Riskoval jsem život, pište o mně pořádně, sepsul Australan před grandslamem novináře

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
17. 1. 2021 7:15
Má pověst rebela a zmařeného tenisového talentu. Teď se Australan Bernard Tomic kvalifikoval na domácí grandslam a hned se navezl do novinářů, kteří o něm v minulosti prý nepsali spravedlivě.
Bernard Tomic.
Bernard Tomic. | Foto: Reuters

Dostal pokutu za to, že odchodil zápas, hádal se s rozhodčími, přiznal, že tenis hraje jen pro peníze. Nyní se bývalý 17. hráč světa pokouší o další restart kariéry. Kvalifikoval se do hlavní fáze Australian Open, ale opět se to neobešlo bez jeho průpovídek směrem k novinářům.

Ti se ho totiž po úspěšných třech zápasech na kvalifikačním turnaji v Dauhá zeptali, zda v sobě ještě stále cítí ten zápal dokázat v tenise velké věci.

"Jsem v Dauhá, riskoval jsem život, že jsem sem letěl, všude kolem je spousta nakažených koronavirem. Kdybych ten chtíč v sobě neměl, tak už dávno rakety pověsím, vydělal jsem si dost peněz, vůbec nevím, proč mi pokládáte takovou otázku," pustil se do novinářů osmadvacetiletý tenista.

Tomic se stal jediným Australanem, který se skrze kvalifikaci dostal, a tak měl na tiskové konferenci posilněné sebevědomí.

"Posledních pět let jste o mně nepsali vůbec fér věci. A teď jsem vyhrál grandslamovou kvalifikaci, co napíšete teď?" rýpl někdejší velký talent australského tenisu.

"Můžete se ohánět, čím chcete, ale fakta nezpochybníte, prostě jsem uspěl, kvalifikoval se - a teď koukejte psát pořádně," dodal Tomic.

Austrálie by díky žebříčku měla mít v mužském singlovém pavouku domácího grandslamu další čtyři hráče. Tomic si nedělá ambice, že by na podniku velké čtyřky nějak zazářil.

"Těžko vám tady teď řeknu, že při současné úrovni světového tenisu půjdu a vyhraju Wimbledon. Ale jestli jsem schopný hrát na grandslamu dobře? To určitě," uvedl.

Australian Open je na programu netradičně od 8. února, ještě předtím nejlepší tenisté a tenistky absolvují v Melbourne přípravný turnaj. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 hodinami

Šéf polského agrárního hnutí a novinář prý byli špehováni programem Pegasus

Šéf polského konzervativního agrárního hnutí AgroUnia Michal Kolodziejczak a novinář Tomasz Szwejgiert, který napsal knihu o ministrovi vnitra ve vládě národně-konzervativního Práva a spravedlnosti, jsou dalšími oběťmi špehování za pomoci izraelského počítačového programu Pegasus. Dnes o tom podle agentury AP informovala kanadská analytická skupina Citizen Lab.

Už v uplynulých týdnech vyšlo najevo, že izraelský program Pegasus, který napadá mobilní telefony a je podle svého výrobce primárně určen pro odhalování teroristů a zločinců, byl v Polsku použit proti třem lidem. Jde o právníka, prokurátorku a senátora - všichni jsou kritiky Práva a spravedlnosti. AP uvádí, že šlo o první potvrzené případy, kdy nástroj využívaný represivními režimy byl nasazen v Evropské unii. Zjištění vedlo ke zřízení vyšetřovací komise v polském Senátu ovládaném opozicí; tato komise však nemá žádné pravomoci.

před 9 hodinami

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Další zprávy