Čiličova ostuda, komentují Forejtkův průlom ve světě. Koluje jeho video s vařečkou

av av
10. 11. 2020 11:01
Jonáš Forejtek při premiéře na okruhu ATP dovolil jen pět gemů Marinu Čiličovi. Devatenáctiletý Čech ukázal velký potenciál a svět tenisu se učí vyslovovat jeho jméno. Více se ale mluví o Chorvatově ostudě. Čilič nepodal výkon hodný bývalé světové trojky.
Jonáš Forejtek.
Jonáš Forejtek. | Foto: ČTK

Forejtek se raduje z největšího úspěchu dosavadní dospělé kariéry.

Obdrženou divokou kartu v Sofii naplno využil a vyšlápl si na muže, který během úžasné kariéry hrál finále na třech různých grandslamech a v roce 2014 zvedl nad hlavu trofej v New Yorku.

Český mladík si nečekaným vítězstvím zajistil důležitých dvacet bodů do žebříčku. Pokud bude druhé kolo v bulharské metropoli jeho konečnou stanicí, posune se ze 399. pozice o 44 míst nahoru.

Těšit se Forejtek může i na finanční odměnu 7425 eur, což je téměř třetina všech jeho dosavadních výdělků.

Forejtek je v povědomí světových tenisových odborníků od svého loňského triumfu na juniorce US Open a tak nyní jeho jméno opět rezonuje.

Stanice Tennis TV vyzdvihla, jakým působivým způsobem český tenista nakopl svou dospělou kariéru. Organizace ATP jeho debut označila za "nezapomenutelný".

Renomovaný komentátor tenisového dění José Morgado zase podotkl: "Největší výhra Forejtkovy kariéry. Další talent, který stojí za to sledovat." Jedním dechem však dodal: "Ale co předvedl Marin? Fuj."

Právě Čiličův podivný výkon budí větší pozornost než úspěch českého mladíka.

Opakují se slova jako ostuda, hanba, odchozený zápas.

A také spekulace o tom, že si dvaatřicetiletý rodák ze západní Hercegoviny doletěl do Bulharska jen pro startovné, jakkoliv to zní v kontextu s jeho kariérním výdělkem překračujícím 26,5 milionu dolarů absurdně.

Vhodnějším vysvětlením podprůměrného výkonu chorvatského šampiona je evidentní změna životních priorit, která se citelně projevuje v jeho posledních výkonech.

Čilič se stal nedávno otcem a na kurtech je stínem někdejšího ranaře, pod jehož strojovým stylem hry trpěly i ty největší hvězdy. V letošním zkráceném ročníku nedokázal ani na jediném turnaji dobýt čtvrtfinále a v rankingu klesl na současné 41. místo.

Chorvatova kariéra se pravděpodobně chýlí ke konci.

Forejtkův skvělý výsledek by tyto okolnosti neměly jakkoliv znehodnotit. Pro mladého Čecha jde v první řadě o obrovskou injekci sebedůvěry, kterou bude do následujících klíčových let v přechodu do nebývale konkurenčně napěchované širší světové špičky nutně potřebovat.

Navíc v Sofii bude ve středu usilovat o další posunutí hranice. Jeho soupeřem ve druhém kole bude vítěz úterního duelu mezi legendárním Francouzem Richardem Gasquetem a jeho španělským vyzývatelem Robertem Carballésem Baeňou.

Forejtek se může připravovat na další velký duel a škarohlídům ukázat, že v pondělí zdaleka nešlo jen o chybujícího Čiliče.

Na sociálních sítích mezitím začalo kolovat slavné video, jak český talent kdysi trénoval své forhendy s vařečkou místo rakety: 

 

Právě se děje

Další zprávy