Cibulková si protekční očkování odpracuje. Bude pomáhat v první linii

Sport Sport
12. 1. 2021 14:21
Bývalá slovenská tenistka Dominika Cibulková o víkendu pobouřila veřejnost tím, že se nechala očkovat proti covidu-19 navzdory tomu, že nefigurovala mezi těmi, kteří mají mít přednost. V úterý se za to znovu omluvila a současně oznámila, že se jako dobrovolnice zapojí do boje s pandemií koronaviru.
Dominika Cibulková
Dominika Cibulková | Foto: Reuters

"Chtěla bych se touto cestou ještě jednou omluvit za to, že jsme se s manželem neoprávněně nechali očkovat vakcínou proti covidu. Je mi to líto ve vztahu ke všem ohroženým skupinám a dalším lidem, kteří na vakcínu čekají," uvedla Cibulková na svých sociálních sítích. 

Jednatřicetiletá bývalá tenistka stejně jako v neděli zopakovala vysvětelní, podle kterého si si myslela, že s manželem jen "zaplňují volná místa" v pořadníku, který je primárně určen pro nejohroženější skupiny jako jsou důchodci nebo zdravotnický personál, jenž s koronavirovou nákazou bojuje. 

Cibulková ale mezi tyto skupiny rozhodně nepatřila. Svoji aktivní kariéru ukončila v roce 2019 a nedlouho poté oznámila, že bude matkou. Nyní doma pečuje o sedmiměsíčního syna Jakuba. 

"Došlo k situaci, kterou už nevrátím, ale jak už jsem se vyjádřila dříve, nabízím svoji pomoc. Chci využít nabídku ministerstva zdravotnictví, abych jako dobrovolnice pracovala v první linii. V této věci už jsem ministerstvo kontaktovala," napsala někdejší světová čtyřka. 

Premiér Igor Matovič označil způsob, jakým se nechala Cibulková očkovat, za zbytečné selhání očkovacího centra. Na sociální síti uvedl, že bude vyžadovat přísná opatření, která by měla podobným incidentům pro příště zabránit.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 49 minutami

Pražské letiště odbavilo v srpnu téměř 700 000 lidí, meziročně o 102 procent víc

Pražské letiště v srpnu odbavilo téměř 700 000 pasažérů, což je o 102 procent více než v předchozím roce. Oproti předkrizovému období jde však o propad o 65 procent. Nejvíce se létalo do Řecka, nejoblíbenější destinací byl bulharský Burgas. V pondělí to uvedlo Letiště Praha. Češi v létě mířili hlavně do tradičních letních dovolenkových destinací. V současnosti se z Prahy létá do více než stovky míst.

"V měsíci srpnu se nám potvrdily naše prognózy o silném výjezdovém cestovním ruchu. V souvislosti s postupným rozvolněním opatření došlo i k mírnému oživení cestovního ruchu z vybraných zemí jako jsou například Izrael nebo Spojené státy americké,“ řekl ředitel leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslav Filip. Během srpna se na pražském letišti uskutečnilo přes 7500 vzletů a přistání, což představuje nárůst o 39 procent oproti loňskému srpnu.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Soud uznal vinným z terorismu muže, který inspiroval film Hotel Rwanda

Rwandský soud uznal vinným z terorismu Paula Rusesabaginu, jehož činy byly inspirací pro známý hollywoodský snímek Hotel Rwanda. Oznámila to agentura Reuters. Hrozí mu 25 let za mřížemi až doživotí. Rozhodnutí o výši trestu se čeká později.

Kromě Rusesabaginy bylo souzeno za členství k teroristické skupině několik dalších lidí. "Útočili na lidi v jejich domovech i na silnicích v autech, spáchali teroristické činy a pak se tím chlubili z natočených videí," řekla soudkyně Beatrice Mukamurenziová.

Mezi devíti body obžaloby proti Rusesabaginovi bylo členství v teroristické skupině, únos, žhářství a vražda. Prokuratura požaduje doživotní trest.

Zdroj: ČTK
Další zprávy