První týden Wimbledonu: Hollywoodský příběh Willise, šílený Troicki i pokračující bída Kvitové

Dešť, parádní údery  i příběh jako vystřižený z filmu. To byl první týden Wimbledonu.
DÉŠŤ - Hlavní událostí celého týdne Wimbledonu byl déšť, respektive neustálé přeháňky, které vyháněly tenisty z venkovních kurtů a program se zdržel natolik, že se poprvé od roku 2004 hrálo první neděli, která je jinak tradičně volná.
BRZKÝ KONEC ČESKÉ HVĚZDY - Už tradiční je bohužel slabá forma české tenisové jedničky Petry Kvitové. Dvojnásobná wimbledonská šampionka se tentokrát poroučela v druhém kole po prohře s Ruskou Jekatěrinou Makarovovou.
ČESKÝ HULK - Příjemnější pocity vyvolaly v řadách českých fanoušků výkony Jiřího Veselého, který ve druhém kole vyřadil světovou osmičku Dominica Thiema a probojoval se už do osmifinále, kde změří síly s krajanem Tomášem Berdychem.
BRZKÝ KONEC JEDNIČKY - Velkým šokem byl konec světové jedničky Novaka Djokoviče. Srb prohrál už ve třetím kole s Američanem Samem Querreym a neobhájí tak loňský triumf.
Foto: Reuters
Sport Sport
4. 7. 2016 6:00
Projděte si v naší galerii přehled největších událostí prvního týdne tenisového Wimbledonu.
 

Právě se děje

před 3 minutami

Jižní Koreu sužují povodně kvůli monzunovým dešťům, vyžádaly si již 30 obětí na životech

Nejméně 30 obětí už si vyžádaly záplavy způsobené silnými monzunovými dešti, které už přes měsíc sužují Jižní Koreu. Více než 3700 lidí přišlo kvůli nim o střechu nad hlavou a nejméně 12 osob se pohřešuje. Informovala o tom dnes agentura AP s odvoláním na korejské ministerstvo vnitra.

Voda zaplavila v Jižní Koreji obytné čtvrti i zemědělskou půdu a poškodila stovky silnic a mostů. Na řadě míst jsou hlášeny sesuvy půdy, které zničily řadu domů.

Povodně sužují i metropoli Soul, kde se rozvodnila řeka Han. Ve městě Kwangdžu na jihu země muselo být zrušeno několik místních leteckých spojů poté, co voda zaplavila runvej, informoval server televize Channel News Asia (CNA).

Podle CNA trvají vydatné deště v Jižní Koreji už skoro sedm týdnů a jsou nejdelšími monzunovými dešti v této zemi od roku 2013. Meteorologé očekávají pokračování lijáků i v dalších dnech.

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Macron pořádá charitativní konferenci na pomoc Libanonu, připojí se Trump i Michel

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes spolu s OSN pořádá dárcovskou videokonferenci na pomoc Libanonu po úterním výbuchu v Bejrútu, který zničil značnou část města. Účast již přislíbil americký prezident Donald Trump či předseda Evropské rady Charles Michel.

Macron Bejrút navštívil ve čtvrtek jako první zahraniční státník po úterním výbuchu asi 2750 tun dusičnanu amonného, který byl nedbale uskladněn v místním přístavu. Rozzlobenému davu místních Macron přislíbil, že peníze na obnovu města se "nedostanou do zkorumpovaných rukou". Účastníci konference se tak dnes budou věnovat i otázce, jak peníze rozdělit, aby pomohly přímo zasaženým lidem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy