První den tenisového Prague Open zhatil déšť

ČTK ČTK
29. 4. 2019 15:01
První den tenisového turnaje J&T Banka Prague Open "spláchl" déšť. Všechny dnešní plánované zápasy úvodního kola, včetně duelů Kateřiny Siniakové a Kristýny Plíškové, museli organizátoři přeložit na úterý, kdy by se mělo uskutečnit kompletní první kolo. Navíc se bude dohrávat kvalifikace.
Prague Open 2019
Prague Open 2019 | Foto: Milan Kammermayer

"Začneme v deset hodin a bude se hrát na pěti dvorcích. Uvidíme, co se stihne," uvedla ředitelka turnaje Petra Černošková. "Předpověď na týden teď sleduju velice často a je dost vrtkavá. Mění se každé dvě hodiny," doplnila.

Úterní program zahájí finále kvalifikace a postupující můžou hrát dvakrát v jeden den, což by se mohlo týkat Denisy Allertové a Marie Bouzkové. V prvním kole se ale nepředstaví jednička Karolína Plíšková, která se z turnaje odhlásila.

Dnes se mělo hrát také od 10:00. Začátek byl dvakrát posunut, ale ani jeden ze čtrnácti naplánovaných duelů se neuskutečnil. "Všichni se radují, že prší, že jo, ale my zrovna nadšení úplně nejsme. Nemyslela jsem si, že bude pršet celý den," řekla Černošková. "Hráčky jsou s tím ale v pohodě, protože déšť narušuje program skoro na každém turnaji. Jsou spíše radši, že mají den volna," dodala.

Pražský turnaj WTA ve Stromovce se nepotýká s rozmary počasí poprvé. Déšť narušoval program už v roce 2015 a pršelo i rok později. Tehdy navíc panovala zima, hráčky trénovaly v čepicích a při zápasech měly na lavičkách teplomety.

 

Právě se děje

před 37 minutami

Německé automobilky dostaly miliardovou pokutu za kartelovou dohodu

Německý kartelový úřad uložil třem velkým automobilkám BMW, Volkswagen a Daimler úhrnnou pokutu 100 milionů eur (2,6 miliardy Kč). Podle jeho zjištění se spolu dohadovaly na cenách oceli, kterou kupovaly od dodavatelů, a porušily tak zákon.

Zdroj: ČTK
Další zprávy