Konzervativní Wimbledon v šoku. Outfitům vládnou noční košilky, které odhalují příliš mnoho

Oblečení pro tenistky od firmy Nike sklízí kritiku. Podívejte se na fotogalerii z Wimbledonu.
Šatičky Sereny Williamsové jsou jistě velmi odvážné, hlavní pozornost se ale upírá na trochu jiný model od Nike.
Jde o tento, který má na sobě mimo jiné Eugenie Bouchardová. Na sociálních sítích se šaty okamžitě překřtily na "noční košilky".
Kanaďanka v ležérním outfitu, který se spíše hodí pro funkci družičky, nebo rovnou do postele. Není divu, že některé tenistky, kterým zámořská společnost dodala zbrusu novou sadu oblečení, odmítly v tomto modelu nastoupit.
Ne tak Lucie Šafářová. Česká tenistka v prvním kole v šatech hrála a zřejmě v nich nastoupí i v dalším průběhu turnaje.
Foto: ČTK
Sport Sport
29. 6. 2016 12:43
Wimbledonu jako tradičně pochopitelně dominuje bílá barva. Jenže letos je oblečení tenistek přece jen poněkud kontroverzní. Podívejte se.
 

Právě se děje

před 25 minutami

Soud otevřel cestu k přeměně tureckého chrámu Hagia Sofia na mešitu

Chrám Boží Moudrosti (Hagia Sofia), což je dominanta Istanbulu, kterou každoročně navštíví miliony turistů, se zřejmě bude moci přeměnit zpět na mešitu. Soud v Turecku totiž rozhodl, že v roce 1935 se z ní stalo muzeum protiprávně. Informuje o tom agentura Reuters i opoziční turecký server Ahval. Reuters se odvolává na své zdroje, Ahval cituje novináře provládního deníku Hürriyet.

Podle novináře Abdulkadira Selviho, který má podle serveru Ahval dobré kontakty na vládní úřady, soud už možnost přeměny na mešitu schválil a verdikt oznámí v pátek, až pod ním budou všechny potřebné podpisy. Soud přezkoumával přeměnu chrámu Boží moudrosti z mešity na muzeum, jímž se tato symbolická památka stala v rámci sekulárních reforem zakladatele moderního tureckého státu Mustafy Kemala Atatürka.

Monumentální chrám postavený v šestém století, v němž byli korunováni byzantští císařové, se změnil v mešitu po dobytí Konstantinopole (dnešní Istanbul) osmanskými vojsky v roce 1453. Nyní patří k nejnavštěvovanějším památkám Turecka a od roku 1985 je i na seznamu světového dědictví UNESCO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy