Pražský turnaj přišel o jedničku, Karolína Plíšková se odhlásila

ČTK ČTK
29. 4. 2019 15:39
Tenistka Karolína Plíšková se na turnaji WTA v pražské Stromovce nepředstaví. Nejvýše nasazená hráčka J&T Banka Prague Open se dnes odhlásila. Důvodem je nespecifikované virové onemocnění.
Karolína Plíšková
Karolína Plíšková | Foto: Reuters

Světová pětka má problémy od únorového utkání Fed Cupu v Ostravě a od březnového turnaje v Miami se její stav zhoršuje. "Hrozně jsem se těšila na turnaj a fanoušky v Praze. Dělala jsem všechno možné, abych se dala dohromady, ale lékaři řekli rezolutně ne," uvedla v prohlášení Plíšková, která se z pražského turnaje odhlásila i loni. Tehdy měla po zisku titulu ve Stuttgartu potíže s třísly.

Podle manažera a manžela Michala Hrdličky je sedmadvacetiletá hráčka v posledních týdnech v péči profesora Pavla Koláře a jeho specialistů. "Kája si nepřeje do detailu konkretizovat své zdravotní problémy, ale považuje za fér informovat všechny, kdo jí drží palce, o problémech, se kterými se teď pere," prohlásil Hrdlička.

Ředitelka pražského turnaje Petra Černošková uvedla, že podle informací od profesora Koláře jde o virus. "Který jí v těle koluje a nedokáže ho nikdo odstranit. Dokonce dostala kortikoidy," řekla Černošková na tiskové konferenci. "Já jenom doufám, že bude v pořádku a nebude se to táhnout dlouho," dodala.

Plíšková podle svých slov od finále v Miami neabsolvovala plnohodnotný trénink. Minulý týden ve Stuttgartu, kde obhajovala titul, nastoupila proti Viktorii Azarenkové se sebezapřením. "Celý měsíc mám bolesti a nemůžu trénovat. Ještě v úterý jsem byla rozhodnutá se z turnaje ve Stuttgartu odhlásit, ale nakonec jsem zkusila hrát. Popravdě, ten výkon jsem čekala daleko horší," uvedla Plíšková.

Otazník visí i nad dalšími antukovými turnaji. Před Roland Garros je přihlášena v Madridu a v Římě. "Nyní se v Praze podrobí důkladné léčbě. Je podstatné, aby byla na sto procent zdravá, teprve pak se můžeme zase soustředit na další přípravu na antukovou sezonu. Hlavním cílem je být na Roland Garros v dobré formě a pohodě. Doufejme, že po dalších testech se budeme moci zase vrátit k tréninku. Na prvním místě je ale Kájino zdraví," uvedla trenérka české hráčky Conchita Martínezová.

Plíšková vyhrála na úvod sezony turnaj v Brisbane, na Australian Open došla do semifinále a v Miami si zahrála finále.

Prague Open v roce 2015 vyhrála, o rok později došla do semifinále a předloni při svém třetím startu skončila v prvním kole.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Tesla podle Muska postaví novou továrnu blízko Berlína

Americký výrobce elektromobilů Tesla hodlá postavit novou továrnu v blízkosti Berlína. Oznámil to podle agentur DPA a Reuters generální ředitel podniku Elon Musk.

Tesla již dříve uvedla, že brzy sdělí umístění svého evropského závodu s označením Gigafactory 4, který by měl zahájit výrobu v roce 2021. Musk dnes při předávání ocenění "Zlatý volant" v Berlíně prohlásil, že závod bude stát blízko berlínského letiště.

Zdroj: ČTK
Další zprávy