První vzteklý favorit je venku, Kvitová předvedla smršť. Tak začalo Australian Open

Podívejte se na fotografie z prvního dne grandslamového Australian Open.
Petra Kvitová suverénním způsobem postoupila do 2. kola Australian Open, přičemž rozplakala svou krajanku Kateřinu Siniakovou.
Ale pojďme chronologicky. V Melbourne se ještě před Kvitovou představila její loňská finálová přemožitelka Naomi Ósakaová z Japonska.
Soupeřkou současné světové trojky byla česká naděje Marie Bouzková.
Jednadvacetiletá hráčka dokázala Japonku trápit, ale v rozhodujících chvílích byla bez šance.
Foto: Reuters
av Reuters av, Reuters
Aktualizováno 20. 1. 2020 13:42
Podívejte se na fotografie z prvního dne grandslamového Australian Open.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy