole Mekele.

V částech Tigraje však i přesto sporadicky pokračují boje, uvádí tamní obyvatelé i posudky OSN. Etiopská vláda přiznává, že v Tigraji ojediněle dochází ke střelbě. Trvá však na tom, že konflikt skončil.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Koronavirus mají v pražské zoo i lvi a gorilí samec. Příznaky mají mírné

Testování zvířat prováděné ze vzorků trusu ukázalo, že pozitivní jsou lvi indičtí e jeden gorilí samec v pražské zoo. Jejich příznaky jsou zatím velmi mírné, projevují se u lvů rýmou, resp. pokašláváním, u gorilího samce Richarda nechutenstvím a únavou. Informoval o tom ředitel pražské zoo na svém Twitteru. Zoo bude podle něj ve spolupráci s veterinární správou postupně testovat i další zvířata. "Proběhne také sekvenace vzorků, aby se zjistilo, o kterou variantu koronaviru jde," dodal.

Zdroj: Domácí
Další zprávy