Plíšková výbuchu nelituje: Nebyla to chyba, mohlo to být mnohem horší

av av
16. 5. 2019 11:47
Žádná lítost, žádné výčitky. Česká tenistka Karolína Plíšková v italské metropoli zavzpomínala na proslulý incident z loňského ročníku římského turnaje.
Podívejte se na loňský římský incident Karolíny Plíškové. | Video: Asociated Press

Karolína Plíšková tušila, že se tomuhle tématu při svém návratu do Říma nevyhne. Rok po bizarní křivdě následované nevšedním výbuchem vzteku tak promluvila o tom, jak s odstupem času nepříjemnou událost ze závěru zápasu s Řekyní Marií Sakkariovou vnímá.

"Nelituju toho a nevnímám to jako chybu. Nikdy bych se takhle nechovala, kdybych k tomu neměla důvod," řekla sedmadvacetitá tenistka.

O tom, že měla důvod, není nejmenších pochyb. Během dramatického závěru duelu druhého kola za stavu 5:5 a 40:40 ve třetím setu trefila smeč přesně na čáru, lajnová rozhodčí ale zahlásila aut.

Korunu všemu pak nasadila nejen polská umpirová rozhodčí Marta Mrozinská, která nenašla stopu míčku, ale také soupeřka. Ta podle všeho viděla, kam míček dopadl, což se však rozhodla popřít i přes adresnou výzvu české hráčky.

Plíšková už se z křivdy nevzpamatovala a zápas ztratila. Mrozinské pak nejprve odmítla podat ruku, načež se raketou pustila do "kácení" její rozhodcovské židle. Za své chování musela zaplatit v přepočtu na koruny šestimístnou sumu, stejnou částku se navíc rozhodla darovat na dobročinné účely.

"Jsem šťastná, že jsem zpět v Římě, a doufám, že letos budu hrát dobrý tenis bez podobných problémů," zadoufala Plíšková. "Myslím si ale, že to bylo naprosto normální," řekla o své loňské reakci, po které ztratila pověst ledové královny. "Mohlo to být mnohem horší, než to bylo," dodala.

Letos dopadl její úvodní zápas v areálu Foro Italico mnohem lépe. Češka snadno ve dvou setech vyřadila Australanku Alju Tomljanovicovou. Na Sakkariovou může mimochodem letos narazit ve čtvrtfinále.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnici D11 zablokoval na dvě hodiny kamion, který dostal smyk

Provoz na dálnici D11 byl ve směru na Hradec Králové zhruba od 20:00 přerušený. Na 64. kilometru u Chlumce nad Cidlinou dostalo nákladní auto smyk a stálo napříč vozovkou. Událost se obešla bez zranění, řekla policejní mluvčí Šárka Pižlová. Situaci navíc komplikovala cisterna, která zůstala stát na krajnici a bránila kamionu v manévrování. Provoz byl obnoven krátce před 22:30.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Svět je podle apokalyptických hodin stále 100 vteřin před zničením

Vědci dnes ponechali ručičky na ciferníku symbolických hodin posledního soudu na pozici 100 vteřin před půlnocí. Na stejném místě byly i minulé dva roky. Podle dnešního sdělení expertů svět z hlediska ohrožení jadernou válkou a klimatickou změnou není o nic bezpečnější, než byl loni.

"Toto rozhodnutí v žádném případě neznamená, že se bezpečnostní situace stabilizovala. Naopak, údaj hodin je stále nejblíže apokalypse, jaká může civilizaci zničit," uvádí se v prohlášení vědců, kteří byli přizváni jako poradci ke stanovení polohy ručiček. Pomyslný odpočet posledního soudu, který vznikl v roce 1947, je projektem odborného časopisu Bulletin amerických jaderných vědců (BAS). Symbolické apokalyptické hodiny jsou na Chicagské univerzitě.

Hodiny mají být ukazatelem toho, jak daleko je zničení světa nebezpečnými technologiemi, přičemž půlnoc znamená globální katastrofu, například jadernou válku nebo nezvratnou klimatickou krizi.

Časopis BAS založil v roce 1945 Albert Einstein a vědci z Chicagské univerzity, kteří byli při vývoji první atomové bomby v projektu Manhattan. Hodiny posledního soudu vznikly o dva roky později.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Exploze v Ghaně srovnala se zemí stovky domů, z místa jsou hlášeni mrtví

Exploze ve venkovské oblasti na západě Ghany srovnala se zemí stovky domů a připravila o život zatím neupřesněný počet obyvatel. Informovala o tom dnes agentura Reuters, podle níž výbuch zapříčinila srážka motocyklu s nákladním autem, které převáželo výbušniny do zlatého dolu.

Na videích, která zveřejnila místní média, je vidět doutnající místo výbuchu a trosky domů, popsal Reuters, jenž zároveň poznamenal, že pravost videí zatím není ověřena. Na jednom záznamu jsou podle něj vidět také dvě bezvládná těla pokrytá prachem.

Zástupce šéfa úřadu pro řešení katastrof Seji Saji Amedonu uvedl, že exploze zničila na 500 domů. Místní pracovník úřadu pro mimořádné události médiím sdělil, že viděl deset mrtvých lidí. Oficiálně však úřady počet obětí neoznámily.

"Veřejnosti bylo doporučeno, aby se v zájmu své bezpečnosti přesunula z oblasti do okolních měst," uvedla policie a dodala, že nedaleká města úřady požádaly, aby přeživším zpřístupnili veřejná místa včetně školních tříd a kostelů.

Ghanský prezident Nana Akufo-Addo mezitím potvrdil, že neštěstí, které se stalo mezi městy Bogoso a Bawdie, si vyžádalo lidské životy. "Je to skutečně tragická událost a jménem vlády vyjadřuji hlubokou soustrast rodinám zesnulých," uvedla hlava státu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy