Cibulková si protekční očkování odpracuje. Bude pomáhat v první linii

Sport Sport
12. 1. 2021 14:21
Bývalá slovenská tenistka Dominika Cibulková o víkendu pobouřila veřejnost tím, že se nechala očkovat proti covidu-19 navzdory tomu, že nefigurovala mezi těmi, kteří mají mít přednost. V úterý se za to znovu omluvila a současně oznámila, že se jako dobrovolnice zapojí do boje s pandemií koronaviru.
Dominika Cibulková
Dominika Cibulková | Foto: Reuters

"Chtěla bych se touto cestou ještě jednou omluvit za to, že jsme se s manželem neoprávněně nechali očkovat vakcínou proti covidu. Je mi to líto ve vztahu ke všem ohroženým skupinám a dalším lidem, kteří na vakcínu čekají," uvedla Cibulková na svých sociálních sítích. 

Jednatřicetiletá bývalá tenistka stejně jako v neděli zopakovala vysvětelní, podle kterého si si myslela, že s manželem jen "zaplňují volná místa" v pořadníku, který je primárně určen pro nejohroženější skupiny jako jsou důchodci nebo zdravotnický personál, jenž s koronavirovou nákazou bojuje. 

Cibulková ale mezi tyto skupiny rozhodně nepatřila. Svoji aktivní kariéru ukončila v roce 2019 a nedlouho poté oznámila, že bude matkou. Nyní doma pečuje o sedmiměsíčního syna Jakuba. 

"Došlo k situaci, kterou už nevrátím, ale jak už jsem se vyjádřila dříve, nabízím svoji pomoc. Chci využít nabídku ministerstva zdravotnictví, abych jako dobrovolnice pracovala v první linii. V této věci už jsem ministerstvo kontaktovala," napsala někdejší světová čtyřka. 

Premiér Igor Matovič označil způsob, jakým se nechala Cibulková očkovat, za zbytečné selhání očkovacího centra. Na sociální síti uvedl, že bude vyžadovat přísná opatření, která by měla podobným incidentům pro příště zabránit.

 

Právě se děje

Další zprávy