Úsměvy, dřepy i milá návštěva. Tenistka s rakovinou bojuje tak, jak Kvitová čekala

Sport Sport
12. 11. 2020 11:56
Carla Suárezová Navarrová statečně bojuje s rakovinou. Na začátku září byl španělské tenistce diagnostikován Hodgkinův lymfom.

Se zápalem sobě vlastním se dvaatřicetiletá tenistka pere s nešťastným osudem.

"Je důležité zůstat aktivní a optimistický. Tělo to ocení," napsala Španělka na sociální sítě bezprostředně po začátku šestiměsíční chemoterapie.

Šestinásobná grandslamová čtvrtfinalistka si ostříhala vlasy úplně nakrátko a s pozitivně nastavenou myslí se vrhla do léčby zhoubného nádorového onemocnění mízních uzlin.

Na sociálních sítích fanouškům ukazuje optimistické úsměvy i záběry z tréninku, v němž se i nadále zvládá udržovat. K dobrému psychickému rozpoložení si sympatická Španělka pomáhá jízdou na cyklistickém trenažéru nebo dřepováním s velkou činkou.

Suárezová při každé příležitosti děkuje za neustálou podporu fanoušků i tenisových osobností.

Na začátku tohoto týdne jí návštěvou udělala radost kamarádka a kolegyně Garbině Muguruzaová, která společnou fotografii zveřejnila na svém twitterovém účtu.

Právě ona se zlou zprávu dozvěděla před začátkem zářijového US Open a první výhru na turnaji věnovala Suárezové.

"Je pro mě šok, že někdo blízký musí procházet něčím podobným. Když se takové věci stanou tak dobrým lidem, cítím hrozný smutek. Věděla jsem, že se na mě dívá, myslela jsem jen na ni. Věnovala jsem jí vítězství, chci aby věděla, že za ní stojím. Všichni za ní stojí," vyprávěla Muguruzaová emotivně.

Suárezová nyní doufá, že nemoc překoná a třeba se ještě stihne důstojně rozloučit s tenisovou kariérou. Letos mělo původně jít o její poslední profesionální sezonu. Kvůli pandemii koronaviru se ale Španělka rozhodla ukončit úspěšnou dráhu tenistky příští rok na antukovém turnaji v Madridu.

To bylo předtím, než jí osud připravil těžkou překážku.

"Musím čelit složité realitě. Je na čase to akceptovat a postupovat s důvěrou v pokyny lékařů. Zůstanu navzdory všem těžkostem pozitivní," uvedla po vyslechnutí diagnózy.

Okamžitě se setkala s vlnou solidarity v celém sportovním světě.

"Carlito… Jestli si s tímhle někdo dokáže poradit, tak jsi to ty. Jsi bojovnice a velká šampionka s obrovsky pozitivním přístupem. Posílám ti sílu a objetí," připojila se i česká tenistka Petra Kvitová.

Suárezová jí teď v přímém boji se zákeřnou nemocí dává za pravdu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lyžař Švancer je třetím nejlepším mladým sportovcem Evropy

Šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer skončil třetí v zimní části ankety o nejlepšího mladého sportovce Evropy, kterou pořádá Evropský olympijský výbor. Cenu Piotra Nurowského získala italská biatlonistka Linda Zingerleová. Před Švancerem se umístila ještě rakouská sdruženářka Lisa-Marie Hirnerová.

"Moc si toho vážím. Beru to jako odměnu za všechno, co se mi povedlo minulou sezonu. Chtěl bych poděkovat českému i rakouskému týmu a všem, kteří se na mých výsledcích a přípravě podílejí. Zároveň je to pro mě velká motivace do budoucna. Budu se snažit ukázat, že to je zasloužené ocenění, v této sezoně k tomu bude snad dost příležitostí," uvedl Švancer v tiskové zprávě lyžařského svazu.

před 1 hodinou

Policisté na jihu Moravy zadržela dalších 12 migrantů v dodávce

Cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na dálnicích dalších 12 běženců, čtyři Syřany a osm Afghánců. Policie to v pátek uvedla na svém twitteru. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibývá.

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně. Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povoleným pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

"V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakých se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů," uvedli policisté.

Zdroj: ČTK
Další zprávy