První den tenisového Prague Open zhatil déšť

ČTK ČTK
29. 4. 2019 15:01
První den tenisového turnaje J&T Banka Prague Open "spláchl" déšť. Všechny dnešní plánované zápasy úvodního kola, včetně duelů Kateřiny Siniakové a Kristýny Plíškové, museli organizátoři přeložit na úterý, kdy by se mělo uskutečnit kompletní první kolo. Navíc se bude dohrávat kvalifikace.
Prague Open 2019
Prague Open 2019 | Foto: Milan Kammermayer

"Začneme v deset hodin a bude se hrát na pěti dvorcích. Uvidíme, co se stihne," uvedla ředitelka turnaje Petra Černošková. "Předpověď na týden teď sleduju velice často a je dost vrtkavá. Mění se každé dvě hodiny," doplnila.

Úterní program zahájí finále kvalifikace a postupující můžou hrát dvakrát v jeden den, což by se mohlo týkat Denisy Allertové a Marie Bouzkové. V prvním kole se ale nepředstaví jednička Karolína Plíšková, která se z turnaje odhlásila.

Dnes se mělo hrát také od 10:00. Začátek byl dvakrát posunut, ale ani jeden ze čtrnácti naplánovaných duelů se neuskutečnil. "Všichni se radují, že prší, že jo, ale my zrovna nadšení úplně nejsme. Nemyslela jsem si, že bude pršet celý den," řekla Černošková. "Hráčky jsou s tím ale v pohodě, protože déšť narušuje program skoro na každém turnaji. Jsou spíše radši, že mají den volna," dodala.

Pražský turnaj WTA ve Stromovce se nepotýká s rozmary počasí poprvé. Déšť narušoval program už v roce 2015 a pršelo i rok později. Tehdy navíc panovala zima, hráčky trénovaly v čepicích a při zápasech měly na lavičkách teplomety.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy